DAJ CYNK

HMD Global zaprezentował Nokię 7

19.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4788

Ważne 7

0

HMD Global pokazał dzisiaj w Chinach nowy smartfon, który uzupełnia lukę pomiędzy Nokiami 5 i 6 oraz Nokią 8.



HMD Global pokazał dzisiaj w Chinach nowy smartfon, który uzupełnia lukę pomiędzy Nokiami 5 i 6 oraz Nokią 8.

Nokia 7 ma obudowę wykonaną z aluminium oraz 5,2-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FullHD. Wewnątrz znalazł się procesor Snapdragon 630, który współpracuje z 4 lub 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu został umieszczony aparat 16 Mpix z obiektywem f/1.8, natomiast selfie zrobimy kamerą 5 Mpix. Nowy telefon został wyposażony w znaną z Nokii 8 funkcję Dual-Sight, pozwalającą wykonać zdjęcia i filmy Bothies, z wykorzystaniem obu kamer.

Nokia 7 pracuje pod kontrolą systemu Android Nougat, który zostanie uaktualniony do Androida Oreo. Urządzenie jest zasilane akumulatorem i pojemności 3000 mAh.

Nowy smartfon trafi na rynek chiński 24 października z ceną 2499 juanów (1359 zł) za wersję z 4 GB RAM-u i 2699 juanów (1468 zł) za opcję z 6 GB pamięci RAM.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HMDGlobal, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Amix
0

2017-10-19 14:36:21

@11 No ja mam sprzęty z Asusa z Tajwanu zawsze zwracam na to uwagę. Jak jest made in china, lub made in prc nie kupie nic Asusa. Tajwan blisko Chin, to prawda, ale firma urodziła się na Tajwanie.Zenbooka 13,3 cala "ASUSA" mam z Tajwanu. Telefony też.

Odpowiedz

11. ~Darek
0

2017-10-19 14:09:15

Nareszcie :) ale jestem lekko zwiedzony, bo niemal tradycja serii 7 dla NOKIA były modele nieco "fikuśne" a tutaj mamy bardzo porządnego i eleganckiego średniaka. Ładny, ale ja już mam model 6 :) . Gdyby nie to pewnie czekałbym na ten fon.@10 Ta Nokia jest z Chin tak samo jak iPhone jest z Chin :) . A Asus (też z Chin) jest fajny, używam kompa, ale fon to Nokia.@6 Niestety to tak nie działa z tą gwarancją. Miejsce zakupu jest ważne.

Odpowiedz

10. ~Amix
0

2017-10-19 13:40:41

Nokia z Chin, dziwne trochę, ale cóż sama Nokia jest sobie winna, że padła. Ja na pewno nie kupię trzymam się "Asusa" we wszystkich sprzętach, które się da. Mała awaryjność i dobra obsługa klienta."TELEPOLIS" może coś napiszecie i zabierzecie sie za to, że zabiera się internet przyznany do Unii. Dotyczy internetu mobilnego. Jest ustawa i co? Operatorzy nic z tego sobie nie robią. To tylko w Polsce można takie przekręty robić bezkarnie. A ludzie milczą, lub nic nie wiedza i przyjdzie im rachunek na 4-5K i będzie płacz.

Odpowiedz

9. tMati
0

2017-10-19 13:26:42

@8 Nie prościej poprosić szwagra w UK, żeby tam kupił i przywiózł jak przyjedzie na święta? Póki UK jest w UE, to gwarancja obowiązuje niezależnie od miejsca zakupu. Nawet lepiej serwisować poza Polską, bo u nas wszystko trafia do jednej firmy na "R".

Odpowiedz

0

2017-10-19 11:44:24

@6 msnet, ok ok troche sie czepiam, generalnei chodzi mi o to, ze kazdy news o fajnym telefonie pokazuje jego fajna cene w RMB (wg ISO jako CNY). Pozniej jest wielkie rozczarowanie jak oficjalna cena detaliczna w polskiej dystrybucji jest prawie 2x wieksza (pozdrawiam Ministra Finansow) bo dochodzi VAT PTU KGB GRU FBI PTTK i PKP :p Oczywiscie mozna szukac na ali lub innym sklepie prosto z ChRL, a pzoniej czekac 3 miesiace na paczke modlac sie do Matki Boskiej Bezvatoskiej: by na koncu wyjac z paczki placek zamiast telefonu bo chinczykowi w China Post na nasza paczke spadla inna, w ktorej byl melakser ... tak wiec mysle, ze wiekszosc po pewnym okresie zachlysniecia sie zakupami bezposrednio w ChRL jednak patrzy na warunki zakupow w kraju :)

Odpowiedz

6. msnet
0

2017-10-19 11:25:04

@4, Backfire - zauważ, że ceny są podane w juanach dla chińskiego rynku (trochę przerobiłem odpowiedni fragment, by było to jeszcze bardziej oczywiste), a ceny w złotówkach (przeliczone według aktualnego kursu z waluty zagranicznej) podajemy zawsze dla wygody czytelników. Nigdzie nie jest napisane, że telefon tyle będzie kosztował w Polsce, jeśli tu w ogóle trafi.

Odpowiedz

5. ~Jaro
0

2017-10-19 11:09:40

Moze ma ktos pomysł, do czego można wykorzystać 6 gb ramu w telefonie? Laptopy w windowsem świetnie śmigają z 4gb.

Odpowiedz

0

2017-10-19 10:46:34

Jezeli producent wycenil na 1360zl to juz spiesze z informacja,z e Beata zabierze wam +23% VAT (+312zl), prowizja mysle z 3-5% (40-68zl) no i jeszcze koszty gwarancji (nie mam pojecia). Tak wiec finalnie mamy 1712-1740zl (bez kosztow gwarancji w Polsce). Taka wiec uwaga dla szanownej Redakcji - podajac cene uzupelnijcie, ze to wycena producenta, a nie cena detaliczna oficjalnej dystrybucji w Polsce bo taki np @1 juz ma kisiel w majtkach i teraz niepotrzebnie bedzie msuial je prac ...

Odpowiedz

3. ~tel
-2

2017-10-19 09:33:23

Za 600-700 zł. była by hitem,ale za 1359 jest kitem ***.

Odpowiedz

0

2017-10-19 09:22:51

Design jest jak dla mnie wzorcowy, a w połączeniu z parametrami .. Będzie warto go kupić jak cena będzie podobna jak w newsie.

Odpowiedz