DAJ CYNK

HMD Global planuje wydać kolejne Nokie

11.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 26

Ważne 3

3

HMD Global, który obecnie posiada prawa do używania nazwy Nokia, planuje wydać kolejne smartfony sygnowane tą marką.HMD Global, który obecnie posiada prawa do używania nazwy Nokia, planuje wydać kolejne smartfony sygnowane tą marką.

Firma HMD Global pokazała do tej pory trzy smartfony oraz odświeżonego klasyka pod marką Nokia. Wkrótce do Nokii 3, Nokii 5, Nokii 6 i Nokii 3310 ma dołączyć nowy flagowiec, czyli Nokia 9. Na tym się jednak nie skończy i sam HMD Global przyznaje, że do oferty dołączą urządzenia oznaczone cyframi 2, 7 i 8.

Obecnie nie wiadomo nic więcej, na temat przyszłych modeli Nokii, jednak można przypuszczać, że Nokia 2 będzie smartfonem budżetowym, natomiast Nokia 7 i Nokia 8 będą czymś pośrednim między Nokią 6 i Nokią 9. Nie należy się spodziewać Nokii 4, z tego samego powodu, dla którego nie było smartfonu OnePlus 4. Czwórka to w Chinach uznawana jest za przynoszącą nieszczęście, dlatego tamtejsi producenci starają się jej unikać w nazewnictwie.

Portal antutu.com podaje z kolei, że Nokia 3310 to nie jedyny klasyk fińskiej Nokii, który doczeka się odświeżonej wersji. HMD Global postanowił wskrzesić kilka modeli z serii N, choć obecnie nie wiadomo ile i które.

Źródło tekstu: HMD Global, AnTuTu, wł

Komentarze
Zaloguj się