DAJ CYNK

Godox A1 - zewnętrzna lampa błyskowa dla smartfonów

25.07.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 51

Ważne 1

0

Godox, chiński producent lamp błyskowych, zaprezentował zewnętrzną lampę błyskową A1, która ułatwić ma wykonywanie zdjęć smartfonami i tabletami.Godox, chiński producent lamp błyskowych, zaprezentował zewnętrzną lampę błyskową A1, która ułatwić ma wykonywanie zdjęć smartfonami i tabletami.

Rynek aparatów fotograficznych z roku na rok coraz dotkliwiej "odczuwa" popularność smartfonów. Nic więc dziwnego, że czołowi producenci akcesoriów fotograficznych stale rozszerzają portfolio produktów przeznaczonych dla telefonów i tabletów. Godox A1 to sprzęt uzupełniający smartfon o lampę ksenonową. Ale nie tylko.

Niewielkie urządzenie wyposażone zostało zarówno w prawdziwą, ksenonową lampę znaną z klasycznych aparatów, jak i w trójdiodowe doświetlenie światłem ciągłym, które przyda się podczas kręcenia filmów czy ułatwi kadrowanie w zupełnej ciemności. A1 potrafi jednak jeszcze więcej.

Sprzęt oferuje transmiter 2,4 GHz, za pomocą którego A1 może sterować systemem podłączonych bezprzewodowo pełnowymiarowych lamp błyskowych. Trybami pracy sterujemy za pomocą pokrętła na górze obudowy, a aktualne nastawy możemy kontrolować na wyświetlaczu OLED.Godox A1 kompatybilny jest z telefonami z Androidem i iOS-em, a komunikacja z nimi odbywa się za pośrednictwem Bluetootha. Niestety w zapowiedzi producenta zabrakło informacji na temat ceny sprzętu i terminu jego dostępności. Patrząc jednak na analogiczne rozwiązania dla kamer GoPro, raczej nie należy się spodziewać kwoty poniżej 500 zł.

Źródło tekstu: Godox, wł

Komentarze
Zaloguj się