DAJ CYNK

Google - elektronika umieszczona na gałce ocznej

02.05.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4052

Ważne 1

10

Google opatentowało metodę wstrzykiwania urządzeń elektronicznych bezpośrednio w gałkę oczną człowieka.

Google opatentowało metodę wstrzykiwania urządzeń elektronicznych bezpośrednio w gałkę oczną człowieka.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o patencie Samsunga na inteligentne soczewki do oczu. Przy tej okazji wspomnieliśmy, że Google pracowało nad podobnym rozwiązaniem, ale wydawało się, że prace w tym zakresie zostały wstrzymane.

Zobacz: Samsung - soczewki kontaktowe z rozszerzoną rzeczywistością

Jak się okazuje Google faktycznie porzuciło prace nad soczewkami do oczu idąc w tym zakresie zdecydowanie dalej. Gigant z Mountaint View chce wstrzykiwać do oka ciecz, która krzepnie na gałce ocznej, tworząc przezroczystą błonę otaczającą soczewkę. W niej ma się znajdować szereg miniaturowych urządzeń, w tym masa czujników, nośnik danych, moduły łączności, bateria i elektroniczne soczewki. Cała elektronika ma być zasilana bezprzewodowo przez specjalnie zaprojektowaną antenę. Dzięki zastosowanym modułom łączności wszystko ma bez problemu łączyć się z urządzeniami zewnętrznymi.

Od uzyskania patentu do stworzenia gotowego, komercyjnie dostępnego urządzenia jest jeszcze bardzo daleka droga. Nie mniej jednak, jeśli dwa giganci światowego rynku elektroniki zaczynając obierać podobny kierunek rozwoju, to możemy spodziewać się, że urządzenia montowane bezpośrednio na naszych gałkach ocznych mogą być w przyszłości standardem.

Źródło tekstu: Forbes; wł

Tagi: Google
Komentarze
Zaloguj się
21. Hose
1

2016-05-03 20:45:43

Będzie można oglądać filmy z zamkniętymi oczami, rewelacja ;-)

Odpowiedz

20. ~Gollum
0

2016-05-03 16:20:00

Z tak konserwatywnym podejściem do życia jaki tu prezentujecie, nic dziwnego, że nasz kraj tonie w kościółkowej zaściankowości. Czy kiedyś się z tego wyrwiemy?Mała podpowiedź: pomyślcie komu coś takiego może się przydać? Może jest ktoś kto na tym może tylko zyskać? Pomyślcie.

Odpowiedz

19. PLANET
0

2016-05-03 06:29:55

Chore.

Odpowiedz

18. ~bigbros
0

2016-05-02 20:57:18

Najlepiej niech sobie resztki papki z czaszki wydlubia. Juz nie wiedza ci satanisci co maja wymysliac.

Odpowiedz

17. ~
0

2016-05-02 18:16:44

Takie cos w zyciu nie bedzie mozliwe na tak malej powierzchni oko jest zbyt wrazliwe

Odpowiedz

16. ~D
0

2016-05-02 18:02:29

Na na moje oko to juz zjadles chipa i wlasnie masz go w d...

Odpowiedz

15. ~13
0

2016-05-02 13:37:32

a moze orson cos poradzi.

Odpowiedz

14. DanielR
0

2016-05-02 13:12:53

Za nic dobrowolnie nie dam się zachipować.

Odpowiedz

13. ~eryk wielki
0

2016-05-02 13:09:35

" urządzenia montowane bezpośrednio na naszych gałkach ocznych mogą być w przyszłości standardem " moze i stana sie...dla gadżeciaży. ja im moge oddc swoja ...dup... i zeby tam google wszczpilo swoje czujniki.z pewnoscia analitycy , specjalisci i eksperci google beda analizowac ilosci , gęstość i zawartosc kału. oczywiscie dla mojego dobra.

Odpowiedz

12. mnstr
3

2016-05-02 12:50:23

I co pół roku zamiana oka na nowszą wersję i wszystkie te zabiegi i rozczarowania, których doświadczamy przy okazji zakupu elektroniki użytkowej.

Odpowiedz

11. goral2099
0

2016-05-02 12:45:14

A może raczej eyeblocka...

Odpowiedz

10. goral2099
1

2016-05-02 12:44:43

3: zainstalujesz sobie adblocka i po sprawie. :) Żyjemy w ciekawych czasach.

Odpowiedz

9. ~8
2

2016-05-02 12:36:32

me 8Posłuchałem Twojej rady. Podłączylem do d.... 30% szybciej sie ładuje. Inni powinni skorzystać z Twojej rady!!!

Odpowiedz

8. ~me
0

2016-05-02 10:58:53

2 W takim razie skoro masz taką moc energetyczną w sobie, to podłącz telefon do d... i go naładuj.

Odpowiedz

7. ~eg777
0

2016-05-02 10:42:39

Google - największy szpieg świata, niedługo opracuje metodę wstrzykiwania elektroniki do mózgu i w ten sposób zrobi robota z człowieka. A w międzyczasie nadal będzie wmawiać małolatom, że to dla ich dobra - jak to robi przy wszystkich kolejnych wynalazkach.

Odpowiedz