DAJ CYNK

HTC Exodus dla miłośników kryptowalut

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2871

Gamingowy smartfon? To już przeżytek. Teraz przyszedł czas na smartfony dla kopaczy kryptowalut.Gamingowy smartfon? To już przeżytek. Teraz przyszedł czas na smartfony dla kopaczy kryptowalut.

Kryptowaluty stając się coraz popularniejsze i obecnie każdy producent elektroniki szuka sposobu na zgarnięcie kawałka tego dochodowego tortu dla siebie. HTC Exodus będzie smartfonem wyposażonym w uniwersalny portfel i wbudowaną zabezpieczoną enklawę sprzętową do obsługi kryptowalut. Do tego dostaniemy natywną sieć blockchain, która pozwoli na handel walutami pomiędzy użytkownikami w zamkniętych węzłach. Nawet za sam smartfon będzie można zapłacić kryptowalutą.

To jak na razie wszystkie informacje na temat smartfonu. Nie wiemy jeszcze nic o jego specyfikacji, ani przybliżonej dacie wejścia na rynek.

Kopacze i handlarze kryptowalutami obecnie nie mają zbyt dużego wsparcia ze strony producentów smartfonów. Na własną rękę wykorzystują je do "kopania", instalując odpowiednie aplikacje na wydajniejszych urządzeniach. Jednak żaden ze znanych producentów nie stworzył dla nich dedykowanego rozwiązania. HTC może być jednym z pionierów w tej dziedzinie.

Źródło zdjęć: TheNextWeb

Źródło tekstu: TheNextWeb; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu