DAJ CYNK

Galaxy S9 zadebiutuje z nową stacją dokującą DeX Pad

03.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5554

Ważne 3

1

Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, wraz z nowymi flagowcami Samsunga zaprezentowana zostanie także stacja dokująca, dzięki której smartfon - po podłączeniu odpowiednich akcesoriów - zamieni się w komputer stacjonarny.Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, wraz z nowymi flagowcami Samsunga zaprezentowana zostanie także stacja dokująca, dzięki której smartfon - po podłączeniu odpowiednich akcesoriów - zamieni się w komputer stacjonarny.

O tym, że Samsung DeX Pad to realny produkt, może świadczyć rozpoczęta procedura zastrzeżenia nazwy DeX Pad jako znaku towarowego na terenie Unii Europejskiej. Nowa stacja dokująca ma przede wszystkim znieść ograniczenia poprzednika oraz dodać nowe funkcje. Zmianie ma ulec położenie smartfonu, z ukośnego na poziome. Ma to umożliwić między innymi wykorzystanie wyświetlacza Samsunga Galaxy S9 lub Galaxy S9+ jako touchpada lub klawiatury. To coś, na co DeX z 2017 roku nie pozwala. Nadal będzie to też urządzenie ładujące dla podłączonego smartfonu, przy czym być może zostanie dodane wsparcie dla ładowania bezprzewodowego.

Więcej szczegółów na temat nowego urządzenia, w tym także jego cenę, powinniśmy poznać już niedługo, gdy pokazane zostaną nowe smartfony z serii Galaxy S9. Ich premiera odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Zobacz: Test: Samsung DeX, czyli jak przerobić telefon na komputer stacjonarny
Zobacz: [Aktualizacjia] Galaxy S9 i S9+ na wideo

Źródło tekstu: BGR, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2018-01-04 00:11:48

Dostałem do Note 8. Szczerze jeszcze nie podłączyłem....

Odpowiedz

2. Kerio
0

2018-01-03 20:30:11

I ciekawe czy będzie działać z NOTE8. Jak tak to chętnie się przesiade na nowego DeXa

Odpowiedz

2018-01-03 18:53:16

Wiadomo jaka cena? Całkiem ciekawie się zapowiada.

Odpowiedz