DAJ CYNK

HTC Hima - flagowy smartfon z Androidem i Windows Phone

08.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7

Ważne 2

1

Wygląda na to, że HTC rezygnuje z numerowania smartfonów z serii One. Najnowszy model - Hima, będzie dostępny w wersji z Androidem i Windows Phone.

Wygląda na to, że HTC rezygnuje z numerowania smartfonów z serii One. Najnowszy model - Hima, będzie dostępny w wersji z Androidem i Windows Phone.

Na temat HTC One M9 pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Zazwyczaj niezawodny w kwestii wczesnych specyfikacji smartfonów @upleaks przekazał jednak najnowsze informacje na temat flagowego smartfonu HTC. Część z nich, to dobre wieści, a część nie do końca.

Na początek złe informacje - wyświetlacz. Najnowsze wieści mówią, że jednak nie będzie to 5,5-calowy ekran o rozdzielczości QHD, a mniejszy, 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Może to jednak nadal pozostać kwestią otwartą. W końcu LG G3 już jest na rynku z ekranem QHD, podobnie jak Samsung Galaxy Note 4, a nawet niechętne do podnoszenia rozdzielczości ekranów Sony zapowiadało już QHD na przyszły rok. Drugą nie do końca dobrą informację jest akumulator. Zamiast 3500 mAh z pierwszych przecieków, nowy HTC ma otrzymać ogniwo o pojemności 2840 mAh.

A teraz te zdecydowanie lepsze informacje. Zamiast Snapdragona 805 HTC Hima ma otrzymać 64-bitowego Snapdragona 810, grafikę Adreno 430 oraz 3 GB pamięci RAM. Lepsze wieści dotyczą również aparatu. Ma on legitymować się rozdzielczością nie 16 Mpix, a 20,7 Mpix, natomiast przedni aparat otrzyma rozdzielczości 4 lub 13 Ultrapikseli. Całość specyfikacji uzupełnia LTE karegorii 6, Android 5.0 z nakładką HTC Sense 7.0.

To jednak nie koniec dobrych informacji. HTC Hima ma pojawić się w trzech wersjach. Jedna z Androidem, druga, bliźniacza pod względem specyfikacji, ma pracować pod kontrolą Windows Phone, a trzecia, nazywana póki co HTC Hima Ace, ma posiadać dwa gniazda kart SIM. Podobną sytuację mieliśmy już w przypadku HTC One M8. Jednak w tym przypadku tajwański producent ma zrezygnować z numerowania swoich smartfonów.

HTC Hima ma zostać zaprezentowany już podczas styczniowym targów CES, a na rynku miałby pojawić się już w marcu 2015 roku. Pierwsze informacje mówiły o premierze podczas marcowego MWC w Barcelonie. Tam HTC ma jednak pokazać nowych przedstawicieli serii Desire.

Źródło tekstu: @upleaks; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy