DAJ CYNK

Edimax SP-1101W - zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń

18.08.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7847

Ważne 5

1

Edimax wprowadził na rynek SmartPlug SP-1101W, produkt umożliwiający zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń elektronicznych w domu.

Edimax wprowadził na rynek SmartPlug SP-1101W, produkt umożliwiający zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń elektronicznych w domu.

SP-1101W można w prosty sposób skonfigurować za pomocą smartfonu lub tabletu. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore aplikację EdiPlug, włączyć SmartPlug i połączyć się z nim bezprzewodowo, a następnie uruchomić aplikację i dokończyć proces instalacji.

Za pomocą aplikacji można kontrolować zasilanie domu podczas gdy przebywa się w pracy, na wakacjach czy w delegacji. Aby być na bieżąco, można również skorzystać z funkcji powiadomień email o tym, że podłączone do SmartPluga urządzenie zostało ręcznie włączone bądź wyłączone.

SmartPlug pozwala także na zapisanie harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania urządzeń, który można dopasować do indywidualnego trybu życia mieszkańców. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszyć można zużycie energii.
SmartPlug zgodny jest ze standardem sieci 802.11b/g/n i działa w zasięgu do 10m.

Sugerowana cena detaliczna SmartPluga SP-1101W wynosi 189 zł.


Źródło tekstu: Edimax

Tagi: edimax
Komentarze
Zaloguj się
28. ~Tomasz
0

2014-08-19 18:07:37

A w fibaro nie bylo analogowej nie szyfrowanej transmisji? Ja bym sie skusil na ubiquiti mFi ale poki co za drogie...

Odpowiedz

27. ~
0

2014-08-19 17:05:53

gorzej jak pradu braknie.... ; D

Odpowiedz

26. ~Calm7
-2

2014-08-19 13:25:49

25). Jeju! Wyłącza urządzenia w takim zasięgu.

Odpowiedz

25. ~
2

2014-08-19 13:05:15

Jak to ma zasięg 10m, to jak to sterować z pracy czy z pobytu na wakacjach?...

Odpowiedz

24. ~Calm7
0

2014-08-19 10:58:01

p. Sirmark. Pewnie macie taki ,,system" ale co ma wspólnego sklep google play z siecią p4 ? Nie można w taki sposób promować /reklamować sieci pleja - stawiając fioletową nazwę wraz z wyrazem google. Takie moje zdanie, bez urazy :-)

Odpowiedz

23. GLOCK
0

2014-08-19 10:57:43

z tym zasięgiem to chyba jakaś literówka bo jeżeli nie to jest to jakaś kpina.

Odpowiedz

22. ~?
0

2014-08-19 10:57:31

włączysz nim np. piec co? wyłączysz albo włączysz klimatyzację w biurze o której wyłączeniu zapomniałeś? Otworzysz lub zamkniesz bramę elektryczną lub odsuwaną? zamkniesz drzwi do garażu? okna dachowe? takie właściwości musiałoby mieć w miarę rozwojowe urządzenie.

Odpowiedz

21. p2225
1

2014-08-19 10:52:50

bardzo fajnym sprzętem jest FIBARO, jednak jest to dość spory koszt, ale nie ogranicza się tylko do włączania/wyłączania urządzeń. można sterować większością urządzeń :)

Odpowiedz

20. PiotrM
-2

2014-08-19 10:38:59

Tego typu systemy mogą chyba dostarczyć więcej zmartwienia niż pożytku. Można sobie wyobrazić, że najpierw coś włączamy (np. niechcący a- ile razy zdarza się nam wejść nie w te opcję którą chcieliśmy) potem nie możemy tego wyłączyć bo któreś z urządzeń po drodze właśnie się zawiesiło. A my 500km od domu

Odpowiedz

19. ~?
-1

2014-08-19 10:06:46

to racja. w dodatku w 1 pokojowym mieszkaniu

Odpowiedz

18. ~dav
-1

2014-08-19 09:45:41

jedyne do czego to sie nadaje to włączanie i wyłączanie światła...

Odpowiedz

17. ~?
0

2014-08-19 09:22:15

wlo czyli podobny przykład jak z tym gościem od wodociągów. szczerze nowocześniejszym rozwiązaniem są kostki dlan które zasięg mają do 200 m z tym że ich podstawowym zadaniem jest rout internetu po kablu elektrycznym. gdyby wymyślić coś na zasadzie kostki dlan z podobnymi funkcjami jak to i podobnym zasięgiem no to wtedy mógłby być sukces. jeszcze gdyby to nie miało kabla jak kostki dlan tylko bezprzewodowo.

Odpowiedz

16. wlo
-3

2014-08-19 09:17:13

15- no dlatego zaczyna schodzić pod strzechy do sterowania lampkami nocnymi albo - nie wiem czym... Ci na wtyczkę w domu jest czum można sterować zdalnie? Bo nie brama, nie kocioł, nie sysetemy bezpieczeństwa (ochrona), nie ogrzewanie nawet elektryczne domu... Zabawka zwykła. Żeby uzmysłowić co można smartfonem robic zdalnie od dawna podam przykład kolegi i klienta jednocześnie - steruje zdalnie (jakieś 150 km) sporą kotłownią osiedlową (pracą kotłów w zasadzie). Tam takie "cacko" jak to z pewnością by się nie sprawdziło...

Odpowiedz

15. ~?
0

2014-08-19 08:58:09

3 zasięg standardowego blutka dla tego typu urządzeń to porażka. powinny mieć zasięg jak wielu przedmówców wspominało na cały dom na wszystkie pomieszczenia. poza tym tego typu systemy są już znane od ok. 5 lat. jakiś czas temu jeden z moich klientów za pomocą zwykłej komórki chciał np. włączać urządzenia na sieci wodociągowej w mieście. więc nie jest to nic nowego. biznes stosuje to od dawna.

Odpowiedz

14. ~K
0

2014-08-19 08:42:34

Urządzenie podobne do fritz dect 200, tylko tam komunikacja odbywa się poprzez dect z dedykowanym ruterem fritz!box. Dodatkowo jest w nim licznik zużycia energii elektrycznej, oraz wbudowany jeszcze niewykorzystywany przez soft termometr. Ruter Fritz!box nigdy mi się nie zawiesił, komunikacja poprzez dect spokojnie u mnie w domu ok. 150 m. Jeśli chcę wyłączyć wlan nie ma to wpływu na urządzenie.

Odpowiedz