DAJ CYNK

Flagowe smartfony Samsunga podatne na ataki hakerów

13.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 15

Ważne 8

0

Smartfony Samsunga z modemami Intel XMM6160 i XMM6260 są podatne na ataki hakerskie. Luka w zabezpieczeniach występuje w oryginalnym oprogramowaniu Samsunga.

Smartfony Samsunga z modemami Intel XMM6160 i XMM6260 są podatne na ataki hakerskie. Luka w zabezpieczeniach występuje w oryginalnym oprogramowaniu Samsunga.

Backdoor wykryty został w kodzie programu odpowiedzialnego za komunikację pomiędzy procesorem centralnym, a procesorem obsługującym modem. Wykryta luka pozwala na cichy dostęp do wszystkich plików w pamięci urządzenia, jak przejęcie pełnej kontroli nad telefonem - wykonywanie zdjęć, odczytywanie danych z GPS-u, uruchamianie mikrofonu etc.

Dziurę w oprogramowaniu Samsunga wykrył Paul Kocialkowski, jeden z twórców Replicanta, czyli czystej wersji otwartego oprogramowania Android. Replicant wykrytego backdoora nie ma - jeśli procesor modemu usiłuje przejąc kontrolę nad jednostką centralą akcja jest automatycznie blokowana.

Póki co sprawy skomentować nie chce Samsung. Lista urządzeń w których wykryty został w/w backdoor to:


[Aktualizacja 17. marca 12:24]

Samsung traktuje bezpieczeństwo użytkowników, ich urządzeń i danych bardzo poważnie. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie postawione tezy i możemy zapewnić, że opisywane mechanizmy nie stanowią żadnego zagrożenia dla użytkownika - napisał w oświadczeniu przesłanym TELEPOLIS.PL Olaf Krynicki, rzecznik Samsunga.

Źródło tekstu: Replicant, The Register, wł

Komentarze
Zaloguj się