DAJ CYNK

Google Nexus 5 zaprezentowany

31.10.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9666

Ważne 7

3

Google zaprezentował telefon Nexus 5, opracowany we współpracy z firmą LG. Jest to pierwszy smartfon, który dostępny będzie z nową wersją systemu Android 4.4 KitKat.

Google zaprezentował telefon Nexus 5, opracowany we współpracy z firmą LG. Jest to pierwszy smartfon, który dostępny będzie z nową wersją systemu Android 4.4 KitKat.

Urządzenie o wymiarach 137,84 x 69,17 x 8,59 mm i masie 130g, wyposażone zostało w wyświetlacz IPS Full HD o przekątnej 5 cali (faktyczna przekątna 4,95 cala) i rozdzielczości 1080 x 1920 pix. 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait, pracujący z częstotliwością 2,26 GHz oraz procesor graficzny Adreno 330.

Nowy Nexus wyposażony został w aparat o matrycy 8 Mpix wraz stabilizatorem optycznym firmy LG Innotek, flesz LED oraz przednią kamerkę 1,3 Mpix. Dostępne są także moduły Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS oraz NFC Szybką łączność zapewni standard LTE (kategorii 3) wraz z HSPA+ (DL: do 42Mb/s)

Nexus 5 to pierwszy na świecie smartfon z systemem Android 4.4 KitKat, co umożliwia swobodne korzystanie z najnowszych rozwiązań firmy Google.

Smartfon Nexus 5 dostępny jest już poprzez sklep Google Play w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii, Korei i Japonii. Oferowane będą wersje czarna oraz biała, a zakup nie będzie wymagać zawarcia umowy z operatorem. Wersja z pamięcią 16 GB dostępna jest w cenie 349 dolarów, natomiast z pamięcią 32 GB w cenie 399 dolarów.
Do sprzedaży tradycyjnej w Europie, Ameryce Środkowej/Południowej, Azji, WNP oraz na Bliskim Wschodzie trafi w połowie listopada.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu LG Nexus 5 w katalogu.

Źródło tekstu: LG

Tagi: Google LG
Komentarze
Zaloguj się
44. ~santoryn
0

2013-11-26 20:12:26

a te 349 $ to jest z wliczonym taxem ( podatkiem ) czy trzeba sobie doliczyc przy zakupie ? nie ma slotu na zadne karty pamieci ?

Odpowiedz

43. ~
0

2013-11-04 01:32:24

dobrze wiedzieć że dla googla 16 gb kosztuje 150 zł. W Aplu za to samo płacisz trzy razy tyle.

Odpowiedz

42. danieluk
0

2013-11-03 17:13:36

microSIM

Odpowiedz

41. ~
0

2013-11-03 17:01:59

Ten nowy Nexus jest na kartę nano-sim czy micro-sim?

Odpowiedz

40. ~
0

2013-11-03 14:36:59

37, tyle że na androidowcu "ktoś" prawdopodobnie nowy system wypuści, jeśli producent się nie będzie kwapił. Na iOS, jeśli stwierdzisz, że nowy system jest do bani, nie zrobisz właściwie już nic.

Odpowiedz

39. ~HD
0

2013-11-03 10:07:30

A w naszym pięknym kraju 700$

Odpowiedz

38. ~T.
0

2013-11-03 09:24:29

@37 pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego. Po aktualizacji na iOS 7 miałem kilka(naście) połączeń (pracuje w BOK) od niezadowolonych klientów którym po aktualizacji część rzeczy przestała działać. Oczywiście winnym jest operator :) Mam andka 4.0.4 na telefonie i nie odczuwam potrzeby aktualizacji bo wszystko działa sprawnie.

Odpowiedz

37. tomunia
0

2013-11-03 08:33:37

jednak trzeba kupić iPhone/''a bo chyba lepiej się męczyć z ułomnościami systemu niż brakiem aktualizacji. Rozumiem że tel działa prawie tak samo bez aktualizacji ale Nexusy z założenia miały być telefonami wspieranymi dłużej niż inne. 18 m-cy to za mało

Odpowiedz

36. tomunia
0

2013-11-03 08:15:18

No i z N4 trzeba szybko uciekać bo cena pójdzie ostro w dół wobec braku wizji dalszych aktualizacji systemu

Odpowiedz

35. tomunia
0

2013-11-03 07:56:44

Jeżeli rzeczywiście nie dadzą 4.4 dla Galaxy Nexusa to będzie to czytelny sygnał dla posiadaczy N4 - mamy Was w *** i co nam zrobicie? Ja zrobie to że nie kupię N5.

Odpowiedz

34. ~darase
0

2013-11-03 07:38:40

Mam pytanie a gdzie slot na karty microsd? Brak slotu dyskfalifikuje taki telefon. :(

Odpowiedz

33. wook
0

2013-11-02 21:48:51

@31 nie porównuj niskiej półki z flagowcami, powiem Ci tylko, że w l9 nie ma problemów o których piszesz. To tak jakby oskarżać galaxy s4 albo note 3 bo avila jest do kitu. Ja chyba kupię tego nexusa

Odpowiedz

32. ~Neon
0

2013-11-02 21:36:38

U mnie w Saturnie jest za 399 Euro wersja 16GB, poczekam z kupnem telefonu bo chciałem już kupować N4, ale widać że warto będzie poczekać.

Odpowiedz

31. ~antylg
0

2013-11-02 17:43:22

Lg to jest żenada dwa telefony lg l5 oraz lg -l7 restarty to norma plus znikającą lista kontaktow ...NIGDY WIECEJ LG!!!

Odpowiedz