DAJ CYNK

HTC: W III kwartale spadek przychodów o 30%

31.07.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8

Ważne 1

2

Analitycy z Wall Street przewidywali niewielki wzrost przychodów, Australijczycy z Macquarie Securities spodziewali się 15-20% spadku przychodów HTC. Będzie znacnie gorzej.

Analitycy z Wall Street przewidywali niewielki wzrost przychodów, Australijczycy z Macquarie Securities spodziewali się 15-20% spadku przychodów HTC. Będzie znacznie gorzej.

HTC wydało oświadczenie, w którym podaje, że w III kwartale przychody tajwańskiego koncernu będą o aż 30% niższe niż w II kwartale tego roku. W II kwartale firma odnotowała przychód na poziomie 2,36 mld dolarów, czyli i tak znacznie mniejszy niż przed rokiem (4,1 mld dolarów).

Średnia z prognoz 22 analityków dla III kwartału to 2,53 mld dolarów, tymczasem jak się okazuje, HTC liczy na zaledwie 1,7-2 mld dolarów.

Według HTC przewidywany spadek przychodów to efekt ostrej konkurencji w kategorii smartfonów z najwyższej półki (HTC One) i na rynku telefonów ze średniej półki (tu HTC zaproponuje niebawem One mini). Dla zwiększenia atrakcyjności swoich produktów, firma liczy się z koniecznością obniżenia marży.

Wartość akcji HTC spadła w ciągu ostatniego roku o 44%, do najniższego poziomu od 2005 roku.

Źródło tekstu: Reuters, GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się