DAJ CYNK

EMUI 9.0 oparte na Androidzie Pie jest dostępne dla najnowszych smartfonów marki Honor

16.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13282

Ważne 1

0

Honor 10 i Honor Play to smartfony, na których można już zainstalować testową wersję najnowszej nakładki systemowej EMUI 9.0, opartą na najnowszym Androidzie. Jak podaje producent, wprowadza ona najwyższej klasy innowacje sprawiające, że system operacyjny płynniej pracuje, jest inteligentniejszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze.

- EMUI 9.0 stworzono, aby ułatwić życie użytkowników smartfonów Honor. Innowacyjny projekt oraz rozwiązania zastosowane w najnowszej nakładce systemowej odzwierciedlają ducha naszej marki, której celem jest nieustanny rozwój i odpowiadanie na wciąż rosnące potrzeby naszych młodych klientów. Liczymy, że zmiany wprowadzone z EMUI 9.0 pozytywnie zaskoczą posiadaczy urządzeń marki Honor - powiedział George Zhao, prezes Honora.

Większe bezpieczeństwo dzięki Password Vault

Funkcja Password Vault działa jako menadżer haseł, przechowując jednym, dostępnym tylko dla użytkownika, miejscu wszystkie identyfikatory, hasła i uwierzytelnienia dla witryn oraz aplikacji. Dzięi temu można szybciej korzystać z zabezpieczonych stron oraz aplikacji, potwierdzając swoją tożsamość odciskiem palca. Informacje niezbędne do logowania zostaną uzupełnione automatycznie.

Sztuczna inteligencja (AI)

Nowością w EMUI 9.0 jest HiVision, asystent podróży, zakupów i tłumaczeń, wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość (AR - Augmented Reality). Aparat smartfonu identyfikuje dzięki temu 522 krajobrazy w 15 państwach i 10 milionów dzieł sztuki w 40 krajach świata. Aby skorzystać z funkcji, wystarczy skierować aparat w interesujące miejsce, a prywatny przewodnik HiVision przedstawi komplet informacji na jego temat.

Asystent może być przydatny take podczas zakupów. Jeśłi zbliżymy aparat do wybranego przedmiotu, HiVision przeniesie nas do sklepu on-line, w którym można go kupić. HiVision rozpoznaje także ponad 7 języków, dzięki czemu tłumaczy menu, mapy i instrukcje.

Sztuczna inteligencja w EMUI 9.0 to także zaktualizowany ekosystem HiAI, obsługujący obecnie 147 algorytmicznych obliczeń i 33 internetowe interfejsy API. Rozpoznaje on ponad 1500 scenerii, poprawiając w ten sposób jakość zdjęć. Obsługiwane są też nowe aplikacje, takie jak AI Email Translator i AI Schedule Planner.

Poprawa jakości życia

Jak podaje Honor, EMUI 9.0 poprawia jakość życia użytkowników poprzez integrowanie rozwiązań mających istotny wpływ na jakość ich funkcjonowania w cyfrowym świecie. Jest to możliwe dzięki nowemu pulpitowi nawigacyjnemu Digital Balance, który pokazuje całkowity czas korzystania z urządzenia, czas spędzany w każdej z aplikacji oraz częstotliwość odblokowywania smartfonu.

Dzięki takim informacjom użytkownik może lepiej zarządzać swoim czasem, na przykład ustawiając limity na korzystanie z poszczególnych funkcji i aplikacji. Dodatkową funkcją jest tryb Wind Down, który powoduje stopniowe zanikanie wyświetlacza do koloru szarego, zgodnie z ustawionym przez użytkownika czasem uśpienia w nocy, a wraz z tym wyciszanie wszystkich alertów i powiadomień.

Bezprzewodowe połączenie z zewnętrznym ekranem

Nowe oprogramowanie wprowadza Wireless Projecting, czyli funkcję pozwalającą na bezprzewodowe łączenie smartfonu z telewizorem lub monitorem komputerowym. Można dzięki temu wyświetlać wyświetlać prezentacje, zdjęcia i wideo na większym ekranie, a także grać w gry. Możliwe jest też bezprzewodowe drukowanie przez Huawei Share.

Lżejszy system operacyjny to sprawniej działające urządzenie

Oprogramowanie EMUI 9.0 zostało tak zaprojektowane, żeby urządzenie pracujące pod jego kontrolą działało szybciej i było łatwiejsze w obsłudze. Nakładka zwiększa oryginalną wydajność systemu operacyjnego o 12,9% (dane producenta) oraz skraca czas uruchamiania aplikacji. Obsługa systemu jest łatwiejsza między innymi dzięi zmniejszeniu o 10% liczby opcji w ustawieniach systemowych.

W EMUI 9.0 nie zapomniano też o graczach. Gdy mogą działać wydajniej dzięki technologii przyśpieszającej przetwarzanie grafiki GPU Turbo 2.0. Przyspiesza ona między innymi zmniejszenie opóźnień spowodowanych dotykiem (o 36%). Najnowszy system operacyjny dostosowano do nowych tytułów gier, takich jak Vainglory, Arena of Valor, Rules of Survival i NBA 2K18.

Beta-testy i termin aktualizacji

Obecnie Honor Beta Club prowadzi nabór do programu beta-testów EMUI 9.0. Druga faza testów rozpocznie się 15 grudnia. Posiadacze Honor ID mogą zalogować nielimitowaną liczbę urządzeń przez HiCare. Aktualizacja EMUI 9.0 od 4 stycznia będzie dostępna dla smartfonów Honor 10 i Honor Play.

Zobacz: Test telefonu Honor 8X - coś dla fanów naprawdę dużych telefonów
Zobacz: Honor 10 Lite pojawi się jeszcze w tym miesiącu
Zobacz: Huawei oficjalnie prezentuje EMUI 9.0 beta dla dziewięciu telefonów

Źródło tekstu: Honor

Komentarze
Zaloguj się