DAJ CYNK

Firefox OS umożliwia poznawanie aplikacji bez konieczności ich pobierania

25.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3059

Ważne 6

1

Mozilla przekazała garść ciekawych informacji dotyczących dodatkowych aplikacji do Mozilla OS dostępnych w Mozilla Marketplace. Użytkownicy Androida już teraz mogą przetestować nowy sklep.

Mozilla przekazała garść ciekawych informacji dotyczących dodatkowych aplikacji do Mozilla OS dostępnych w Mozilla Marketplace. Użytkownicy Androida już teraz mogą przetestować nowy sklep.

Firefox Marketplace można wypróbować w przeglądarce Firefox Aurora dla systemu Android. Pełna wersja pojawi się pod koniec roku wraz z pierwszymi telefonami działającymi na Firefox OS. Aplikacje przypisane będą do użytkownika i jego internetowego ID, umożliwiając dostęp do nich z różnych urządzeń i platform.

W Firefox Marketplace znajdziemy zarówno popularne aplikacje, takie jak AccuWeather, Airbnb, Box, Cut the Rope, Disney Mobile Games, EA Games, Facebook, nawigację Nokia HERE, MTV Brasil, Pulse News, SoundCloud, SporTV, Terra, Time Out czy Twitter, jak również programy indywidualnie dopasowane do potrzeb użytkowników w konkretnych rejonach świata.

Aplikacje Firefox OS tworzone są z wykorzystaniem technologii sieciowych, takich jak HTML5, dzięki temu system ten zatrze granice między światem aplikacji i siecią. Już teraz więcej programistów zajmuje się tworzeniem programów na potrzeby sieci niż dla jakiejkolwiek innej platformy, dlatego spodziewamy się wkrótce lawiny doskonałych aplikacji opracowanych na Firefox OS - mówi Jay Sullivan, SVP, dział Produktów w Mozilli.

Zobacz: Polska pierwszym europejskim krajem ze smartfonem z FirefoxOS!

Źródło tekstu: Mozilla

Komentarze
Zaloguj się
3. ~
0

2013-02-26 04:18:28

"z wykorzystaniem technologii sieciowych, takich jak HTML5, dzięki temu system ten zatrze granice między światem aplikacji i siecią". Twórcom tego systemu zatarła się granica między chorym snem, a twardą rzeczywistością.

Odpowiedz

2. ~gosc
1

2013-02-25 15:43:31

jesli nawigacja nokii bedzie w wersji offline to bedzie to wielki plus tego systemu, aczkowiek stwierdzenie typu "zatra sie granice miedzy html a aplikacjami" daje do zrozumienia ze raczej nie bedzie offline

Odpowiedz

1. ~:)
1

2013-02-25 15:26:38

Tak przy okazji nowego serwisu i newsa o aplikacjach na FF OS, aplikacja na Androida do Telepolis. Napisana w JavaScripcie., w pełni obsługiwana gestami, proszę dobrze spojrzeć, bo są to konkretne gesty wykonywane w konkretnych miejscach, żadnych "czytaj dalej" / "wróć" itd. , (video w poniższym linku): https://www.dropbox.com/s/zrnr171wa6uskjt/IMG_0071.MOV Panowie, szefowie tego portalu patrzą krzywo na mobilną aplikację najapewniej ze względu na to, że brak w niej reklam - jeśli ktoś będzie używał tej aplikacji, a jest ona do dyspozycji, w tym linku: https://www.dropbox.com/s/pzwfdhhkty2y10k/mTelepolis.apk to kliknijcie czasem Panowie w reklamy na www Telepolis. Mam nadzieję, że właściciele serwisu nie podadzą mnie do sądu (od razu piszę, że nie stać mnie na odszkodowanie:) za użycie zastrzeżonego znaku jakim najpewniej znak Telepolis, aplikacja jest nieoficjalna, proszę o wyrozumiałość;) Testowana tylko na Galaxy S III, powinna teoretycznie działać na innych telefonach, ale wiadomo, to tylko Android.

Odpowiedz