DAJ CYNK

HTC One z wyższą jakością zdjęć

26.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 4

1

HTC One jeszcze nie trafił do sprzedaży w Polsce, a już producent przygotował istotną aktualizację oprogramowania. Jakość zdjęć znacząco poprawiła się.

HTC One jeszcze nie trafił do sprzedaży w Polsce, a już producent przygotował istotną aktualizację oprogramowania. Jakość zdjęć znacząco poprawiła się.

W HTC One tajwański producent postawił na dość kontrowersyjne rozwiązanie o nazwie handlowej Ultrapixel. Zamiast wojny na liczbę megapikseli, dostajemy aparat ze stabilizowaną optycznie matrycą 4 Mpix, w której elementy światłoczułe są około czterokrotnie większe niż w topowych konstrukcjach z aparatami 13 Mpix.

W teorii, dzięki takiej matrycy liczyć można na mniejszy poziom szumu przy trudnych warunkach oświetleniowych i mniejszy odsetek poruszonych zdjęć. Niestety zdjęcia z pierwszej serii smartfonów nie zachwycały przy dobrym oświetleniu i problemem był między innymi szum w narożnikach.

Serwis Singapore Hardware Zone otrzymał właśnie kolejną sztukę HTC One, tym razem z finalną wersją oprogramowania, wraz z którą nowy smartfon trafić ma na rynek. Jakość zdjęć jest teraz o wiele lepsza.

Dzięki nowemu oprogramowaniu znika problem rozmytych narożników zdjęć i niechlujnie pozostawionego szumu. Jednocześnie zdjęcia wyraźnie zyskały na ostrości.

Zdjęcia porównawcze (około 1,3 MB każde):


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Singapore Hardware Zone, wł

Komentarze
Zaloguj się