DAJ CYNK

Firefox OS na kolejnych urządzeniach, rynkach i w nowych kategoriach produktów

17.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3455

Ważne 9

1

Po roku obecności na rynku Firefox OS, Mozilla podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia swojego systemu operacyjnego i zapowiada daleko idące plany na przyszłość.

Po roku obecności na rynku Firefox OS, Mozilla podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia swojego systemu operacyjnego i zapowiada daleko idące plany na przyszłość.

Obecnie pod kontrolą Firefox OS pracuje siedem smartofnów. Są one dostępne w ofercie pięciu głównych operatorów w piętnastu krajach na świecie. Mozilla mówi o swoim produkcie jako pierwszym otwartym systemie operacyjnym, który zapewnia elastyczność, skalowalność i zaawansowane możliwości dostosowania oraz jest wolny od ograniczeń typowych dla własnościowych mobilnych systemów operacyjnych.

W najbliższej przyszłości smartfony z Firefox OS zawitają do pięciu krajów europejskich - Czarnogóry, Czech, Chorwacji, Francji i Macedoni oraz dwóch krajów Ameryk Południowej - Argentyny i Ekwadoru. W przyszłości ma zawitać do krajów Ameryki Środkowej, a od lipca smartfony z systemem Mozilli można nabyć w Meksyku. Również w Azji sprzęt z Firefox OS pojawi się u kolejnych operatorów indyjskich i zostanie wprowadzony na Tajwanie.

Oprócz pojawienia się na nowych rynkach Mozilla planuje dalszy rozwój produktów działających pod kontrolą Firefox OS. Smartfony mają otrzymać:

  • wsparcie dla NFC;
  • usprawniony Bluetooth, umożliwiający łatwe udostępnianie treści, takich jak kontakty, materiały wideo czy zdjęcia;
  • wsparcie dla LTE znacznie przyspieszające korzystanie ze smartfonu;
  • konta Firefox, czyli szybki i bezpieczny dostęp do wszystkich usług takich jak Firefox Marketplace, Firefox Sync, kopia zapasowa urządzenia, przechowywanie treści w chmurze oraz usługa pozwalająca zlokalizować, wysłać wiadomość lub zresetować telefon, w przypadku jego zgubienia lub kradzieży;

Mozilla nie zamierza poprzestać wyłącznie na smartfonach. We współpracy z firmą Panasonic pracuje nad stworzeniem telewizorów smart TV pracujących pod kontrolą Firefox OS.

Źródło tekstu: Mozilla

Tagi: firefox os ZTE
Komentarze
Zaloguj się
8. ~adam
0

2014-07-21 15:45:06

Czekam na TV panasa!! Dołączy do telefonu z tym systemem :)

Odpowiedz

7. ~
0

2014-07-18 16:00:55

@5, tu nie chodzi o mulenie, bo akurat wydajność jest podobna we wszystkich obecnych przeglądarkach. Są też strony, które np.: w Operze wchodzą szybciej niż w Firefoksie.Chodzi o ogólną koncepcję, tzn.: jej ciągłe zmiany. Co zrobili w wersji 30? Kopię Google Chrome. Karty wyglądają obecnie fatalnie.Raz: czego to jest objawem? Że użytkownicy porzucali Firefoksa na rzecz Chrome czy może Google w tym maczało palce?Dwa: jeśli taka ma być polityka Mozilli wobec systemu mobilnego to dziękuję już na starcie.

Odpowiedz

0

2014-07-18 15:39:49

@1 Mały spadek formy, poprawione ;) .

Odpowiedz

5. ~
0

2014-07-18 13:32:35

@4: Korzystam z Firefoksa gdzieś od wersji 0.4 albo 0.6 (jeszcze wtedy nie miała nazwy Firefox) i nie narzekam. Moim zdaniem mniej muli niż nowe wersje Chrome (pierwsze wersje przeglądarki od Google były naprawdę lekkie, a teraz to straszna kobyła). Fakt mogłoby być lepiej, ale nie narzekam.

Odpowiedz

4. ~
0

2014-07-18 12:21:20

Fakt faktem - spierniczyli przeglądarkę, a raczej nigdy nie zrobili jej 100% dobrej, a wzięli się za marginalny system mobilny. Śmieszne postępowanie.

Odpowiedz

3. ~pabloki
0

2014-07-18 12:08:13

nie wróżę przyszłości. ot taki epizodzik . starają się ale co z tego jak dalej to margines. Może niech popracują nad swoją zepsuta ostatnio przeglądarką a dopiero potem biorą sie za rozwój systemu bo na razie to chwytaja wiele srok za ogon i nic z tego nie wynika.

Odpowiedz

2. ~
0

2014-07-18 11:58:29

O, tak, uwielbiam przechowywać moje treści w chmurze. Zwłaszcza bookmarki i historię przeglądanych stronek z gołymi laskami i filmikami porno...A jakie są te faktyczne osiągnięcia Firefox OS? Na jakich urządzeniach konkretnie występuje?

Odpowiedz

1. ~takijedenmałyiniestąd
0

2014-07-18 11:10:29

Firmą Panasonic, nie "formą", pozdrawiam

Odpowiedz