DAJ CYNK

HTC 10 liderem benchmarków

25.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6316

Ważne 5

2

Chociaż HTC 10 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, do sieci trafiły pierwsze wyniki testów jego wydajności - zaskakuje bardzo pozytywnie.

Chociaż HTC 10 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, do sieci trafiły pierwsze wyniki testów jego wydajności - zaskakuje bardzo pozytywnie.



Aż 156091 punktów w AnTutu Benchmark 6.0.1 pozwala smartfonowi HTC z łatwością rozprawić się z Galaxy S7 Edge (134599) czy Xiaomi Mi5 (136875). Według przecieków, telefon dostał Snapdragona 820, 4 GB pamięci RAM, 5,15-calowy ekran QHD, 32 GB pamięci wewnętrznej, USB Type C i akumulator 3000 mAh.

Nie do końca jasne póki co jest w jaki sposób HTC wycisnął aż tyle z tego samego chipsetu co w Mi5 czy Galaxy S7 (wersja na Exynosie daje wyniki rzędu 129 tys. punktów). Bardziej prawdopodobną wydaje się optymalizacja pod konkretny benchmark, niż postawienie jednak na mniejszej rozdzielczości ekran. Ta druga cecha (FullHD zamiast QHD) nie pomogła przecież Xiaomi Mi5.

Zobacz: 12 kwietnia zobaczymy HTC 10

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Komentarze
Zaloguj się
41. ~dep
0

2016-03-29 21:59:44

@40 - m

Odpowiedz

40. ~Hotelarz
0

2016-03-28 11:39:25

@39, m czy arena?

Odpowiedz

39. ~dep
0

2016-03-28 10:34:07

@35 hotelarz - nie wiem jak to zrobić, bo to test konkurencyjnego portalu, dam Ci zagadkę: 2g to inaczej...? :D

Odpowiedz

38. ~Hotelarz
0

2016-03-26 20:46:53

@37, No właśnie kupiłeś zamiennik a tu jest fabryczna bateria to są dwie różne rzeczy a waga około 300 gram czyli jak powerbank tylko że w telefonie niedługo przetestuje we własnych rękach i zobaczę kto mija się z prawdą bo boi się nowości.

Odpowiedz

37. ~rio bravo 6y
0

2016-03-26 18:28:18

@Hotelarz miałem kiedyś nokię 3310, w której standardowa bateria 900 mAh trzymała prawie tedzień. Kupilem większą 2600 mAh i miałem nadzieję, że będzie działać 3x dłużej. Okazało się, że trzyma 3x krócej. Fajnie jest mieć napis na baterii 10000 mAh, ale przy tych rozmiarach i wadze i kraju pochodzenia wątpie żeby wszystko było ok.

Odpowiedz

36. ~Hotelarz
0

2016-03-26 15:14:14

@35, Pokaż link do testów, jeśli mówisz prawdę, jak przyjdzie i będzie tak jak mówisz, to poleci na Allegro i jeszcze zarobię.

Odpowiedz

35. ~dep
0

2016-03-26 14:18:54

@hotelarz - ten Twój super telefon już w Polsce był testowany i wyciąga "aż" 3-4 dni na baterii więc faktycznie mega długo haha, moja Lumia 1320 wyciąga od 48 do 96 godzin użytkowania, a ma baterię 3400 mAh, więc wiesz, tym bardziej, że ma większy ekran, bo 6" a nie 5.5"

Odpowiedz

33. LuiN
0

2016-03-26 03:41:15

@32, erima - wybrane osoby telefon testują od dawna, sample trafiły też już zapewne do operatorów. Także to "nie ma" jest trochę na wyrost. Sprzedaż rusza już ponoć za 3 tygodnie. Wyniki testów dostępne są nie tylko na zdjęciach, ale i na serwerach aplikacji testujących. PS. Cieszę się, że umiesz przestawiać cyferki w Photoshopie. Od 2 dni nikt nie udowodnił, że to "fake". Jeśli Ty potrafisz, będziesz pierwszy.

Odpowiedz

32. ~erima
0

2016-03-26 02:03:32

Jak można się podniecać wynikami testu telefonu, którego jeszcze nie ma. Ja też mam Photoshopa i mogę sobie tak każdy telefon nim podkręcić, że kopara opadnie. Z całym szacunkiem dla autora tekstu, ale... Chłopie ogarnij się!!!!!

Odpowiedz

31. ~
0

2016-03-25 23:20:27

@30. Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

30. ~Hotelarz
0

2016-03-25 22:46:00

@29, W GearBest płacąc przez PayPal 5% off przy zamówieniu tak zamawiałem i jeszcze 12% off według poradnika ale tego jeszcze nie testowałem bo wcześniej zamówiłem, tak z EU to jest tak że leci z UK do Węgier i stamtąd do PL oczywiście bez żadnych opłat celnych, kupiłem na pewnym forum $ na PayPal po dobrym aktualnym kursie ten w PayPal zdziera prawie 20 gr na dolarze także inaczej polecam kupić $ od ludzi, no to mnie wyszedł telefon 640 zł z dostawą a na Allegro masz najtaniej za 870 zł z dostawą.

Odpowiedz

29. ~
0

2016-03-25 22:19:37

@25. Gdzie zamówiłeś i za ile K10000? Jeśli z EU to będzie bez dodatkowych opłat (cło, VAT)?

Odpowiedz

28. ~Hotelarz
-1

2016-03-25 22:12:38

Ale może nie będzie tak źle, w kwietniu dadzą aktualizacje Android 6.0 Marshmallow gadałem z producentem i będzie to strzał w dziesiątkę, bo nikt na świecie nie oferuje dłuższego czasu czuwania, jedynie można się przyczepić do sporej wagi.

Odpowiedz

27. ~Hotelarz
-1

2016-03-25 22:03:59

@26, LuiN, nic nie tracę, bo nawet jak będzie tak jak mówisz, że to tylko napis to zaraz sprzeda się go na Allegro i zarobi jeszcze, a że chcę smartphone z najdłużej trzymającą baterią to próbuje wszystkiego, bo power banki mnie nie interesują.

Odpowiedz

26. LuiN
0

2016-03-25 21:42:49

@25, Hotelarz - staramy się nie testować telefonów, z których absolutnie nikt nie korzysta. Bo szkoda na to czasu. Ale czekamy na Twoje opinie. Zapewne będą pod każdą wiadomością.

Odpowiedz