DAJ CYNK

HMD Global szykuje powrót Nokii E71

27.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5576

Ważne 1

4

HMD Global szykuje kolejny powrót legendy. Tym razem ma to być model podobny do Nokii E71 z klawiaturą QWERTY.



HMD Global szykuje kolejny powrót legendy. Tym razem ma to być model podobny do Nokii E71 z klawiaturą QWERTY.

Porównanie z Nokią E71, jakie pojawia się dzisiaj w różnych serwisach, może być tutaj trochę na wyrost. Wszystko przez to, że E71 była smartfonem, natomiast nadchodzące urządzeniem będzie zwykłym telefonem. Bliżej jej więc do Nokii C3 lub Ashy 203.

Znamy też pierwsze szczegóły specyfikacji nowego telefonu. Dostanie on 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480p (nie wiadomo tylko, czy będzie to 480 x 640 czy 480 x 800 pikseli), układ Qualcomm Snapdragon 205 z modemem LTE, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej i główny aparat o rozdzielczości 3 Mpix. Do tego oczywiście pełna klawiatura QWERTY.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, nowa Nokia zostanie zaprezentowana na początku stycznia wraz z flagową Nokią 9.

Źródło tekstu: mydrivers; wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~Punk
0

2017-12-31 00:57:26

Sam mam gdzieś w domu starą Nokie E72 która kupiona została w 2009r za ok 1500 zł i działa do tej pory, jedyny minus to wolny procesor, mało ram i pamięci wewnętrznej.Aparat foto w tamtych czasach to był majstersztyk w tym modelu.Baterie mam już w nim tak zajechaną że ledwo trzyma 2 dni, ale nadal mi nie spuchła.

Odpowiedz

30. LuiN
0

2017-12-28 17:37:25

@29 - Albo lepiej 9300 - poręczniejsza była, 3 sztuki w sumie miałem i kilka tys. komentarzy na polskim forum o niej. Ależ one były futurystyczne na tle reszty rynku.

Odpowiedz

29. ~
0

2017-12-28 17:12:38

Odswiezcie Nokie 9500 , przod s40 a srodek andek.

Odpowiedz

28. ~
0

2017-12-28 17:10:23

maja problemy z dostarczeniem 3310 3g i Nokii 2 wiec o czym gadka ?

Odpowiedz

27. wlo
0

2017-12-28 15:50:43

LuiN - no niech będzie... E63 w takim razie dla kobiet pracujących - nie wiem - w biznesie kosmetycznym były ;-)

Odpowiedz

26. LuiN
0

2017-12-28 15:35:30

@24, wlo - tak, E Series była ewidentnie linią biznesową. Gdzie biznes, to nie tylko prezesi, ale też pracownicy niższych szczebli, których trzeba było wyposażyć choć w namiastkę urządzenia smart z rozwiązaniami korpo.

Odpowiedz

25. wlo
0

2017-12-28 15:30:58

A propos... Jeśli rzeczywiście coś w metalowej obudowie z klasyczną klawiaturą zrobią - z pewnością się zainteresuję ;-)

Odpowiedz

24. wlo
0

2017-12-28 15:29:41

Gh0st - biznesowa powiadasz? A E63? Plastik, wolniejszy procesor, mniejsza pamięć... Wygląd nie bardzo biznesowy, szczególnie że kolorowe były...Ten tu prezentowany właśnie do E63 bardziej bym porównywał niż do E71 - bo na plastikową mi wygląda ;-) E71/72 czy nawet E61/61i to jednak metalowe budowy. Wnętrzności z pewnością będą lepsze niż we wszystkich cytowanych starych modelach...

Odpowiedz

23. Gh0st
0

2017-12-28 13:27:32

Linia E to była linia biznesowa, telefony przeważnie dosyć drogie, ale wtedy porządne, najbardziej funkcjonalne. Żeby to miało sens to 3/4GB ramu, Snap 400/600, duża wymienna bateria, aparaty w E też były nie najgorsze więc coś jak Nokia N8 ;) Nokia E71, 72, E51 to były telefony dla zorientowanych ludzi. Próba wypuszczenia jakiegoś dziadostwa udającą znaną markę i model to...kiepskie zagranie i wstyd. No, ale to już nie jest Nokia, a HMD Global.

Odpowiedz