DAJ CYNK

G Data - malware w smartfonach chińskich producentów

08.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3365

Ważne 5

1

W raporcie firmy G Data na temat oprogramowania szpiegującego pojawiły się informacje o złośliwych programach w smartfonach największych chińskich producentów.

W raporcie firmy G Data na temat oprogramowania szpiegującego pojawiły się informacje o złośliwych programach w smartfonach największych chińskich producentów.

Złośliwe oprogramowanie okazało się być ukryte w jednej z popularnych aplikacji, takich jak np. Facebook. Kod oprogramowania malware był zazwyczaj wpisany w system zainstalowany na smartfonie, przez co usunięcie złośliwych programów nie było możliwe. Dzięki temu producenci mogą monitorować aktywność użytkowników oraz udostępniać im odpowiednio dopasowane reklamy.

Najwięcej modeli smartfonów, a w sumie znaleziono ich 26, zostało wyprodukowanych przez mało znaną w Polsce, japońską firmę Alps. Ale na liście znalazły się też smartfony Huawei - G510, Lenovo - S860 i Xiaomi - Mi 3.

Xiaomi już odniosło się do całej sprawy informując, że smartfon użyty do badań nie pochodził z oficjalnego źródła i złośliwe oprogramowanie mogło pochodzić od samego sprzedawcy.

Zobacz: Oświadczenie Lenovo dotyczące badania G DATA nad szkodliwym oprogramowaniem

Źródło tekstu: G Data; wł

Komentarze
Zaloguj się
14. PiotrM
0

2015-09-09 10:30:05

Co za czasy...dzisiaj muszę koniecznie sprawdzić czy ta moja pralka to się jakoś tajemnie przez Wifi nie łączy i nie nadaje w świat jakie to brudne skarpetki czasem piorę...

Odpowiedz

13. ~.
0

2015-09-08 19:41:07

@12 zagladam codziennie :)

Odpowiedz

12. ~Pe pe
1

2015-09-08 19:36:18

11@ Rozumiem Twoj entuzjazm i zadowolenie.Jezeli nie masz nic problemow to b.dobrzeZajrzyj czasem na : niebezpiecznik.pl. Nie miej mi za zle propozycje.

Odpowiedz

11. ~.
-1

2015-09-08 19:12:41

@10 nie, nie musze ;) Na iOS/''a w ogole nie ma antywirusow, bo nie ma takiej potrzeby.To samo na moim Mac/''u.

Odpowiedz

10. ~Pe pe
0

2015-09-08 18:51:23

9 jaki bys nie posiadal sprzet, musisz! zainstalowac antywirusa. Nie ma takiej opcji, zebys Ty nigdy nie mogl byc trafiony!!!!

Odpowiedz

9. ~.
0

2015-09-08 17:44:25

@6 Chodziło mi bardziej o fakt potrzeby posiadania antywirusa na smartfonie.

Odpowiedz

8. pacman
2

2015-09-08 15:49:48

@5Apple, MS i Google ściśle współpracują z NSA i innymi amerykańskimi agencjami ;) Tam też masz to samo, ale raz, że to niby ten "lepszy zachodni świat" więc tak często się o tym nie pisze. A taki Snowden jak pokazał to czego się domyślaliśmy to jest zdrajcą, a jak my dowiemy się czegoś podobnego o Rosji czy Chinach to jest Ok ? Taka obłuda ;)

Odpowiedz

7. ~zdziwiony
2

2015-09-08 14:36:49

6 ale tutaj nie o psach rozwazania

Odpowiedz

6. ~
-3

2015-09-08 13:59:40

To byla kwiestia czasu i to nie jest ostatni taki news. Tanie mieso psy jedza.

Odpowiedz

5. ~.
-4

2015-09-08 13:56:04

I dlatego wlasnie korzystam z iOS/''a... ;)

Odpowiedz

4. ~Dupelek
2

2015-09-08 13:54:45

3 nawet troche mi dziwnie, ze nie masz. Jesli moge Ci pidpowiedziec, instaluj na tel. Avasta z Google Play. Kiedy chcesz to mozesz dni i godziny dowolnie poustawiac lub automatycznie.

Odpowiedz

3. ~T
2

2015-09-08 13:46:39

Antywirus na smartfonie to podstawa.

Odpowiedz

2. ~
2

2015-09-08 13:43:54

Używacie antywirusów w swoich smartfonach? Bo tak sie kiedys zastanawialem ze chyba nadszedł czas aby takie coś mieć

Odpowiedz

1. ~
4

2015-09-08 13:14:55

Malware monitorujące aktywność w aplikacji Facebooka? Czyli podwójne monitorowanie ;-)

Odpowiedz