DAJ CYNK

Firefox OS w smartfonach ZTE jeszcze w tym roku

10.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3281

Ważne 1

0

ZTE i Mozilla ogłosiły, że pierwsze telefony z Firefox OS będą dostępne w sprzedaży już w 2013 roku. W pierwszej kolejności urządzenia trafią do Brazylii, później na rynki europejskie.

ZTE i Mozilla ogłosiły, że pierwsze telefony z Firefox OS będą dostępne w sprzedaży już w 2013 roku. W pierwszej kolejności urządzenia trafią do Brazylii, później na rynki europejskie.

Mozilla współpracuje z chińskim TCL (właściciel marki Alcatel One Touch), ZTE i Qualcommem. Firefox OS będzie miał swój własny sklep z aplikacjami i będzie można go zainstalować na większości współczesnych smartfonów. Uniwersalność zapewnia wykorzystanie standardów open web przy tworzeniu aplikacji.

Do płynego działania Firefox OS wystarczy jeden rdzeń procesora taktowany zegarem 600 MHz i zaledwie 256 MB pamięci RAM. Tak niskie wymagania sprzętowe dają szansę na zaoferowanie klientom bardzo tanich smartfonów o długim czasie pracy.

Na liście operatorów, z którymi współpracuje Mozilla są m.in. Telefonica i T-Mobile.





Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2013-01-13 10:15:04

i nie dam ci prztyczka ani klapsa, nie powiem nawet pies cię *** bo to mezalians byłby dla psa.

Odpowiedz

15. moldovva
1

2013-01-11 18:11:54

ikony angrybirds i evernote są zamienione ze sobą na 2. zdjęciu :>

Odpowiedz

14. ~preed
0

2013-01-11 11:20:03

Jestem zadowolony z androida, choc niektorzy nie widza w nim wad, ktore ów system posiada. Kazdy kto dlugo obcowal z tym systemem jak ja, przynajmniej poltora roku, na wielu modelach, powie szczerze ze system nie jest idealny i potrafi zrobic uzytkownika w bambuko. Ale czy jest system idealny?wątpię, jeden ma mozliwosci a drugi stabilnosc a trzeci po trochu a czwarty ma ograniczenia mniejsze lub wieksze, przyznam ze chetnie przetestuje mozilla OS lub tizen a nawet ubuntu phone. Pzdr

Odpowiedz

13. lee
0

2013-01-11 11:14:37

heh ubuntu firefoxy sroxy... a po kilku latach bedzie jak bada os z ktorej teraz pisze...

Odpowiedz

12. ~D
-1

2013-01-11 10:46:51

ja korzystam z androida i jestem zadowolony. android daje duzo wieksze mozliwosci niz jakikolwiek inny system na telefon. ale trzeba to lubic i kombinowac. a jak ktos sie nie zna to wyzywa na androida. taka prawda. najpierw nauczcie sie wykorzystywac jego mozliwosci i poznajcie ten system caly, a dopiero potem sie wypowiadajcie na ten temat -.-

Odpowiedz

11. ~
1

2013-01-11 09:46:30

@10 już dawno instalowali na Nexus 7, niestety działał wolno, a praca nad nim wolno idzie.

Odpowiedz

10. ~Wloo
2

2013-01-11 09:30:24

Na CES2013 Ubuntu prezentowało UbuntuOS na smartfony - desktopowy Linux w telefonie. Wyglądało to ciekawie.

Odpowiedz

9. ~mkkot
4

2013-01-11 09:07:49

Hurra! A flash niech jak najszybciej znika z Internetu.

Odpowiedz

8. ~poprostumarek
2

2013-01-11 09:06:30

ciekawie wygląda. na myśl przychodzi mi teraz symbian . prosty, małe wymagania, ale pewnie też mniejsze możliwości. Low-endowy system został uśmiercony więc może faktycznie wskoczy na to miejsce Firefox OS. zamiast oprogramowania producenta np jak Avili ,taki system tam wskoczy i już można się cieszyć jakimś standardem. dobrze gdyby tak się stało.

Odpowiedz

7. ~SeT
0

2013-01-11 08:37:54

Będzie Java? Będzie Flash? Jeśli nie to niech sobie w buty wsadzą kolejny niepełnosprawny OS!

Odpowiedz

6. ~hmmm
2

2013-01-11 08:29:46

Mówicie o ZTE, a na zdjęciu widzę Samsunga

Odpowiedz

5. ~wojtek
-2

2013-01-11 07:51:38

@3 ciekawe którego smartfona z androidem posiadałeś że go tak opluwasz, myślę że chyba żadnego albo jakieś badziewie za 1 zł w abo 29 zł bo raczej nie masz pojęcia o czym mówisz. Używałem telefonów z systemem symbian, wm 6.5, bada a teraz mam z androidem ze średniej półki i żaden z poprzednich nie dorównuje mu nawet w 50%. Android ma swoje wady i może komuś nie pasować ale to nie powód aby go aż tak źle się o nim wyrażać.

Odpowiedz

4. ~lolo
0

2013-01-11 05:03:09

I to mi sie podoba :) Ciekawe kiedy Sailfish OS pojawi sie na telefonach. Ktos cos moze wie na ten temat?

Odpowiedz

3. ~
2

2013-01-11 00:27:09

Firefox OS. W życiu bym nie pomyslał. Ale fajnie, że pojawia się taka alternatywa bo na te ''''srandroidy'''' to sie już nawet patrzeć nie chce.

Odpowiedz

2. ~qqqwr
0

2013-01-10 23:56:19

@1 i odzyskujesz po wgraniu stockowego oprogramowania :)

Odpowiedz