DAJ CYNK

Galaxy S6 z autorską matrycą 20 Mpix Samsunga

11.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11

Ważne 2

0

Główny aparat Samsunga Galaxy S6 będzie miał matrycę Samsunga o rozdzielczości 20 Mpix i optyczną stabilizację obrazu. Z przodu telefonu znajdziemy aparat 5 Mpix.

Główny aparat Samsunga Galaxy S6 będzie miał matrycę Samsunga o rozdzielczości 20 Mpix i optyczną stabilizację obrazu. Z przodu telefonu znajdziemy aparat 5 Mpix.Samsung wykorzystał w oprogramowaniu telefonu nowe Android 5.0 camera APIs, w celu dołożenia trybu profesjonalnego. Dostępny w nim będzie prawdopodobnie zapis zdjęć w formacie RAW i manualna kontrola nad ostrością czy szybkością migawki (wielkość otworu przysłony w telefonach jest zazwyczaj stała).

Nie jest do końca pewne czy sensor Samsunga trafi do obu nadchodzących flagowców producenta, czy też może wariant S6 Edge dostanie matrycę np. od Sony. Zarówno oparte na samsungowej matrycy ISOCELL aparaty w Galaxy S5 i Galaxy Alpha, jak i aparat Note'a 4 z 16-megapikselową matrycą Sony oferują bardzo wysoką jakość zdjęć.

Podobnie jak w poprzedniej generacji telefonów, matryca zaoferuje zdjęcia o proporcjach 16:9 przy dla maksymalnej dostępnej rozdzielczości - 5952 × 3348 pikseli. Przedni aparat 5 Mpix będzie identyczny z tym, który trafił do ostatnich modeli z serii A. No i jeszcze sumaryczne podsumowanie tego, co już wiemy o Galaxy S6 i Galaxy Edge. Telefony dostaną 64-bitowy układ SoC Exynos 7420, 3 GB pamięci RAM, grafikę Mali-T760 i 5,1-calowe ekrany QHD. Oficjalna prezentacja telefonów odbędzie się 1 marca w Barcelonie.

Źródło tekstu: SamMobile, wł

Komentarze
Zaloguj się