DAJ CYNK

Galaxy Note9 - najlepszy ekran w smartfonie

14.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2641

Ważne 3

4

Jak wynika z testów portalu DisplayMate, Samsung Galaxy Note9 ma najlepszy ekran, jaki do tej pory został umieszczony w smartfonie.



Jak wynika z testów portalu DisplayMate, Samsung Galaxy Note9 ma najlepszy ekran, jaki do tej pory został umieszczony w smartfonie.

Bezkonkurencyjny w testach

Wyświetlacz uzyskał najlepsze rezultaty w następujących kategoriach:

  • najwyższa dokładność koloru absolutnego - 0,5 JNCD (wizualnie nie do odróżnienia od doskonałości),
  • najmniejsza zmiana luminacji - APL na poziomie 2%,
  • najwyższa jasność szczytowa - 1050 nitów przy ustawieniu automatycznym, 710 przy manualnym,
  • największa natywna gama kolorów - 113% pokrycia DCI=P3 i 142% sRGB,
  • najwyższy współczynnik kontrastu - nieskończony,
  • najniższy współczynnik odbicia (refleksów) ekranu - 4,4%,
  • najwyższy współczynnik kontrastu w świetle otoczenia - 239,
  • najmniejsza zmiana jasności przy patrzeniu pod kątem - 27% przy 30 stopniach,
  • najniższa zmiana koloru białego przy patrzeniu pod kątem - 1,3 JNCD przy 30 stopniach,
  • najwyższa rozdzielczość ekranu - 2960 z 1440 pikseli.

Samsung stałym liderem

Samsung jest klasą samą dla siebie jeśli chodzi o ekrany w smartfonach. W zasadzie od modelu Galaxy Note 4 każdy flagowy smartfon Samsunga jest liderem w testach DisplayMate. Nic więc dziwnego, że producenci urządzeń mobilnych tak bardzo chcą nawiązać współpracę z Koreańczykami w kwestii wyposażenia swoich produktów w ekrany Samsunga.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Samsung: akumulatory w Galaxy Note9 są bezpieczne
Zobacz: Galaxy Note9 - przedsprzedaż i program Guard Note9
Zobacz: Debiutuje Galaxy Note9
Zobacz: Samsung Galaxy Note9 - czy warto kupić?

Źródło tekstu: DisplayMate; wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2018-08-17 18:16:54

Hmm. Galaxy używam już od S5. Potem S7, Note 8 i nie widziałem takowych zjawisk. Fakt, że więcej niż 2 lata telefonu nie trzymam.

Odpowiedz

30. ViNYL
0

2018-08-15 21:55:22

Co do ekranu, moim subiektywnym zdaniem Samsungoowe Amoledy są faktycznie w czołówce o ile nie najlepsze, niestety kolejnego Samsunga juz nie kupie przez zagiety ekran. Przerzucilem sie z S7Edge na plaskiego LG i pomimo gorszego ekranu czy nizszej wydajnosci zdecydowanie wygodniej sie z plaskiej wersji korzysta.

Odpowiedz

29. ViNYL
0

2018-08-15 21:52:24

Jak kogos stac na taki telefon to ma w gdzies czy po 3 latach beda plamy od wypalania, bo sluchawke pewnie wymieni duzo wczesniej. O ile takowe oczywiscie wystąpią, telepolisowe madrale wiedza nawet jakie awarie czeka sprzet ktorego nawet nie ma jesscze w sklepach, jak np ze bateria ladowana QC padnie po pol roku.

Odpowiedz

28. ~marrcus
1

2018-08-15 14:33:50

W Note 4 (ekran 2500x1440) też nie miałem problemu ale w s6 już się zaczęły

Odpowiedz

27. Pabloeq
0

2018-08-15 13:35:59

@22 Bzdury że aż nie chce się tego komentować, najpewniej to wypalił ci się mózg i to dużo wcześniej przed Samsungiem.

Odpowiedz

26. 2oneX_
0

2018-08-15 13:13:11

Używałem Samsunga S3 Neo przez trochę ponad 2 lata, ekran był bardzo często włączony i nierzadko na 100% jasności (memy oglądam na telefonia), po tym czasie oddałem młodemu siostrzeńcowi tel używał go ponad rok dopóki nie utopił i też intensywnie jak to 7 letni dzieciak. Ekran po tym czasie nadal był w bardzo dobrym stanie, nie licząc rys oczywiście ale wypalenia? żadnych nie było.

Odpowiedz

25. ~
0

2018-08-15 13:11:26

24 jakoś w przypadku LCD nie ma takich problemów

Odpowiedz

24. toms
1

2018-08-15 13:02:18

Hmm, oprócz niewielkiej trwałości samych matryc OLED, moim zdaniem największe znaczenie ma - oprócz wyświetlania nieruchomych obrazów- ustawianie jasności i kontrastu na 100 %. Takie katowanie organicznych led, musi mieć ogromny wpływ na ich trwałość. Raz- notoryczne przegrzewanie panelu OLED, poprzez zmuszanie do maksymalnej dopuszczalnej emisji, dwa czas trwania takiego przeciążania. Incydentalne sytuacje są do przełknięcia, ale traktowanie takich ustawień jako normy, kończy się tak jak na tych targach. Dodajmy do tego niepostkromioną chęć wystawców do szpanowania "nieskończonym kontrastem", "ultra bielą", czy "kolorami jak z bajki" i już mamy pełniejszy obraz sytuacji... Umiar, umiar i jeszcze raz umiar.

Odpowiedz

23. ~cv dc
0

2018-08-15 12:58:50

@22 Technologia idzie powoli do przodu. Nie wiem co ty robisz z telefonami, ale moi znajomi nigdy nie mieli wypalonych ekranów. A uwierz mi używają samsungów z amoledami od długich lat. Widocznie kupowałeś używki w bardzo złym stanie.

Odpowiedz

22. ~Jarek Mikul
0

2018-08-15 12:48:50

W telefonach Samsunga ekrany wypalają się!Kiedyś tam kupiłem Galaxy Note 1, zwracałem uwage na wszelkie inne parametry techniczne, a nie sprawdziłem ekranu z białym tłem. To był mój pierwszy Samsung z wypalonym ekranem - na jaśniejszych tłach było widać napisy i grafiki ze stron na których najczęściej poprzedni właściciel siedział. W tym przypadku było widać szczegóły tabeli excela i górnej belki z odbitym zegarem itpInny Samsung to Galacy S4 z wypalonym ekranem.Jeszcze inny to Galaxy S5 z wyoalon ekranem.Niedawno kupowałem Galaxy Note 4 na olx i było kilka ze szczerym opisem: wypalony ekran ale nie przeszkadza to w uzytkowaniu (!).Udało mi się kupić na szczęście z niewypalonym ekranem.ItpCiekawe jaka jest przyczyna wypalania ekranu w Samsungach? Moja hipoteza jest taka, że korzysta się z telefonu w słońcu, czyli nie zwraca się uwagi na to, że słońce świeci prosto na ekran podczas używania telefonu. Nie musi to być lato, bo wtedy i tak nie byłoby nic widać na ekranie, ale jesienią, wiosną....Ma ktoś jakiś pomysł???!

Odpowiedz

21. ~
0

2018-08-15 12:37:12

@20: toms* Na szczęście mnie problem nie dotyczy bo nie ten poziom cenowy- i tak nie kupię. Ale jeśli chodzi o firmę LG to mam tv kineskopowy 21 cali- chyba pierwszy model w Polsce po GoldStarze. To na pewno grubo ponad 10 lat- nie chce mi się naklejki szukać. Wciąż bez naprawy i obraz dobry. Jak widać z Twojego linku i z tamtejszych komentarzy- jakość nie idzie w parze z technologią- a szkoda. Pozdrawiam. F.

Odpowiedz

20. toms
0

2018-08-15 12:26:53

Hej, eksperci, co w takim razie powiecie o tym? Co prawda to telewizory, ale technologia dość podobna:

Odpowiedz

19. ~Buscar71
0

2018-08-15 10:25:10

Note 3 po 4 latach intensywnego uzytkowania (wymienialem juz baterie, bo stara nie wytrzymywala pol dnia) ani jednego pixela wypalonego. Mysle, ze miedzy bajki mozna wlozyc info o wypalaniu sie ekranow.

Odpowiedz

18. ~xpx
0

2018-08-15 10:11:30

Oled wypala sie dość szybko, miałem s1, s3, przeszedłem na g4 od lg i już nie wrócę do organicznych diod. Po 2 latach biel jest fatalna, wszystko pożółkłe, obraz delikatnie zaśniezony zwłaszcza na jednolitym tle. Na h815 po 2.5r z ekranem nic się nie dzieje.

Odpowiedz

17. piotrzet
0

2018-08-15 09:18:02

13. A to dziwne bo jeszcze ani jednego LCD nie widziałem, a OLEDa nie jednego.

Odpowiedz