DAJ CYNK

HTC i Under Armour zaprezentowały UA HealthBox

05.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16

Ważne 1

2

UA HealthBox mierzy i monitoruje najważniejsze czynniki wpływające na zdrowie i sprawność - sen, kondycję, poziom aktywności i odżywianie - oraz pomaga nimi zarządzać.

UA HealthBox mierzy i monitoruje najważniejsze czynniki wpływające na zdrowie i sprawność - sen, kondycję, poziom aktywności i odżywianie - oraz pomaga nimi zarządzać.

Zaprojektowany i w całości wyprodukowany przez HTC - system UA HealthBox - składa się z opaski fitness, pulsometru oraz inteligentnej wagi. Wszystkie elementy są kompatybilne z aplikacją UA Record. Dzięki temu użytkownicy, w przystępny sposób, otrzymują informacje, pozwalające im poprawiać stan zdrowia i kondycję fizyczną.

UA Record jest dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów HTC, jak i innych smartfonów z systemem Android lub iOS. Aplikacja pełni rolę panelu służącego do rejestrowania codziennych czynności, wpływających na samopoczucie użytkownika. System UA Healthbox ma zapewnić prostą instalację i intuicyjną obsługę.

Bezszwowa opaska UA Band została zaprojektowana z myślą o całodziennym noszeniu. Rejestruje wszystkie wykonywane czynności, także ćwiczenia oraz sen. Opaska posiada dyskretny wyświetlacz, ukryty pod warstwą zewnętrzną tak, aby elementy elektroniczne nie były widoczne, gdy nie są potrzebne. Została zaprojektowana także z myślą o sportowcach - oferuje zaawansowany tryb ćwiczeń, wyświetlacz, działający przez cały czas trwania aktywności fizycznej, a także wskaźnik LED informujący o aktualnej strefie tętna (pod warunkiem, że działa wraz z UA Heart Rate). Wierzch UA Band wykonany jest z czarnego tworzywa, wewnętrzna - czerwona strona opaski to natomiast specjalny materiał odprowadzający wilgoć.

UA Heart Rate to kompaktowy pulsometr wykorzystujący innowacyjną technologię mikroskopijnych zacisków, dzięki czemu urządzenie jest niewyczuwalne w czasie ćwiczeń. Pasek zapinany na klatce piersiowej i odczepiany sensor pomagają użytkownikom monitorować intensywność ćwiczeń, lepiej trenować i dokładnie obliczać ilość spalonych kalorii. W połączeniu z UA Record, pulsometr pozwala dostosować strefę tętna podczas treningu.

UA Scale, to okrągła waga ze szklanym nośnikiem, którą można połączyć z siecią Wi-Fi. Wagę wyposażono w czujniki umożliwiające odczyt wagi ciała i procentowej zawartości tłuszczu w organizmie. Wyświetlacz LED ukryty jest za szybką, dzięki czemu elementy elektroniczne są niewidoczne, gdy nie są potrzebne. Z wagi może korzystać do ośmiu użytkowników. Urządzenie można synchronizować z aplikacją UA Record, co pozwala na śledzenie zmian wagi ciała na panelu ogólnym.

UA HealthBox będzie dostępny w USA od 22 stycznia. Przedsprzedaż rusza już dziś. Sugerowany koszt zestawu UA HealthBox (w tym UA Band, UA Heart Rate i UA Scale) to 400 USD. Do sprzedaży w innych krajach UA HealthBox trafi w trakcie 2016 roku.

Źródło tekstu: HTC

Komentarze
Zaloguj się