DAJ CYNK

Google prezentuje smartfony Pixel 2 i Pixel 2 XL

04.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 55

Ważne 3

2

Google zaprezentował dzisiaj dwa nowe smartfony - Pixel 2 i Pixel 2 XL. Niespodzianek wiele nie było, bo sporo o tych telefonach wiedzieliśmy wcześniej.Google zaprezentował dzisiaj dwa nowe smartfony - Pixel 2 i Pixel 2 XL. Niespodzianek wiele nie było, bo sporo o tych telefonach wiedzieliśmy wcześniej.

Oba nowe smartfony Google'a mają podobne wyposażenie, a różnią się jedynie wielkością i - oczywiście - wyświetlaczem. Obudowa nowych Pixeli jest metalowa, przy czym górna część tylnego panelu - tu znajduje się główna kamera - została przykryta szkłem. Pod nim znajduje się czytnik linii papilarnych, na który zabrakło miejsca z przodu, z powodu wąskich ramek (w XL) oraz umieszczonych pod i nad ekranem głośników stereo. Charakterystyczną cechą wyglądu Pixela 2 jest kolorowy przycisk zasilania. Obudowa w mniejszym telefonie będzie czarna, biała lub niebieska, natomiast w większym - czarna lub czarno-biała.Nowe pixele, jak już wcześniej wspominaliśmy, różnią się wyświetlaczem. W mniejszym telefonie jest 5-calowy ekran OLED o rozdzielczości FullHD (proporcje 9:16), podczas gdy w większym przekątna wyświetlacza P-OLED ma długość 6 cali. Google nie podał jego rozdzielczości, natomiast z wcześniejszego wycieku specyfikacji wiemy, że to 1440 x 2880 pikseli (proporcje 9:18, lub - jak kto woli - 1:2). To, co łączy oba ekrany, to funkcja Always-On Display, pokazująca najważniejsze informacje na wygaszonym ekranie.

Pixel 2 został przez producenta wyposażony w funkcję Active Edge - wystarczy nacisnąć boki telefonu, by uruchomić Asystenta Google. Systemem operacyjnym jest oczywiście czysty Android Oreo. Nowością w interfejsie systemowym jest pasek wyszukiwania umieszczony między przyciskami nawigacyjnymi i dockiem. W systemie znalazł się też Google Lens, który potrafi rozpoznawać elementy widziane przez obiektyw aparatu fotograficznego i na tej podstawie podjąć odpowiednie działanie, na przykład pokazać szczegółowe informacje na temat oglądanego zabytku. Jeśli już mowa o kamerze, nie zabrakło tu rozszerzonej rzeczywistości, pozwalającej uzupełniać fotografowaną scenę o dodatkowe elementy.Aparat w Pixelu 2 wyposażony jest w matrycę 12 Mpix i obiektyw z optyczną stabilizacją obrazu. W rankingu DxO otrzymał 98 punktów (zesżłoroczny Pixel miał 89). Gdy nagrywamy wideo, wszelkie wstrząsy zostaną efektywnie zniwelowane dzięki jednoczesnemu działaniu optycznej (OIS) i elektronicznej (EIS) stabilizacji obrazu.Co jeszcze wiadomo o nowych Pixelach, a czego podczas konferencji nie powiedziano? W środku znajduje się oczywiście najszybszy procesor Qualcommu, czyli Snapdragon 835, który współpracuje z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej (spodziewana jest też wersja 128 GB). Przednia kamera robi zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix.

Przedsprzedaż nowych Pixeli wystartowała dzisiaj na wybranych rynkach, z nowym głośnikiem Google Home Mini w prezencie. Ceny wersji z 64 GB pamięci to odpowiednio 649 dolarów za mniejsze urządzenie i 849 dolarów za większe - nie ma tu więc żadnej niespodzianki. Niestety nie podano daty realnego wejścia nowych smartfonów rynek.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Google Pixel 2 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Google Pixel 2 XL w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się