DAJ CYNK

HTC U Ultra z dwoma ekranami na pierwszych zdjęciach

10.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 67

Ważne 1

0

Na 12 stycznia HTC zaplanował spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentuje nowe smartfony - U Play, U Ultra i HTC X10. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia modelu U Ultra.Na 12 stycznia HTC zaplanował spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentuje nowe smartfony - U Play, U Ultra i HTC X10. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia modelu U Ultra.

HTC U Ultra wyposażony został w potężny, 6-calowy wyświetlacz (QHD - 2560 x 1440 pikseli), dodatkowy stale aktywny pasek ekranu tuż nad nim, 4 GB pamięci RAM (LPDR4) i 64 GB pamięci wewnętrznej. Tajwański producent chce tym modelem prawdopodobnie stworzyć konkurencję dla LG V10 i LG V20, jednak sam dodatkowy wyświetlacz może nie wystarczyć. Do tego dochodzi design bliższy modelom Desire 8xx, a więc z niższej półki cenowej.W dalszym ciągu nie mamy pewności w temacie zastosowanego w smartfonie procesora. Plotki mówią o najnowszym Snapdragonie 835, produkowanym w procesie technologicznym 10 nm, ale z braku potwierdzenia w benchmarkach pewności jeszcze nie ma. Telefon ma smukły design i mocno zaokrąglone brzegi obudowy, która wygląda na wykonaną z tworzywa sztucznego - w dodatku intensywnie błyszczącego.Czytnik linii papilarnych znalazł się tuż pod ekranem, w przycisku Home. Przy tak dużej powierzchni telefonu, wydaje się to odpowiednią lokalizacją. Poprzednie przecieki mówiły o podwójnym głównym aparacie (24 + 13 Mpix) i przedniej kamerce 16 Mpix. Jak widać na zdjęciach, postawiono jednak na pojedynczy główny aparat, natomiast duże oczko przedniego aparatu może sugerować, że HTC rzeczywiście chce pokazać pazur w temacie selfies.

Kwestią dyskusyjną jest, czy akumulator o pojemności 4000 mAh wystarczy do komfortowego użytkowania telefonu z aż 6-calowym ekranem - w dodatku QHD. Być może właśnie za pomocą dodatkowego, wąskiego paska wyświetlacza HTC zaoferuje jakieś rozwiązania przedłużające czas pracy. Warto jednak przypomnieć, że zarówno LG V10, jak i zeszłoroczny V20 rekordowych czasów pracy nie zaoferowały, pomimo analogicznego rozwiązania.Zobacz: Fatalny okres świąteczny HTC

Źródło tekstu: TechTastic, wł

Komentarze
Zaloguj się