DAJ CYNK

FCC wzywa Apple'a do aktywacji radia FM w iPhone'ach

02.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 24

Ważne 4

3

Aktywne radio FM w iPhone'ach, a także w innych smartfonach, pomogłoby ich posiadaczom w uzyskiwaniu ważnych informacji na przykład po przejściu huraganu.



Aktywne radio FM w iPhone'ach, a także w innych smartfonach, pomogłoby ich posiadaczom w uzyskiwaniu ważnych informacji na przykład po przejściu huraganu.

Przewodniczący Federalnej Komisji Łączności (FCC), Ajit Pai wydał oświadczenie, w którym wezwał firmę Apple do aktywacji radia FM będącego częścią modemu bezprzewodowego każdego iPhone'a. Pai uzasadnił to tym, że potężne burze, które regularnie przetaczają się przez różne części Stanów Zjednoczonych, pozbawiają mieszkańców tych rejonów dostępu do energii elektrycznej i sieci telefonicznej, w tym komórkowej. Radio FM w telefonie pozwoliłoby ich posiadaczom wysłuchać alerty pogodowe oraz odebrać inne informacje, które mogłyby uratować ich życie, zdrowie lub mienie.

W ostatnich latach wielokrotnie wzywałem branżę bezprzewodową do aktywacji chipów FM, które są już zainstalowane w prawie wszystkich smartfonach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Zwróciłam szczególną uwagę na korzyści bezpieczeństwa publicznego w tym zakresie. Właściwie w mojej pierwszej publicznej przemowie po tym, jak zostałem przewodniczącym, zauważyłem, że "możesz zrobić sprawę dla aktywacji chipów ze względów bezpieczeństwa publicznego sam". Kiedy sieci bezprzewodowe padają podczas klęski żywiołowej, smartfony z aktywnymi chipami FM mogą umożliwić Amerykanom uzyskanie niezbędnego dostępu do informacji ratujących życie. Doceniam te firmy, które zrobiły właściwą rzecz, aktywując chipy FM w swoich telefonach - napisał Ajit Pai, przewodniczący FCC.

Apple jest jednym z największych producentów telefonów, który nie godził się na to. Mam jednak nadzieję, że firma ponownie rozważy swoją pozycję, biorąc pod uwagę zniszczenia spowodowane przez huragany Harvey, Irma i Maria. Właśnie dlatego proszę Apple o włączenie chipów FM, które są w ich telefonach iPhone. Nadszedł czas, aby Apple wzniósł bezpieczeństwo Amerykanów na piedestał. Jak napisał dziennik "Sun Sentinel" z Południowej Florydy: "Zrób właściwą rzecz, panie Cook. Odwróć przełącznik. Życie zależy od tego."

Badanie przeprowadzone przez National Association of Broadcasters w ubiegłym roku wykazało, że tylko 44% najlepiej sprzedających się smartfonów w Stanach Zjednoczonych ma włączoną funkcją radia FM. 94% nieaktywowanych urządzeń to iPhone'y. Zarówno chipy Qualcomma, jak i Intela, które umożliwiają działanie Wi-Fi i łączności komórkowej w każdym telefonie iPhone, mają wbudowany tuner FM, który umożliwia słuchanie radia FM. Firma Apple nie włączyła tej funkcjonalności, zmuszając użytkowników do korzystania z aplikacji do transmisji strumieniowych radia FM przez sieć Wi-Fi lub komórkową.

Portal macrumors.com uzyskał oficjalną odpowiedź w tej sprawie od firmy Apple:

Apple troszczy się o bezpieczeństwo swoich użytkowników, zwłaszcza w czasach kryzysu i dlatego opracowaliśmy nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa w naszych produktach. Użytkownicy mogą wybierać usługi alarmowe i uzyskiwać dostęp do informacji o karcie medycznej bezpośrednio z ekranu blokady, a także umożliwiamy zgłaszanie stanów alarmowych przez rząd, począwszy od ostrzeżeń pogodowych po alarmy AMBER. Modele telefonu iPhone 7 i iPhone 8 nie zawierają w sobie radia FM, ani nie mają anteny przeznaczonej do obsługi sygnałów FM, dlatego nie można odebrać FM w tych produktach.

Źródło tekstu: FCC, macrumors.com, wł

Komentarze
Zaloguj się