DAJ CYNK

Galaxy S9 trafi na rynek już za dwa miesiące

16.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 3

1

Oficjalna prezentacja nowych flagowców Samsunga nastąpi podczas MWC 2018. Ich premiera rynkowa rozpocznie się niecałe 3 tygodnie później.Oficjalna prezentacja nowych flagowców Samsunga nastąpi podczas MWC 2018. Ich premiera rynkowa rozpocznie się niecałe 3 tygodnie później.

26 lutego 2018 roku wystartują w Barcelonie targi Mobile World Congress (MWC). Prezes Samsunga DJ Koch potwierdził, że podczas tego wydarzenia nastąpi oficjalna prezentacja nowych topowych smartfonow koreańskiego koncernu, Galaxy S9 i Galaxy S9+. Jak podał na Twitterze niezawodny Evan Blass, już kilka dni później, 1 marca 2018 roku, rozpocznie się przedsprzedaż nowych smartfonów, a 16 marca trafią one fizycznie na rynek.Nowe flagowce Samsunga będą z wyglądu przypominały tegoroczne Galaxy S8 i Galaxy S8+. Rewolucja ma się dokonać na tylnym panelu - inne będzie umiejscowienie czujnika linii papilarnych, a większy ze smartfonów dostanie podwójny aparat fotograficzny, w dodatku z bardzo jasnymi obiektywami (f/1.5 w S9 i f/1.4 w S9+). W stosunku do ubiegłorocznych modeli zwiększy się także wydajność nowych urządzeń, z uwagi na zastosowanie najwydajniejszych chipsetów Qualcomm Snapdragon 845 i Exynos 9810. Do Polski, wzorem lat ubiegłych, powinny trafić warianty z Exynosem.

Według ostatnich doniesień Galaxy S9 będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3000 mAh. Jeśli plotka okaże się prawdziwa, będzie to oznaczać, że zostanie zachowana pojemność "baterii" z Galaxy S8. Być może obudowy nadchodzących smartfonów będą wykonane z nowego, lekkiego stopu magnezu i aluminium, opracowanego przez Samsunga. Tego samego, z którego wykonano obudowę laptopa Samsung Notebook 9, pokazanego podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Zobacz: Metal 12 - to z niego powstanie obudowa Samsunga Galaxy S9?
Zobacz: Nowe flagowce Samsunga mogą mieć bardzo jasne obiektywy
Zobacz: Galaxy S9 zadebiutuje z nową stacją dokującą DeX Pad
Zobacz: 10 najgorętszych telefonów 2017 roku

Źródło tekstu: @evleaks, /LEAKS, wł

Komentarze
Zaloguj się