DAJ CYNK

Galaxy S9 być może ostrzeże nas o złej jakości powietrza

11.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4370

Ważne 6

1

Samsung patentuje czujnik środowiskowy, który będzie mierzył jakość powietrza przez wykrywanie różnych cząstek w nim obecnych.



Samsung patentuje czujnik środowiskowy, który będzie mierzył jakość powietrza przez wykrywanie różnych cząstek w nim obecnych.

Obecne rozwiązania służące mierzeniu jakości powietrza są albo małe i niedokładne, albo bardzo duże i nieporęczne. Samsung opatentował tak zwany czujnik środowiskowy, który łączy w sobie zalety obu powyższych rozwiązań. Jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w przyszłym flagowcu Koreańczyków, a jednocześnie wystarczająco dokładny.

Samsung spłaszczył czujnik i włożył go do podłoża wyświetlacza. Tam będzie mierzył wielkość i ilość szkodliwych cząstek, znajdujących się w powietrzu.


110: podłoże, 160: czujnik dotyku, 120: czujnik środowiskowy 1, 130: czujnik środowiskowy 2


Czujnik składa się z dwóch warstw (120, 130) oddzielonych warstwą izolacyjną (140)

Nie ma gwarancji, że Galaxy S9 będzie miał opisany wyżej czujnik, ale znając Samsunga, który lubi w swoich flagowcach montować różne czujniki (choćby czujnik tętna, barometr lub UV), można uznać, że jest to możliwe.

Zobacz: Snapdragon 845 ponownie na wyłączność Samsunga

Źródło tekstu: GalaxyClub.nl, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~HD
0

2017-10-15 15:10:14

Palisz sobie z ziomem blanta a tu nagle twój tel. wzywa psiarnię bo wyczuł marijuanine:)

Odpowiedz

24. jedrek
-1

2017-10-12 11:29:08

@2 Śląsk to pojęcie zbyt obszerne. Jak porównasz w środku zimy odczyty w Katowicach + kilka większych miast górnego Śląska z Krakowem to zdarzają się dni, gdzie śląskie ma większy syf w powietrzu o kilkadziesiąt procent więcej niż czerwony majchrowski krakówek. Poczekamy do wielkich mrozów i bezwietrznej pogody to wtedy pogadamy.

Odpowiedz

23. ~mac
0

2017-10-12 09:20:10

ZAJEBISCIE, w koncu cos dla mnie

Odpowiedz

22. Swarozyc
0

2017-10-12 09:13:55

Tylko po co? Ja rozumiem gdyby można coś z tym zrobić, ale tak to po co się stresować?

Odpowiedz

21. ~~
0

2017-10-12 00:42:01

I co zrobicie z tym czujnikiem? Jak piknie, to ścięcie schowacie się w piwnicy

Odpowiedz

18. ~Gisciu
1

2017-10-11 22:41:32

A ja wolał bym aparat/kamerę termiczną

Odpowiedz

17. Gh0st
0

2017-10-11 22:15:30

@4 Dobre do filmu, jakieś komedii ;)@7 Nie, ale zgłoś się do psychologa.@16 Może nie dzisiaj, ale za "parę" lat...Pomysł głupi nie jest, ale pytanie o precyzję pomiarów, soft, wiarygodność. Polska niestety ma problemy z powietrzem, a politycy wolą bawić się w miesięcznice, a mogliby więcej czasu poświęcić walkę z ważniejszymi problemami obywateli.

Odpowiedz

16. ~Flej
0

2017-10-11 21:50:34

Przełomem było by wprowadzenie do smartfonów jakiejś formy dozymetru (licznika Geigera). Szkoda, że przy obecnej technologii jest to raczej nie realne, dokładność takiej miniatury byłaby żadna

Odpowiedz

15. ~
0

2017-10-11 21:49:14

Treść wiadomościSkończy jak czujniki przeciążenia w autobusach haha

Odpowiedz

14. ~
2

2017-10-11 21:37:20

@2 bredzisz Basior- zapoznaj się z analiza GIOŚ.

Odpowiedz

0

2017-10-11 21:25:13

To po ile ten S9? 7 tysięcy wystarczy czy doskoczyć do bociana?

Odpowiedz

12. ~Marcin
-1

2017-10-11 20:45:28

Prykanie przy użytkownikach w/w telefonu surowo zabronione!

Odpowiedz

11. LuiN
3

2017-10-11 20:33:22

Zastanawiam się nad trwałością takiego czujnika. Wszelkie instrumenty pomiarowe wymagają systematycznej konserwacji/kalibracji. Żeby nie było potem jak z pomiarem pokonanych pięter w Gear Fit 2 - ledwie się człowiek z łóżka wytoczy, a tu już 10 pięter cyknięte ;-)

Odpowiedz

10. ~BravoS
0

2017-10-11 20:29:31

O! Taki czujnik środowiskowy byłby bardzo przydatny w Krakowie - zwłaszcza przy obecnych, ogromnych korkach.

Odpowiedz