DAJ CYNK

Galaxy A8+: już tylko kwartalne poprawki bezpieczeństwa, J3 (2016) - żadnych

04.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4339

Ważne 2

5

Samsung postanowił, że trzy jego telefony przestaną otrzymywać już jakiekolwiek poprawki bezpieczeństwa. Inne modele co prawda będą je jeszcze dostawać, ale już nie co miesiąc a co kwartał.



Samsung postanowił, że trzy jego telefony przestaną otrzymywać już jakiekolwiek poprawki bezpieczeństwa. Inne modele co prawda będą je jeszcze dostawać, ale już nie co miesiąc a co kwartał.

To smutna wiadomość dla posiadaczy takich smartfonów jak J3 (2016), A3 (2016) oraz J1 (2016). To właśnie te urządzenia nie otrzymają już ani jednej poprawki. Co kwartał zamiast co miesiąc będą je otrzymywały J2 (2018), Tab Active 2 oraz.... wydany zeszłego grudnia A8+ (2018) .

Dla odmiany "zwykły" A8 (2018) będzie otrzymywał poprawki bezpieczeństwa co miesiąc. Niestety powyższe informacje powinniśmy traktować jako w pełni oficjalne. Portal Android Police znalazł je bowiem w zakładce dotyczącej bezpieczeństwa na oficjalnej stronie Samsung Mobile.

Źródło tekstu: security.samsungmobile via android police

Komentarze
Zaloguj się
22. Quetzal
0

2018-03-05 15:25:41

Rozumiem, że aktualizacji oprigramowania tez już nie będzie?

Odpowiedz

21. YyyYyy
0

2018-03-05 12:05:39

HEHEHE, Samsung znow Was wyrolowal elegancko. Wzieli kase jak za produkty premium (no bo to przeciez Samsung, wiadomo) ... a pozniej porzucil wsparcie lub drastycznie ograniczyl (czytaj: porzucil, tylko lagodniej napsiane ;p). Motorola Moto G3 (2015) + LineageOS 14.1 (Android 7.1.2) i co tydzien OTA, Security Patch regularnie w danym miesiacu np teraz poprawki bezpieczenstwa z 5 lutego 2018, kolejne OTA powinno przyniesc poprawki z marca. Chlopaki teraz wypuszczaja Oreo 8.1 na poszczegolne urzadzenia, mozliwe, ze i ta stara Motka dostanie (bo nieoifcjalne LineageOS 15.1 juz ma). Wiadomo, to jest projekt wolontariuszy wiec w kazdej chwili jakies urzadzenie moze stracic wsparcie, ale to i tak jest o wiele wiele wiele wiecej niz za ciezkie pienidze dostaje sie od tfu ... producenta.

Odpowiedz

20. ~Oggy
0

2018-03-05 11:51:43

@16 No toś przyszpanował....

Odpowiedz

19. ~Realista
0

2018-03-05 11:36:43

a po co mi poprawki mam samsunga j5 z 2015 roku i zablokowalem updaty softu bo miejsca mam malo w pamieci:))

Odpowiedz

18. ~KXK
0

2018-03-05 11:27:32

Dlatego wybiera się Apple i iPhone. Z aktualizacjami nigdy nie ma problemu, że ktoś nie dostanie. Najnowszego iOS/''a to nawet 5S jeszcze dostaje. Oczywiście zaraz rzucą się klakierzy Androida, że płynność, że tamto i sramto. Nic takiego nie ma miejsca. Moja dziewczyna ma nowego iOS/''a na właśnie iPhonie 5s i chodzi elegancko. Zero zawieszania, płynność użytkowania. Apple is The Best!

Odpowiedz

17. ~wm
0

2018-03-05 11:13:16

@14.~ciekawy - w Huawei/''u P10 lite mam poprawki z 1 stycznia 2018.

Odpowiedz

16. ~Robi
0

2018-03-05 11:02:27

Macie swoje androidy. Moj 6 letni iPhone 5s nadal z najnowszymi aktualizacjami

Odpowiedz

15. ~Marko polo
0

2018-03-05 10:10:41

Widać jak bardzo Samsung ma w *** swoich użytkowników

Odpowiedz

14. ~ciekawy
0

2018-03-05 09:57:36

A ktoś może pochwali się jak aktualizacje wyglądają w Huawei (np. taki P9Lite 2017/P10 Lite)? Albo w Honorze? Ciekawi mnie to bo są to takie odpowiedniki A5 2016, którego mam i aktualizacje były raz na kilka miesięcy, a ostatnie poprawki - 1 stycznia 2018

Odpowiedz

13. ~
1

2018-03-05 08:50:13

później się dziwią dlaczego zrezygnowałem z Samsunga i wybrałem appla

Odpowiedz

12. ~Xxx
0

2018-03-05 06:24:56

Slabo - tutajcmowimy o naszym bezpieczenstwie i bezpieczenstwie wszystkiego co mamy na telefonie - wlacznie z bezpieczenstwem naszego kontabankowego (gdy mamy aplikacje bankowe zainstalowane). Nie zdziwil bym sie gdyby aplikacje bankowe dostaly system sprawdzajacy czy smartfon ma najnowsze aktualizacje albo... czy jest smamsungiem :)Samaung: nie polecam gdyz nie dostaniesz aktualizacji co miesiac... SLABO!

Odpowiedz

0

2018-03-05 01:50:24

Ja dostaje poprawki co miesiąc w 3letnim telefonie. XIAOMI najlepsze

Odpowiedz

10. ~Prawda
0

2018-03-05 01:40:08

Telefony z zainstalowane na start Androidem 8.0 są wspierane projektem Trebl. Właściwie od smartfonów z jądrem 4.4 i wzwyż jest wspierana tym projektem, a właściwie nawet musi być.

Odpowiedz

1

2018-03-05 00:46:06

6, 8: Z tego co wiem to sprzęty, które są aktualizowane do 8.0 i nie miały od razu osobnej partycji, nie muszą wspierać Treble (Google daje wolną rękę producentom). Natomiast te startujące z Oreo muszą jak najbardziej.

Odpowiedz

8. Mastah
0

2018-03-05 00:22:14

@TomecekGD Dodatkowa partycja na aktualizacje systemowe jak najbardziej dziala w Androidzie 8.0, ale Google niestety nie wymusza jej uzycia na producentach. A oni oczywiscie wola nie dodawac funkcjonalnosci ktora zdecydowanie wydluzy cykl zycia telefonow, bo zyja ze sprzedazy ciagle to nowych urzadzen. Tak wiec poki Treble nie stanie sie opcja obowiazkowa w Androidzie (jak obiecywano), to nic kompletnie sie nie zmieni. Nawet najnowsze telefony z preinstalowanym Oreo nie maja tego aktywnego.

Odpowiedz