DAJ CYNK

Evan Blass ujawnia wygląd DeX Pada

09.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 61

Ważne 2

1

25 lutego Samsung zaprezentuje flagowce z serii Galaxy S9, a wraz z nimi przystawkę DeX Pad. Oto wygląd nowej stacji dokującej.25 lutego Samsung zaprezentuje flagowce z serii Galaxy S9, a wraz z nimi przystawkę DeX Pad. Oto wygląd nowej stacji dokującej.

Samsung DeX Pad, podobnie jak wypuszczony razem z ubiegłorocznymi flagowcami Samsung DeX, będzie stacją dokującą, która pozwoli zamienić smartfony Galaxy S9 i Galaxy S9+ w namiastkę komputera stacjonarnego. Wystarczy w tym celu połączyć telefon z DeX-em oraz podłączyć urządzenia peryferyjne, takie jak monitor, klawiatura i mysz. Aby było to możliwe, stacja dokująca wyposażona jest w komplet odpowiednich złączy. Na obrazach ujawnionych przez Evana Blassa widać gniazdo USB-C, prawdopodobnie służące do zasilania przystawki, dwa porty USB-A, HDMI oraz wtyczkę USB-C do podłączenia smartfonu.

Galaxy S9 (lub inny kompatybilny smartfon) połączony z DeX Padem będzie leżał poziomo, co związane jest z nową funkcją, której brakowało w ubiegłorocznym DeX-ie. Tym razem wyświetlacz telefonu będzie mógł być wykorzystany jako touchpad lub dotykowa klawiatura. Należy w tym miejscu przypomnieć, że identyczną funkcjonalność miała stacja dokująca Microsoft HD-500, która trafiła na rynek razem z Lumią 950 i Lumią 950 XL, w ostatnim kwartale 2015 roku.


Źródło tekstu: @evleaks, wł

Komentarze
Zaloguj się