DAJ CYNK

Flagowce Samsunga i wyświetlacze, które same się budzą

04.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6194

Ważne 1

2

Użytkownicy smartfonów Galaxy S8, S8+ i Note8 donoszą, że ekrany w ich urządzeniach same się budzą, rozładowując akumulator.



Użytkownicy smartfonów Galaxy S8, S8+ i Note8 donoszą, że ekrany w ich urządzeniach same się budzą, rozładowując akumulator.

Niedawno pisaliśmy o problemach użytkowników Samsunga Galaxy S8+ i Galaxy Note8 o problemach z naładowaniem ich "baterii", gdy ta wyczerpie się całkowicie. Do problemu odniósł się koreański producent twierdząc, że przygląda się sprawie. Wygląda na to, że niektórzy posiadacze flagowych Samsungów mają kolejny problem - ekrany w ich telefonach co chwilę budzą się same, co wpływa na wydajność akumulatora. Chociaż ekrany Super AMOLED, które w nich zastosowano, są oszczędniejsze od wyświetlaczy LCD, to ich częste włączanie znacząco zwiększa zużycie energii.

Nie jest znana przyczyna samoistnego uruchamiania się ekranu w smartfonach Galaxy S8/S8+ i Note8, podobnie jak skuteczny sposób poradzenia sobie z problemem. Nie pomaga nawet przywrócenie ustawień fabrycznych, a wyczyszczenie pamięci podręcznej - jak poinformował jeden z użytkowników S8+ - pomaga tylko do czasu ponownego użycia smartfonu. Ekran potrafi się budzić na chwilę nawet co 10 sekund, także wtedy, gdy telefon schowany jest w etui przykrywającym wyświetlacz.

Źródło tekstu: Reddit, community.samsung.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~sts
0

2018-06-05 16:43:39

w s3 i w note3 same się wybudzały co po chwila amoledy to wadliwe ekrany

Odpowiedz

13. robole
0

2018-01-05 07:18:21

Nie ma lepszego telefonu w tej chwili od NOTE 8,tyle w tym temacie.

Odpowiedz

12. ~
-3

2018-01-04 16:52:17

Samsung. Tyle w temacie.

Odpowiedz

11. ~Luc
2

2018-01-04 16:33:49

Zdaje sie, ze ktos mocno sie stara zepsuc Samsungowi renome. Non stop pojawiaja sie jakies "rewelacje", ktore na szczescie nie maja potwierdzenia ani w moim egzemplarzu ani u kilku moich znajomych.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-23 19:20:44 host: ip-109-(...)fone.de

Ale u mnie za to tak.

10. ~pabloki
1

2018-01-04 15:34:48

ja nie mam samsunga . a też mam taki problem. telefon sam sie budzi . prawdopodobnie jest coś niedopracowane z działaniami w tle. po prostu telfon próbuje pewie coś szukać w sieci , nawet jak mam wyłaczoną transmisje danych. u samsunga pewnie podobnie.

Odpowiedz

2

2018-01-04 12:27:42

Ja mam N8 a żona S8 i nie zauważyłem niczego podobnego ani z baterią ani z magicznym wybudzaniem się ekranu. Jak @8 powiedział może to być jakaś durna apka która to robi. Ale skoro po przywróceniu ustawień fabrycznych jest to samo to może któraś zainstalowana przez lokalnego operatora. Czy sprawdzono jakich konkretnie wersji to dotyczy? Czy od operatorów czy /''sklepowych/'' bez brandu. Bo założę się, że to te pierwsze mogą być przyczyną, czyli nakładki operatorów na system.

Odpowiedz

8. ~~~
0

2018-01-04 12:13:05

A może to jakaś apka zakłuca działanie? Typu srajbuk

Odpowiedz

6. ~najlepszy ekspert rynkowy
-1

2018-01-04 11:15:05

to akurat jest oczywiste. wybudzenia ekranu to nadawanie morsem tekstu " mam cie w d.... jeleniu który mnie kupileś" tak samsung dziekuje włascicielowi za zakup jego cudeńka

Odpowiedz

5. Goral
1

2018-01-04 10:58:46

E tam, mam podobny /''problem/'' w moim służbowym zwykłym budżetowym A5 - to tylko funkcja wybudzania telefonu w momencie, gdy telefon /''zauważy/'' że się patrzy na ekran. Wystarczy że tel. wychwyci coś jasnego owalnego z dwoma ciemniejszymi plamami a/''la oczy i funkcja zadziała. Można wyłączyć w ustawieniach.

Odpowiedz

4. ~lepszy ekspert rynkowy
-1

2018-01-04 10:54:45

@ekspert rynkowyNie dopowiedziałeś Panie szanowny, że telefony te posiadają dodatkowe moduły, które mimo wyłączonego internetu kontaktują się z bazą sam-sunga

Odpowiedz

3. ~ekspert rynkowy
-1

2018-01-04 10:45:05

Sprawa jest prosta - te telefony maja zaszyte opcje umozliwiajace szpiegowanie ich uzytkownikow - moment pobudzenia ekranu to chwila w ktorej wyszpiegowane dane sa przekazywane do bazy.

Odpowiedz

2. mlody_pelikan
-3

2018-01-04 10:41:26

No cóż, szajsung ... :)

Odpowiedz

1. ViNYL
0

2018-01-04 10:34:46

W S7E to samo czasem obserwuję, ale nie aż tak często i nie zaobserwowałem krótszego czasu działania baterii.

Odpowiedz