DAJ CYNK

Foxconn wysłał pierwszą partię iPhone'ów X - 46500 sztuk

16.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4655

Ważne 3

7

Foxconn wysłał pierwsze egzemplarze iPhone'ów X do Holandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ich liczba jest bardzo mała.



Foxconn wysłał pierwsze egzemplarze iPhone'ów X do Holandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ich liczba jest bardzo mała.

Podczas odbywającej się 12 września konferencji, Apple zapowiedział, że przedsprzedaż iPhone'a X rozpocznie się 27 października, natomiast pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się 3 listopada. Dzień ten zbliża się wielkimi krokami, jednak okazuje się, że urządzeń na początku nie wystarczy dla wszystkich chętnych. Zgodnie z raportem chińskiego Commercial Times, iPhone X będzie najcięższym do znalezienia smartfonem na rynku.

Chociaż Foxconn zwiększył swoją produkcję iPhone'a X do 400 000 sztuk tygodniowo z poprzednich 100 000 egzemplarzy, szybkość ta wciąż nie może zaspokoić zapotrzebowania rynku - czytamy w raporcie.

Foxconn rozpoczął wysyłkę iPhone'ów X. Pierwsza partia, zawierająca 46500 egzemplarzy rocznicowego smartfonu Apple'a, została wysłana z Zhengzhou i Szanghaju do Holandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ming-chi Kuo, analityk z mającej siedzibę w Tajpej firmy KGI Securities przewiduje, że przed końcem 2017 roku na światowe rynki trafi 30-35 milionów sztuk iPhone'a X.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu iPhone X w katalogu.
Zobacz: Inwestorzy zbyt optymistyczni w kwestii iPhone'a X

Źródło tekstu: Commercial Times, Xinhuanet.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~bzyk
0

2017-10-26 01:20:13

Nigdy nie spodziewałem się że skala głupoty jest tak wielka aż 35 mln szt do końca roku i to nie pokryje zapotrzebowania no naprawdę myślałem że jest mniej głupków na tym świecie ale cóż.

Odpowiedz

20. ~Darek
1

2017-10-17 21:01:22

@13 Najczęściej jak ktoś pisze, że był w wielu fabrykach to oznacza, że wręcz przeciwnie, chyba że razem z serialem "Mega fabryki".Kolego, sformułowanie, że coś będzie podkręcane "do granic absurdu" już wskazuje na brak pojęcia o czym piszesz :)Wzrost produkcji może nastąpić przez przyśpieszenie ale tylko do pewnego stopnia, natomiast bardziej prawdopodobny jest wzrost poprzez inwestycje i instalowanie nowych linii produkcyjnych. A skoro jest klient, to znaczy że warto inwestować bo inwestycja się zwróci.Już od dawna przestano Cię traktować w wypowiedziach poważnie, ale mógłbyś nie "dokładać do pieca" :)Ja osobiście nie widzę w nowym modelu Apple niczego szczególnego wartego wydawania sporej kwoty pieniędzy tylko po to aby mieć nowy model. Jeśli miałbym w użyciu model zeszłoroczny zapewne wystarczyłby mi on na co najmniej kolejny rok. Natomiast jestem przekonany, że na świecie znajdzie sie grono "wielbicieli" marki dla których i cena dwukrotnie wyższa nie stanowiła by problemu tylko dlatego, żeby miec ten najnowszy model.Życzę im dużo zdrowia i tyle.Ja czekam na innowacje w stylu fona Tony Starka. Wtajemniczeni mogą wiedzieć o czym piszę. Do takiej technologii jeszcze wszystkim daleko. :)

Odpowiedz

19. ~
0

2017-10-17 18:57:49

Applefun sprzedalby matkę aby to mieć

Odpowiedz

18. ~gość
1

2017-10-17 13:26:18

Applefani wszyskich krajów! Łączcie się i zwalcie sobie wspólnie konia ustami! :-D

Odpowiedz

17. ~Mac
-1

2017-10-17 12:48:22

Dav ale ignorant z ciebie - jak ktoś zarabia dużo to raczej glupi nie jest. Z perspektywy zarabiania np. 2 tys zł na miesiac to rzeczywiście to jest glupie. Lecz czemu ty to oceniasz przez pryzmat Polski etc jak ten telefon głownie na rynki zachodnie jest produkowany ? Na zachodzie masa ludzi ma tygodniowke z 1 tys euro wiec tydzien z hakiem pracują na taki telefon.Ktoś robi coś co daje mu 20 - 50 i wiecej tys zł na miesiac i może sobie pozwolić na wszystko. Można powiedziec ze ktos przeplaca dajac komus 20 tys zł pensji.... to i taki czlowiek moze sobie przeplacic kupujac telefon za 4-5 tys ...Jak byłem w Australii to miałem dniówkę 500zł a to była praca fizyczna...

Odpowiedz

16. ~sia
1

2017-10-17 11:31:53

Ludzie sa gotowi oddac nerke albo pluco albo mozg zeby kupic iphona X

Odpowiedz

15. ~dav
1

2017-10-17 10:46:25

dlaczego ludzie są tacy głupi i kupują ten drogi szajs?

Odpowiedz

14. applefan_
-2

2017-10-17 10:08:57

BTW iphone X będzie mega hitem. Apple jest przez główne agencje ratingowe oraz banki typowana jako pierwsza i jedyna do tej pory firma na świecie, która osiągnie kapitalizację 1 bln USD. Trzymajmy kciuki. iP X w tym wydatnie pomoże!

Odpowiedz

13. applefan_
-2

2017-10-17 10:06:46

@7 g...i jesteś Ty. W takim razie fabryka produkując 1 szt rocznie będzie miała lepszą jakość niż produkując rocznie 2, 5, 10, 1000, 100000, 1 mln? Przy jakiej granicy jest obniżenie jakości? Byłem w wielu fabrykach. Automatyka i robotyka jest już tak zaawansowana, że zwiększanie wydajności jest ograniczane przez czynnik ludzki. Roboty mogą pracować jeszcze szybciej, ale ogranicza je łańcuch dostaw i sprzedaż. Przy nowym modelu jak iphone X praca w fabrykach polega na dopracowaniu procesów i kontroli jakości, potem będą podkręcać szybkość do granic absurdu bez wpływu na jakość.

Odpowiedz

12. mlody_pelikan
-1

2017-10-17 08:55:30

Najlepszy i najbardziej innowacyjny telefon na rynku :)

Odpowiedz

11. ~
-1

2017-10-17 08:18:37

Drogi ale i tak kupię dla lansu ;)

Odpowiedz

10. ~Heyah banana
-1

2017-10-16 23:03:16

Obstawiam ze tez beda puchły baterie xoxoxo xdxdxd

Odpowiedz

9. ~Xxx
-1

2017-10-16 22:05:13

Ten telefon to jakies 1500 Euro. Pdzeciez nikt nienkupi wersji 64gb i do tego: donry pokrowirc plus dodstkowa szyba zabezpieczajaca to wyjdzie 1500 €

Odpowiedz

8. ~Asnyk
-1

2017-10-16 21:45:08

dokładnie, bardziej spaść nie może :)

Odpowiedz