DAJ CYNK

Europejskie ceny Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge

02.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10124

Ważne 2

0

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge nie mają czytnika kart pamięci. Fakt ten producent wykorzystał do stopniowania cen urządzeń na kształt cennika Apple'a.

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge nie mają czytnika kart pamięci. Fakt ten producent wykorzystał do stopniowania cen urządzeń na kształt cennika Apple'a.





Oba warianty telefonu występują w wersji z 32, 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej. Względem propozycji Apple'a różnica jest zasadnicza - najtańszy wariant S6 czy S6 Edge (32 GB) jest wciąż używalny, podczas gdy 16 GB iPhone 6 / 6 Plus to tylko zakup z chęci posiadania iPhone'a, a nie furtka do komfortowego korzystania z jego funkcji.

Jako pierwsi przedsprzedaż rozpoczęli Holendrzy. Ceny kształtują się następująco:

32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 700 euro 830 euro 950 euro
Samsung Galaxy S6 Edge 850 euro 1000 euro 1100 euro

Daje to przy dzisiejszym kursie euro następujące ceny:
32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 2920 zł 3463 zł 3964 zł
Samsung Galaxy S6 Edge 3546 zł 4172 zł 4589 zł

Dla porównania, HTC One M9 został wyceniony w Danii na w przeliczeniu 750 euro, czyli 3129 zł (telefon ma 32 GB pamięci wewnętrznej i czytnik kart micro SD). Startowa cena Galaxy S6 (700 euro) jest taka sama jak zeszłorocznego Galaxy S5 (16 GB) i Note'a 4 (32 GB). Dostawy ruszają 10 kwietnia.


Zobacz: Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge oficjalnie
Zobacz: HTC zaprezentował One M9

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~masger
0

2015-03-04 21:39:54

jakby zjechali z cenami to może byłyby akceptowalne to wersje ale musieliby zrobić tak że cena 64GB byłaby jak 32Gb a 128GB jak 64GB wtedy ma to racje bytu. Niestety większość userów korzysta z kart sd i potrzebuje dużo miejsca na dane , filmiki , foty i muzykę ale nie stać ich na dopłacenie do wersji 128GB żeby mieć poziom co najmniej taki jak teraz z kartą sd np 64GB. Układ taki nawet z phonem 16GB daje koło 80GB miejsca a tu co dopłać 500-600PLN do wersji 64GB a i tak będziesz miał koło tylko koło 60GB :> Ile osób korzystających z smartphona tak jak do tego jest on przeznaczony ( czyli fotki, filmiki z kamery, muza, apki itp. ) będzie na to stać ?? :>

Odpowiedz

31. ~Zdegustowany
1

2015-03-03 13:33:31

S3 to była ostatnia sensowna Galaktyka. Mam S5 i jednak brakuje mi radia, a inne fajerwerki są dla mnie zwyczajnie zbędne. Ergo, szkoda kasy na "flagowce" (ja akurat nie wydałem ani grosza, bo służbowy). S6 i jego parametry zdecydowanie pchają mnie w łapy konkurencji.

Odpowiedz

30. ~CAT
0

2015-03-03 13:16:16

Nawet gdyby cena była przez PÓŁ, to i tak dla mnie, z tymi brakami w porównaniu do S5 Nie Warto :-((((Czekamy na S7 - może będzie lepiej.A przy okazji, czy ktoś dziś zaryzykuje by określić cuda jakie pojawią się n.p. w S13(?), jeśli będzie w ogóle kontynuacja i firma Samsung będzie istnieć......

Odpowiedz

29. ~Darek
0

2015-03-03 09:33:45

Bardzo ładny sprzęt, ale zapewne jak się pojawi cena będzie wysoka.

Odpowiedz

28. ~realista
0

2015-03-03 09:12:42

Po S5 kolejny zawod od Samsunga...najwyzszy czas kupic....S4! cena ok 1000zł I praktycznie wszystkie zalety S6 no moze z wyjatkiem nagrywania w 4K ale ile osob ma ekrany 4K zeby z tego skorzystac?

Odpowiedz

27. ~Willio
0

2015-03-03 09:09:56

Ceny w Austrii Saturn , przedsprzedaz:Galaxy S6 32 GB 699? / 64 GB 799? / 128 GB 899?Galaxy S6 Edge 32 Gb 849? / 64 GB 949? / 128 GB 1049?

Odpowiedz

26. wlkp
1

2015-03-03 08:40:43

Jeszcze trochę to samochód kupie za smartfona ! Na łeb upadli .

Odpowiedz

0

2015-03-03 08:36:09

@24 Fani powiedzą, że są jeszcze inne Samsungi z wymienną baterią i micro sd. Jest przynajmniej nadal spory wybór. A co do ceny, to szybko spadnie do akceptowalnej.

Odpowiedz

24. applefan_
0

2015-03-03 08:18:22

Drogie te pamięci Samsunga, które z resztą sami produkują. Co teraz powiedzą fani tej marki na niewyjmowalną baterię i brak slotu kart pamięci? iPhone przy tym smartfonie to niebywała okazja :)

Odpowiedz

23. babeo
0

2015-03-03 08:18:18

Czy ktoś z Redakcji jest na targach w Barcelonie?

Odpowiedz

22. wlo
0

2015-03-03 08:06:17

14 - już tam zarabiasz mam nadzieję?

Odpowiedz

21. ~
0

2015-03-03 07:24:02

Szkoda, że stare ścierwo,note 4,nadalw sklepie kosztuje nasamowicie wysoko :(. Nie mowie o sklepach z drugiej ręki na fakturę zaliczka. Nie za te ppieniądze po tylu miesiącach.

Odpowiedz

20. ~lomax
0

2015-03-03 07:20:26

Niezdecydowanym polecam Blackberry Passport z baterią 3450. Czytam ze ludzie którzy przesiadaja się z samsunga i apple są zadowoleni

Odpowiedz

19. ~Bartek
0

2015-03-03 06:53:44

wygięty ekran tylko po to aby telefon odkłądac na wyświetlaczu gdyż na "plecach" przeszkadza kamera - kto to wymyślił aby aparaty wystawały ?

Odpowiedz