DAJ CYNK

Ericsson rozpędził sieć do 450 Mb/s

22.05.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5275

Ważne 6

0

Ericsson po raz pierwszy pokazał funkcjonującą sieć LTE Advanced z prędkością 450 Mb/s. Test został przeprowadzony u australijskiego operatora Telstra.

Ericsson po raz pierwszy pokazał funkcjonującą sieć LTE Advanced z prędkością 450 Mb/s. Test został przeprowadzony u australijskiego operatora Telstra.

Prędkość pobierania została uzyskana poprzez wykorzystanie spektrum 60 MHz (20 MHz w 1800 MHz oraz dwóm nośnym po 20 MHz w 2600 MHz). Do testów wykorzystano modem LTE kategorii 9 (dostarczony przez firmę Aeroflex).

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się
21. ~ag
0

2014-05-27 10:53:54

www.lte-advanced.pl

Odpowiedz

20. ~ManiekOL
0

2014-05-23 09:31:12

@12 i po co będziesz 5 GB na godzine pobierał? Filmy HD cały miesiąc non stop będziesz zasysał na internecie mobilnym ?ale tak, teoretycznie się da, dlatego nie mogli tego No-Limit nazwać. chociaz 1 gwiazdka by wystarczyła i po sprawie :)

Odpowiedz

19. ~!Brk
1

2014-05-22 22:10:23

Ale w trybie FDD czy TDD ? Jak FDD to prawie 120MHZ zeżarło pasma.

Odpowiedz

18. ~p
1

2014-05-22 21:38:05

@16 zachcialo sie na zagraniczne strony wchodzic:) pamietam ziomka ze szkoly jak sciagal przez kilka dni jakąs jave z uda, żeby mu chat dzialal. Akurat bylo to na przełomie okresu rozliczeniowego i on z kolei mial dwa rachunki na raty rozbite:)

Odpowiedz

17. ~@15
0

2014-05-22 21:16:01

Tak, ale kiedyś strony zrobione były na prostym htmlu i małych grafikach po 20-30 kb

Odpowiedz

16. ~marcellove
1

2014-05-22 20:56:48

@15 Dobrze te czasy pamiętam.Pierwsze zachłyśnięcie internetem w domu,pierwsze strony internetowe.To było jakoś pod koniec lat 90-tych.Nigdy tez nie zapomne pierwszego rachunku za telefon stacjonarny,coś około 700pln.W tamtych czasach trzeba było na takie pieniadze pracować ponad miesiąc.Musieli nam to rozbić na raty.Moja matka o mało co zawału nie dostała.

Odpowiedz

15. ~
1

2014-05-22 20:44:05

P.S. Kiedyś ludzie ciągnęli na GPRS albo modemach analogowych za kosmiczne pieniądze z prędkością żółwia i nikt nie marudził.

Odpowiedz

14. ~
0

2014-05-22 20:42:25

Po co to plucie na Play. Dają 200GB i prędkość HSPA+ za niewielkie pieniądze to jeszcze źle. A niech sobie nazywają to nawet i 5G, mnie to nie przeszkadza. Ważne że działa, prędkość jest jak dla mnie odpowiednia.

Odpowiedz

13. Maniiiek
2

2014-05-22 17:55:41

@7 da się, da. Dla ułatwienia obliczeń zejdźmy nawet do poziomu 12Mb/s to daje nam 1.5MB/s więc 90MB/minute z czego wynika 5.400MB na godzinę. I już w dobę mamy pobrane około 130GB. Miesiąc jak wiadomo ma 30/31 dni a już pierwszego dnia poszła nam większość transferu.

Odpowiedz

12. ~p
1

2014-05-22 17:00:01

@11 tyle ze to nie jest ciągle pasmo. Na wiecej trzeba poczekac na 5g. I tak jak dla mnie super wynik. Ciekawe czy da sie łączyć pasma fdd z tdd. Midas ma 50Mhz w 2600. Łącząc to z 1800 teoretycznie moznaby uzyskać 525Mb/s

Odpowiedz

2014-05-22 16:16:04

Śmiech na sali. Żadna nowość. 3 paczki po 20 MHz gdzie już teraz na jednej paczce można wyciągnąć do 150 mega. Jakby na jednej paczce uzyskali takie prędkości to byłoby coś.

Odpowiedz

10. Mila89
-1

2014-05-22 15:37:42

Play jesli kiedys zdobeda koncesjena LTE Advance (Boze uchowaj) rozpedzi pewnie do 25-30Mb/s i wg terminologi Play to bedzie 15G :D

Odpowiedz

8. ~nick
-2

2014-05-22 15:24:51

U jablka to tyle jest a ile u gruszki Mam dla ciebie rade - ssij....

Odpowiedz

7. ~dan
-1

2014-05-22 15:23:53

@1 to gratki. w innych sieciach CDMA smiga znacznie lepiej... to 200GB to choc bys chcial to sie nie da przekroczyc, mogli to nazwac NO LIMIT INTERNET i ograniczyc jeszcze troche...

Odpowiedz

6. ~
-2

2014-05-22 15:14:55

a u jabłka ile to będzie gie ?

Odpowiedz