DAJ CYNK

Honor 6 Plus i Honor T1 zaprezentowane

16.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4851

Ważne 2

1

Honor, marka oddzielona od chińskiego giganta Huawei, zaprezentowała obiecujący fotograficznie smartfon i budżetowy tablet.

Honor, marka oddzielona od chińskiego giganta Huawei, zaprezentowała obiecujący fotograficznie smartfon i budżetowy tablet.

Pomimo słowa budżetowy, Honor T1 (nazywany również MediaPad T1) na pierwszy rzut oka taki nie jest. To wrażenie nie zmieni się nawet po wzięciu go do ręki, ponieważ tablet ma obudowę w większości wykonaną z aluminium. Jej wymiary, to 210,6 x 127,7 x 7,9 mm, a masa, to 360 gramów. Główny punkt tabletu, czyli wyświetlacz, to 8 calowy panel IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Pod maską znajduje się czterordzeniowy Snapdragon 200, taktowany zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej i gniazdo na karty microSD. Tablet został wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz przedni VGA. Łączność z Internetem, obok Wi-Fi, zapewni HSPA+. Urządzenia zasila litowo-polimerowy akumulator o pojemności 4200 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.3.

Honor T1 trafi do Europy jeszcze w grudniu w cenie 130 euro.

Temat dwóch aparatów, w które został wyposażony Honor 6 Plus poruszaliśmy już wczoraj, jednak przedstawiona specyfikacja delikatnie różni się od finalnej wersji. Ostatecznie otrzymamy 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1080p, ośmiordzeniowy procesor Kirin 925, 3 GB pamięci RAM i grafikę Mali T628 MP4. Do tego 32 GB pamięci z możliwością rozszerzenia jej kartami pamięci, LTE kategorii 6, metalową obudowę, Androida 4.4.4 z nakładką Emotion 3.0 i akumulator o pojemności 3600 mAh.

Wspomniane dwa aparaty o rozdzielczości 8 Mpix pozwolą na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości nawet 13 Mpix. Dzięki zastosowaniu dwóch obiektywów, Honor 6 Plus wychwytuje więcej światła niż w przypadku pojedynczego oka. Całość ma dopełniać szybki autofocus.



Honor 6 Plus trafił na rynek chiński w dwóch wersjach - dual SIM 3G w cenie 258 dolarow i dual SIM LTE w cenie 322 dolarów. Data premiery i ceny w innych krajach póki co nie są znane.

Źródło tekstu: Honor; gizmochina; wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2014-12-17 19:06:40

dzieki, to wazne dla mnie.

Odpowiedz

16. orson_dzi
0

2014-12-17 17:47:41

LG ma lepszy ekran ma moje oko. Szersze kąty widzenia, trochę lepsze kolory.

Odpowiedz

15. ~
0

2014-12-17 14:52:12

Orson_Dzi powiedz chociaz ktory ma lepszy ekran. LG czy HONOR ?

Odpowiedz

14. ~
0

2014-12-17 13:16:38

dzieki Orson. Nie mam pytan. Kupie Honora. Ladniejszy.

Odpowiedz

13. orson_dzi
0

2014-12-17 11:27:10

@8 No cieżko z testem, skoro telefon mam od ledwie kilku dni, nie jesteśmy... konkurencją ;) . Z tej dwójki wybór jest taki, że weź ładniejszy ;) . A na poważnie, przewagą Honora jest zapowiedziana aktualizacja na I kwartał, nie pamiętam jak to jest z G2. Jak masz konkretne pytania, to napisz na forum w dziale Android, w wolnej chwili odpowiem.

Odpowiedz

12. ~Tupolev
-1

2014-12-17 07:49:52

Grałem juz na tej komórceSłaba wersja i duzo niedociągnieć. Ogolnie tnie sie cały czas, jak puszczam muzyke z YT to wyskakuje ze nie ma wystarczajacej ilośc danych.

Odpowiedz

11. ~Red
0

2014-12-17 06:59:07

Chińczyk to chińczyk. Trzeba pamiętać jakie finansowanie ma Huawei i to stoi za tą marką. Wypuszczenie osobnej marki chyba ma na celu uśpienie czujności. Xiaomi czy Meizu nie jest "umoczone" politycznie i nawet w Chinach ma lepszą sprzedaż ;)

Odpowiedz

10. ~
0

2014-12-17 03:07:07

9- wole w polskim sklepie 50zl drozej. Ale LG G2 kosztuje tyle samo. Nie wiem ktory brac? Orson...

Odpowiedz

9. darq87
0

2014-12-17 00:41:28

Honor 6 Dual Sim kupisz już w Polsce za 1349zł:

Odpowiedz

8. ~
0

2014-12-17 00:03:08

Panie Orson. Chyba nie doczekam testu Honora 6 bo juz musze cos kupic. Peosze powiedziec co lepiej. Honor 6 czy Lg g2 ?

Odpowiedz

7. Blank
0

2014-12-16 23:27:25

A to ten, co w PL nie będzie dostępny? A szkoda :/

Odpowiedz

6. Blank
0

2014-12-16 23:25:25

258 dolarów? o.O

Odpowiedz

0

2014-12-16 22:19:30

@4 Nie żebym Cię straszył, ale tył się potężnie rysuje, widzę to po Huawei P7 i właśnie Honorze 6. A odnośnie nakładki, naczytałem się ostatnio testów i dowiedziałem się, że jest paskudna, tragiczna i przede wszystkim niemodna, bo nie jest płaska, a za bardzo wypukła na ekranie.

Odpowiedz

4. ~thorn
0

2014-12-16 22:07:35

Kilka dni temu kupiłem Honora 6 ( i muszę przyznać, że jestem mega pozytywnie zaskoczony. Z wyglądu mix Samsunga i Apple, bardzo przyjazna nakładka na Androida, kosmiczny wyświetlacz i bardzo dobry aparat. Jedną z większych zalet tego telefonu jest bateria - lit-polimerowa, która przy bardzo intensywnym użytkowaniu (uformowanie baterii) wytrzymała trochę ponad dwie doby - myślę, że po kilkudziesięciu cyklach ładowania jak osiągnie swoją pełną sprawność to spokojnie dociągnie do 3 pełnych dni normalnego użytkowania. Jedyny mankament - telefon jest bardzo płaski i wykonany z śliskiego materiału - łatwo go upuścić. Kupiłem go żonie pod choinkę ale chyba zostawię go sobie :)

Odpowiedz

3. ~Calm7
1

2014-12-16 21:16:46

I bardzo dobrze. Oby więcej takowych. Niech tylko baterie poprawią, bo zbyt szybko parametry tracą.

Odpowiedz