DAJ CYNK

Facebook robi czystki w aplikacjach mobilnych. Windows Phone 8 bez wsparcia

26.03.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 71

Ważne 8

5

Chociaż zmiana zaplanowana jest na 1 kwietnia, to nie żart. Jeśli nie zaktualizujecie aplikacji Messenger i Facebook do aktualnej wersji, nie będzie dało się z nich korzystać.Chociaż zmiana zaplanowana jest na 1 kwietnia, to nie żart. Jeśli nie zaktualizujecie aplikacji Messenger i Facebook do aktualnej wersji, nie będzie dało się z nich korzystać.

Facebook nie zamierza wspierać najstarszych wersji swoich aplikacji mobilnych, a by przekonać użytkowników do aktualizacji planuje zastosować bardzo twarde argumenty - stare programy zupełnie przestaną działać. Największy na świecie serwis społecznościowy nie pozwoli na zalogowanie się zbyt starych wersji aplikacji i tym samym ich użytkownicy stracą dostęp do wiadomości czy stron znajomych.

W najgorszej sytuacji są użytkownicy aplikacji dla Windows Phone, Windows Phone 8/8.1 i Widnows 8/8.1 (komputerowa). Aktualizacja nie będzie dostępna - Facebook zachęca do zmiany systemu na Windows 10 Mobile lub komputerowego Windowsa 10. Dla niektórych osób będzie to raczej sygnał do migracji na Androida/iOS, niż zachęta do zakupu telefonu z Windowsem 10 Mobile.

Warto przypomnieć, że pod koniec lutego Microsoft zakończył wsparcie dla Skype'a w swoich systemach mobilnych. Użytkownicy Windows 10 Mobile mogą nadal korzystać ze Skype Preview (nadal dostępny jest w sklepie). Starsze telefony zostały natomiast zupełnie pozbawione Skype'a.

Kwietniowe blokady dotyczą następujących wersji aplikacji:

Android

  • Facebook w wersji v55 (listopad 2015) i starszych,
  • Messenger w wersji v10 (sierpień 2014) i starszych.

iOS
  • Facebook for iOS w wersji z października 2011 i starszych,
  • Facebook for iPad w wersji v26 (październik 2011) i starszych,
  • Messenger w wersji v8 (czerwiec 2014) i starszych.

Windows
  • Facebook for Windows Phone,
  • Messenger for Windows Phone 8 and 8.1,
  • Facebook for Windows 8 and 8.1 desktop app.

Użytkownicy Androida w wersjach starszych niż 2.3 (Gingerbread) będą mieli dostęp już tylko przez stronę internetową Facebooka. Dla Androida 2.3 serwis proponuje aplikacje Messenger Lite i Facebook Lite, a w przypadku Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) oraz nowszego - aktualizację do najnowszej wersji poprzez sklep Google'a.

Źródło tekstu: Facebook, wł

Komentarze
Zaloguj się