DAJ CYNK

Ericsson zaprezentował LTE Broadcast

25.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2956

Ważne 4

0

Vodafone Germany i Ericsson wypróbowały wyjątkową transmisję wideo na stadionie klubu piłkarskiego Borussia Mönchengladbach. Użytkownicy smartfonów mogli oglądać "Podsumowanie Bundesligi" platformy Sky na żywo w najwyższej jakości z użyciem LTE.

Vodafone Germany i Ericsson wypróbowały wyjątkową transmisję wideo na stadionie klubu piłkarskiego Borussia Mönchengladbach. Użytkownicy smartfonów mogli oglądać "Podsumowanie Bundesligi" platformy Sky na żywo w najwyższej jakości z użyciem LTE.

Vodafone Germany został pierwszym europejskim przedsiębiorstwem, które przeprowadziło testy na żywo emisji LTE Broadcast we współpracy z Ericssonem, Qualcommem oraz firmą Samsung. Próba miała miejsce w sobotę na stadionie Borussia Mönchengladbach podczas meczu Bundesligi między Borussią a 1899 Hoffenheim.

Usługa LTE Broadcast - znana również jako Multimedia Broadcast Multicast Service (eMBMS) - nie powoduje dodatkowego obciążenia sieci, umożliwiając użytkownikom smartfonów w lokalizacjach o dużym zagęszczeniu urządzeń oglądanie kanałów TV w wysokiej jakości.

LTE Broadcast wykorzystuje technologię sieci pojedynczej częstotliwości (ang. Single Frequency Network) (tak jak DVB-T) do rozprowadzania sygnału do nieograniczonej liczby odbiorców. Użytkownik potrzebuje jedynie urządzenia z włączonym przesyłem LTE z aplikacją LTE Broadcast.

W ramach programu modernizacji sieci Vodafone Germany, usługa LTE Broadcast może wkrótce być dostępna na kolejnych 39 niemieckich stadionach.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się
7. ~BRK!
0

2014-02-25 18:47:10

Ale bzdura. "nie powoduje dodatkowego obciążenia sieci, umożliwiając użytkownikom smartfonów w lokalizacjach o dużym zagęszczeniu urządzeń oglądanie kanałów TV w wysokiej jakości." Oczywiście że zajmuje przestrzeń radiową która normalnie wykorzystywana jest do transmisji unicastowej. Poza tym przy obecnej strukturze sieci LTE i dostępnych częstotliwościach zasięg LTEw trybie broadcast jest niewielka i generalnie ma olbrzymi wpływ na pojemność całości. Jedyna zaleta to taka, że do danego nadajnika możesz sobie takich końcówek klienckich dopiąć multum - ale już dwa nadajniki pracujące w trybie broadcast to nie lada problem - nie mówiąc o większej ilości.

Odpowiedz

6. ~monteskiusz
0

2014-02-25 13:10:51

zajadacz, nie porównałem MBMS do DVB-T tylko możliwość broadcastu po LTE (telewizja mobilna) do MUX-4 w Polsce, który miał być wykorzystany na potrzeby telewizji mobilnej a został przerobiony na dodatkowy płatny multipleks.

Odpowiedz

0

2014-02-25 12:35:28

To jest coś jak multicast w IPTV, filozofia działania podobna, tylko medium nie LAN, a LTE. Nie ma to nic wspólnego z DVB-T.

Odpowiedz

4. bogie
0

2014-02-25 11:52:29

Dlatego, że wszyscy maja to samo. Dlatego nie obciąża sieci - idzie jeden sygnał do wszystkich na raz. Porównanie z DVB-T jak najbardziej na miejscu.

Odpowiedz

3. ~
-1

2014-02-25 11:47:11

jezeli nie ma dodatkowego obciazenia sieci, to dlaczego tylko w takich lokalizacjach? Na chlopski rozum, to dlatego, ze do obslugujacych stacji mozna dociagnac swiatlowod o wysokiej przepustowosci, ale wtedy co z tym brakiem dodatkowego obciazenia?

Odpowiedz