DAJ CYNK

Galaxy S9: czytnik linii papilarnych wróci na przód obudowy

24.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13543

Ważne 3

5

Samsung otrzymał nowy patent na czytnik linii papilarnych. Dzięki temu może on powrócić na przód obudowy.



Samsung otrzymał nowy patent na czytnik linii papilarnych. Dzięki temu może on powrócić na przód obudowy.

W modelach Galaxy S8, S8+ oraz Note8 Samsung planował umieścić czytnik linii papilarnych na przodzie obudowy, a konkretne w ekranie. Technologia nie była jednak jeszcze wystarczająco dopracowana i w obawie przed (kolejną) porażką firma zdecydowała się dość niefortunnie przenieś czytnik na tył obudowy. Rozwiązanie to miało być tylko tymczasowe i nowy patent otrzymany przez Samsunga tylko to potwierdza.

Jak możemy zobaczyć na rysunku dołączonym do wniosku, będzie to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które znajdziemy w iPhonie X lub Essential Phonie. Chodzi tutaj o wcięcie w krawędzi wyświetlacza. O ile w dwóch wymienionych modelach jest to wcięcie na głośnik, tak w przyszłorocznych flagowych Samsungach będzie to wcięcie na czytnik linii papilarnych.

Źródło tekstu: Galaxy Club; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Martin
0

2017-10-25 08:02:49

@18 a jak jest z przodu to kciukiem sie odblokowuje...

Odpowiedz

19. ~ZenON
0

2017-10-24 18:50:18

@3 - Mój ma odblokowywanie z tyłu i nie ma żadnego problemu w aucie. Smartfon jest sparowany z Bluetooth auta, po wejściu do samochodu automatycznie się odblokowuje i jest odblokowany do momentu gdy opuszczę z nim auto.

Odpowiedz

18. ~~
0

2017-10-24 17:35:59

Dla mnie lepiej mieć w tyle czytnik. Jak łapiesz telefon to palcem wskazującym odblokujesz. Jak masz czytnik pod ekranem, to trzymasz telefon i palcem drugiej ręki odblokowujesz. Trochę więcej roboty.

Odpowiedz

17. ~Seth
0

2017-10-24 17:18:32

Pięknie się staczacie na dno. Patent nie oznacza, nawet tego, że kiedykolwiek zostanie wykorzystany, nie mówiąc już nawet o konkretnych modelach.

Odpowiedz

16. ~4D
0

2017-10-24 16:27:34

iPhone X, można chociaż powiedzieć, że niesie ze sobą spójny i w miarę logiczny przekaz - nadgryzione jabłko z nadgryzionym wyświetlaczem. :-)Natomiast co symbolizować ma ta paskudna dziura w wyświetlaczu Samsunga Galaxy S9 ?!Mam nadzieję, że to okropne stylistycznie rozwiązanie nie trafi do Galaxy S9.

Odpowiedz

15. ~
-1

2017-10-24 15:43:16

@12 znowu ten gimbus

Odpowiedz

14. btak09
1

2017-10-24 13:54:34

czy niektórzy tutaj żyją w piwnicy?@2 nowy flagowiec wychodzi raz w roku - szok, nie?@13 tak, nowe rozwiązania trzeba patentować

Odpowiedz

13. ~Piteros
-1

2017-10-24 13:29:56

Ale co to za super patent? Wcięcie w ekranie? Jak by im się udało zrobić czytnik ukryty całkiem pod działającym ekranem to rozumiem ale czy na wycięcie dziury w wyświetlaczu trzeba patenty i czy to taka super nowość?

Odpowiedz

12. mlody_pelikan
0

2017-10-24 13:24:57

Umieszczenie czytnika z tyłu to jest chyba najgłupszy pomysł na jaki mogli wpaść przecież:D

Odpowiedz

11. ~gosciu
0

2017-10-24 13:21:27

@5 - odblokowanie kodem w czasie jazdy :) faktycznie bardzo wygodne i bezpieczne rozwiazanie. Sparowanie z radiem :) nie wszystkie radzie maja bluetooth. Czesto zmieniajac samochody wygoda tego rozwiazania tez rewelacyjna :)Jakby nie patrzec autoryzacja odciskiem palca na chwile obecna jest najszybsza i najwygodniejsza borac pod uwage rozne sytuacje.

Odpowiedz

9. ~3er
1

2017-10-24 12:55:54

@5 spróbuj odblokować telefon bez podniesienia jak jest w ładowarce indukcyjnej

Odpowiedz

8. ~
0

2017-10-24 12:33:00

@7 Tak. I dlatego właśnie producent chipów GPS poprawił parametry, o czym niedawno pisało Telepolis.

Odpowiedz

7. wlo
-1

2017-10-24 12:31:32

6 - do lokalizowania kopców kreta na działce Ci to potrzebne? Albo ewidencjonujesz każde drzewko i kępę trawy?

Odpowiedz

6. ~
-1

2017-10-24 12:26:40

Mnie tam czytnik do niczego niepotrzebny ale za to ulepszony GPS z dokładnością do centymetrów już tak.

Odpowiedz

5. ~JaMam
0

2017-10-24 12:08:41

Mam s8 i nie widzę problemu z czytnikiem na tyle obudowy. Tym bardziej że większość osób koszyka z etui a te mają wycięcia na obiektyw i czytnik co ułatwia trafienie palcem w cel. A w samochodzie można korzystać z odblokowania kodem lub wystarczy spakować tel z słuchawka lub radiem albo włączyć nawigację lub yanosika żeby telefon pozostawał ciagle odblokowany. W teorii czytnik wydaje się problemem ale w praktyce w niczym to nie przeszkadza.

Odpowiedz