DAJ CYNK

Funkcja Screencast trafia do wybranych urządzeń z Androidem

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7605

Google udostępnił funkcję Screencast dla wybranych urządzeń z Androidem. Pozwala ona na zdalne wyświetlanie obrazu z telefonu czy tabletu na dużym ekranie.

Google udostępnił funkcję Screencast dla wybranych urządzeń z Androidem. Pozwala ona na zdalne wyświetlanie obrazu z telefonu czy tabletu na dużym ekranie.

W przypadku rozwiązania Google'a nie musimy posiadać specjalnego telewizora czy projektora, wystarczy w wolnym gnieździe HDMI umieścić urządzenie Chromecast (cena około 179 zł). Po ostatniej aktualizacji oprogramowania do wersji 1.7, przystawka Google'a zyskała funkcję Screencast, działającą zarówno w obrębie wspólnej sieci Wi-Fi, jak i bezpośrednio pomiędzy Chromecastem i urządzeniem zewnętrznym. Z kolei w menu powiadomień kompatybilnych telefonów i tabletów pojawił się włącznik Casting screen.

O ile do tej pory Chromecast pozwalał jedynie na strumieniowanie materiałów wideo z urządzeń przenośnych (coś na kształt DLNA, z włączeniem w to YouTube'a), teraz na dużym ekranie możemy również uruchamiać gry czy wyświetlać dowolne aplikacje znajdujące się w telefonie lub tablecie (przeglądarkę internetową, serwisy VoD etc.). Na ekranach urządzenia przenośnego i telewizora zobaczymy w czasie rzeczywistym ten sam obraz, a z głośników kina domowego popłynie dźwięk. Transmisja odbywa się również przy wyłączonym ekranie telefonu.

Działanie funkcji uwarunkowane jest zainstalowaniem w telefonie najnowszej wersji Google Play Services 5.0 (Android 4.4.1 lub nowszy) i zaktualizowaniem samego Chromecasta. W pierwszym etapie Screencast dostępny jest jedynie dla wybranych urządzeń (później będzie standardową funkcją Androida):


Co ciekawe, na liście pojawił się zeszłoroczny HTC One (M7), a nie ma póki co na niej tegorocznego flagowca - HTC One M8.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu