DAJ CYNK

Gorące Telefony 2017 - wyniki głosowania Czytelników

16.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5465

Ważne 6

2

Czytelnicy TELEPOLIS.PL wybrali najgorętszy smartfon 2017 roku. Tegoroczny zwycięzca zebrał prawie 25% głosów.



Czytelnicy TELEPOLIS.PL wybrali najgorętszy smartfon 2017 roku. Tegoroczny zwycięzca zebrał prawie 25% głosów.

Gdy chodzi o dwa pierwsze miejsca, Czytelnicy TELEPOLIS.PL byli zgodni z werdyktem redakcji, ale już na trzecią pozycję wytypowali iPhone'a X. Najnowszy smartfon Apple'a w rankingu redakcji zajął przedostatnie miejsce. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyła się Motorola Moto Z2 Play - również i przez TELEPOLIS.PL umieszczona na 10. pozycji. Naszą ankietę odwiedziliście ponad 3700 razy, pozostawiając w niej 904 głosy.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki ankiety. W nawiasie podaliśmy miejsca w rankingu redakcji.

Telefon Głosy Czytelników Miejsce
Samsung Galaxy S8 24,56% 1 (1)
Huawei Mate 10 Pro 18,69% 2 (2)
Apple iPhone X 12,39% 3 (9)
LG V30 10,29% 4 (3)
Samsung Galaxy Note8 9,85% 5 (5)
HTC U11 7,74% 6 (7)
Sony Xperia XZ1 Compact 6,97% 7 (6)
LG G6 4,87% 8 (8)
Apple iPhone 8 2,43% 9 (4)
Motorola Moto Z2 Play 2,21% 10 (10)

Tworząc ranking pod uwagę wzięliśmy jedynie te urządzenia, które są dostępne na polskim rynku poprzez oficjalne ścieżki dystrybucji, a ich premiera odbyła się w 2017 roku. Nie było przy tym żadnych ograniczeń pod względem marki czy ceny urządzenia. Jeśli jakiś smartfon naszym zdaniem dużo namieszał na rynku - pojawił się w rankingu.

W felietonie 10 najgorętszych telefonów 2017 roku znajdziecie zarówno typy redakcji TELEPOLIS.PL, wraz z uzasadnieniem naszych nominacji, jak i krótki przegląd wydarzeń na smartfonowym rynku.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~Noo
0

2018-01-22 11:57:03

Głosowałem ma Mate - marzenie tel

Odpowiedz

22. LuiN
0

2018-01-22 10:22:29

@21, tomk925 - to może dodajmy jeszcze telefony azjatyckie, jak np. specjalne wersje na rynek japoński? Albo modele, które wejdą na rynek w marcu. To jest ranking na 2017 rok i tyle.

Odpowiedz

21. ~tomk925
0

2018-01-18 09:15:09

@19 LuIN czy Ty tak na poważnie czy będziesz kota ogonem odwracał, bo jesteś z tego portalu ? Wiadomo że oficjalnie ich w polskiej dystrybucji nie ma, a premiera była w zagranicy 2017, wymieniłem razem z nim swoje najlepsze na 2017 ogólnie telefony, a nie jak w tym waszym dziwnym rankingu haha :-)

Odpowiedz

20. ~
0

2018-01-17 21:42:27

@ 9. ~TyN: Jeśli producent zaleca żeby wymianę baterii wykonywać w serwisie, to oznacza, że nie jest to czynność trywialna i prawdopodobnie można przy tym uszkodzić telefon. Oczywistsza, że jeśli ktoś nie ma na co wydawać pieniędzy, to może płacić 150 zł za sama usługę wymianę baterii, ale dla mnie to jest następna bezczelna sztuczka producentów, mająca na celu wyciągnięcie maksymalnej ilości kasy od klienta.Jeśli klienci niczym lemingi godzą się na takie praktyki i kupują telefony z niewymiennymi bateriami, to za kilka lat pojawią się telefony, w których baterii nie da się wymienić nawet w serwisie.Przykładem takich praktyk są dla mnie akumulatorowe maszynki do golenia marki Braun, w których dawniej nie dawało się wymienić akumulatora, ale przy rozładowanym akumulatorze można było golić się po podłączeniu przewodu zasilającego do sieci, a teraz producent posunął się do tego, że podczas ładowania akumulatora już nie można się golić! Albo ładujemy, albo golimy!

Odpowiedz

19. LuiN
1

2018-01-17 19:33:52

@16, tk925 - to mówisz, że piksele miały polską premierę w 2017 roku? Bardzo ciekawe.

Odpowiedz

18. ~asdasd
0

2018-01-17 17:44:12

dlaczego p9 lite jest w zestawieniu a jak się klika to v30 wchodzi ?:DDDDDDDDD

Odpowiedz

17. ~
0

2018-01-17 17:19:13

Liwiusz - to powodzenia w kupowaniu telefonu za kilka lat

Odpowiedz

16. tk925
0

2018-01-17 16:16:17

LuIN a jak już chcesz to pierwsza trójka kolejność przypadkowa Pixel 2Xl IPhone X Note 8

Odpowiedz

15. tk925
0

2018-01-17 16:09:05

12@ LuIN z chęcią ? Na pewno nie byłaby taka dziwaczna jak Wasza :-)

Odpowiedz

14. ~tomunia
0

2018-01-17 15:16:01

Moja kochana moto Z2 Play na ostatnim miejscu:) pewnie dlatego że najtańsza ale za to mogę sobie wyjąć w pracy nie martwiąc się że ja zniszczę. Niestety moim zadanie taki ranking powinien zawierać telefony w określonym przedziale cenowym no bo jak mój telefon za tysiąc za 1400 (nowy na ebayu) ma się równać z iPhone X za 5 tysięcy?

Odpowiedz

13. panizo
0

2018-01-17 15:14:15

mam wrazenie, ze samsungi i iphone maja juz wszyscy

Odpowiedz

12. LuiN
0

2018-01-17 14:10:43

@11, tk925 - z każdego z nich korzystaliśmy, mamy prawo do własnego zdania. Z chęcią jednak zobaczymy Twoją listę.

Odpowiedz

11. tk925
0

2018-01-17 13:24:42

Patrząc na ranking redakcji to chyba nie maja pojęcia o telefonach :-)...

Odpowiedz

10. ~gość
0

2018-01-17 13:05:58

Dokładnie, nie ma telefonów z niewymienną baterią. Są tylko telefony w których robi się to w serwisie.

Odpowiedz

9. ~TyN
0

2018-01-17 13:03:52

Co wy z tymi bateriami? W każdym telefonie da się wymienić baterie...trzeba tylko umiejętnie plecki zdjąć i pod nimi jest bateria.Jak ktoś nie umie i się boi to może oddać do serwisu i mu wymienią tyle razy ile razy będzie taka potrzeba.Telefony nie są jednorazowe!

Odpowiedz