DAJ CYNK

Google Play: Masz dwie godziny na zwrot

05.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5722

Ważne 7

0

Gdy pojawiły się płatne aplikacje w Android Markecie, mieliśmy 24 godziny na ewentualny zwrot. W 2010 roku Google postanowił skrócić ten czas do 15 minut, teraz na sprawdzenie wybranych tytułów mamy 2 godziny.

Gdy pojawiły się płatne aplikacje w Android Markecie, mieliśmy 24 godziny na ewentualny zwrot. W 2010 roku Google postanowił skrócić ten czas do 15 minut, teraz na sprawdzenie wybranych tytułów mamy 2 godziny.

Możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy była początkowo zabezpieczeniem dla klientów, przed zapłaceniem za aplikację-bubel. 24 godziny pozwalały też co sprytniejszym na darmowe korzystanie z popularnych tytułów i np. po przejściu gry w jeden dzień, można było dokonać zwrotu opłaty.

W 2010 roku, gdy Google poczuł się silniejszy, a aplikacje przechodzące przez gęste sito kontroli rzadziej okazywały się zwyczajnym naciąganiem klientów, firma postanowiła skrócić czas zwrotu do zaledwie 15 minut. Zmiana ta była o tyle bolesna, że czasem nie udawało się nawet pobrać większej aplikacji, a już nie było co liczyć na zwrot. O testowaniu programu przed jego zakupem nie było więc mowy.

Teraz, jak donosi Android Police, Google dla wybranych aplikacji wydłuża czas zwrotu do 2 godzin. W Google Play w dalszym ciągu widnieje informacja o gwarantowanych 15 minutach, ale w przypadku dużych gier dostajemy całe 2 godziny. Google oficjalnie potwierdził wprowadzoną zmianę.

Źródło tekstu: Android Police, wł

Tagi: Google Play
Komentarze
Zaloguj się
24. ~
0

2014-08-10 18:01:31

Jak to się ma do polskiego prawa gdzie na zwrot jest 10 czy 14 dni?

Odpowiedz

23. ~
0

2014-08-07 19:39:03

@16 To jest właśnie jedna z tych "wspaniałych" rzeczy, które Witek obiecywał jak sprzedał ten portal.

Odpowiedz

22. ~Bobek
1

2014-08-06 09:14:03

A jak sprawdzić która grę można zwrócić w 15 minut a która w 2 godziny?

Odpowiedz

21. ~Jacek
0

2014-08-06 09:04:01

@15 Nie potrzebujesz zakladac zadnego konta aby miec karte do platnosci internetowych.Moze nawet calkowicie podac wymyslone dane bo nikt ich nie weryfikuje.Tym bardziej ze ta karta moze placic za zakupy w necie itd

Odpowiedz

20. ~
0

2014-08-06 09:02:39

Och, łaskawcy. Aplikacje buble wciąż istnieją w GP a oni nic z tym nie robią...

Odpowiedz

19. Maniiiek
0

2014-08-06 08:53:57

@4 weź pod uwagę, że np. taki Gameloft w GP umieszcza tylko instalator a pozostałe pliki do gry są pobierane z ich serwerów.

Odpowiedz

18. ~
0

2014-08-06 08:39:31

A najlepiej Google Shop

Odpowiedz

17. ~Calm7
0

2014-08-06 08:32:40

16). Dziwi mnie bardziej duża litera w /''P/''lay. Powinno być ,,Google play".

Odpowiedz

16. Tuldor88
0

2014-08-06 08:25:02

Ktoś mi wyjaśni dlaczego w nazwie sklepu /''Google Play/'' jest odnośnik do samego Play? Potem ludziki do mnie piszą, bo sądzą, że sklepem z aplikacjami zarządza ich operator i nijak nie chcą zrozumieć że to tylko zbierzność nazw :P

Odpowiedz

15. ~wi
0

2014-08-05 22:49:12

@14... Właśnie na nie czekam :)

Odpowiedz

14. ~Error
0

2014-08-05 22:33:32

@5 Karty podarunkowe do Google Play o nominałach 50 zł, 75 zł, 150 zł będą wkrótce dostępne w Polsce.

Odpowiedz

13. wlo
1

2014-08-05 21:28:36

Karty prepaidowe nie wymagają podpisywania umów o rachunek czy innych z bankami.

Odpowiedz

12. ~Wujek_Zurek
0

2014-08-05 21:21:46

*10 Ja mam konto w m banku i karte prepaid bzwbk, takze nie trzeba miec konta zeby miec wirualna karte :P

Odpowiedz

11. buba1234
0

2014-08-05 21:21:40

TE karty prepaid bzwbk to chyba sa w salonach In medio, ciekawe czy mozna wplacac kase tez w in medio??

Odpowiedz