DAJ CYNK

Ewolucja wyglądu smartfonów Sony

02.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4767

Ważne 4

1

Firma Sony przygotowała film prezentujący ewolucję wyglądu smartfonów z serii Xperia.



Firma Sony przygotowała film prezentujący ewolucję wyglądu smartfonów z serii Xperia.

Smartfony Sony Xperia (nie Sony Ericsson) są z nami od 2012 roku. Pierwszym przedstawicielem serii była Sony Xperia S. Smartfon charakteryzował się lekko kanciastą obudową z przezroczystym paskiem w dolnej części obudowy. Ten styl Sony nazwał Iconic Identity. Po nim przyszła pora na OmniBalance i smartfony Xperia Z z 2015 roku. To w nich pojawił się okrągły przycisk blokady ekranu, głośniki stereo i metalowe, wodoszczelne obudowy. Następny w kolejce był Unified Design i krótki epizod z najbardziej kanciastymi smartfonami Sony Xperia X.

Teraz przyszła pora na Ambient Flow, który wzbudza mieszane uczucia wśród fanów marki Xperia. A jakie są Wasze odczucia? Który wariant wzornictwa smartfonów Sony najbardziej przypadł Wam do gustu?

Źródło tekstu: Sony; wł

Tagi: Sony Xperia
Komentarze
Zaloguj się
25. ~tl
0

2018-03-05 08:13:02

Tył od razu skojarzył mi się z HTC.

Odpowiedz

24. ~
0

2018-03-04 21:25:36

Oglądam filmik na SE Arc S. Bardzo przyjemny telefonik

Odpowiedz

23. ~
0

2018-03-04 16:22:08

Os 8 na dno i tego ładne nazwy nie zmienią. Marka jako całość treści z każdym rokiem, a awaryjnosc razem z LG to czołówka. Byli dobrzy tylko do czasu wsparcia przez Ericssona potem się pogubili, zwłaszcza jakościowo. Ech pamiętam P1i to była maszyna.......

Odpowiedz

22. Filip
0

2018-03-04 13:32:18

OmniBalance.

Odpowiedz

21. ~Jaras
0

2018-03-04 08:05:58

Obecne xperie zatraciły swoją indywidualność.Gdyby nie logo marki miałbym trudności w identyfikacji tego "cuda".

Odpowiedz

20. ~
0

2018-03-04 07:15:45

Jedyna Xperia jaka była warta zainteresowania to tylko Sony-Ericsson Xperia X1 z fizyczną wysuwaną klawiaturą na Windows Mobile 6.1 czyli tak naprawdę HTC Venus ;-D [tak tak HTC kiedyś produkował sprzęt dla innych firm, a nie dla siebie].

Odpowiedz

19. Goral
0

2018-03-04 00:04:56

Jako wieloletni (do MWC) fan Sony powiem krótko: ciszej nad tą trumną. A rendery prototypów były tak obiecujące :(((

Odpowiedz

18. gilbert3
0

2018-03-03 19:43:54

cd. 17 - nawet komentarz wygodnie dodać na Z5 premium to problem :) - po nim każdy telefon będzie wygodny.

Odpowiedz

17. gilbert3
0

2018-03-03 19:40:03

@tMati próbowałem zredukowanych ramek w LG G6 i w fenomenalnym iPhone X. Początkowo też odbierałem to jako chwyt marketingowy, zwłaszcza po doświadczeniach z Samsungiem edge, teraz jestem zwolennikiem maksymalizacji obszaru użytkowego i nie mam większych uwag do ergonomii X i G6. A po maksymalnie niewygodnym w obsłudze i ciężkim, śliskim, źle wyważonym z5 premium

Odpowiedz

16. ~Ja wiem, że nic nie wiem.
0

2018-03-03 18:02:13

Mam wrażenie, że Sony wstydzi się swoich ekranów, proporcji etc. Kiedyś chętniej je pokazywali.

Odpowiedz

15. tMati
0

2018-03-03 09:51:14

@11 Telefony bez ramek to ślepa droga w projektowaniu. Kończysz na serii kompromisów o wątpliwej funkcjonalności. Utrudnione jest rozmieszczenie czujników, przedniego aparatu, czy głośników stereo. Dołóż jeszcze zakrzywiony ekran i jeśli masz trochę grubsze palce niż nastoletnia Azjatka, to ciągle będziesz coś zasłaniał lub przypadkowo uruchamiał. Ja dziękuję za taki bubel. Jeśli nie mogę z czegoś wydajnie korzystać, to po co to kupować.P.S. Kiedyś na wystawie w elektromarkecie Sony się wyróżniało, a teraz...

Odpowiedz

14. Ta_Monika
0

2018-03-03 09:48:12

Nowe trochę nikną w obliczu konkurencji. Kanciaste Xperie były czymś świeżym ( w tamtym momencie) jednak.

Odpowiedz

13. ~
0

2018-03-03 07:04:16

Po Z3 trudno o xperię w normalnych pieniądzach (cokolwiek to znaczy)

Odpowiedz

12. msnet
2

2018-03-03 06:54:48

Prawdziwa Xperia powinna być kanciasta.

Odpowiedz

11. gilbert3
1

2018-03-03 06:50:59

Kopiować najgorsze cechy iPhone (brak Jack pomimo wystarczającej grubości), pominąć najlepsze (ekran bez ramek). Oto logika Sony w XZ2.

Odpowiedz