DAJ CYNK

DxOMark: Sony Xperia Z2 najlepszy do zdjęć i filmów

09.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9353

Ważne 2

7

Ceniona w branży fotograficznej platforma DxOMark ogłosiła, że Sony Xperia Z2 jest najlepszym telefonem na rynku w kategoriach: jakość aparatu i kamery.

Ceniona w branży fotograficznej platforma DxOMark ogłosiła, że Sony Xperia Z2 jest najlepszym telefonem na rynku w kategoriach: jakość aparatu i kamery.

Eksperci DxO w badaniach laboratoryjnych byli pod wrażeniem obsługi ekspozycji i kontrastu, wypunktowując imponujące zachowanie szczegółów podczas robienia zdjęć na zewnątrz w Xperii Z2 oraz szybki i reaktywny autofocus.

Opinia DxOMark stanowi jedną z najważniejszych kategorii ocen w branży foto i wideo, a nad standardami, obiektywizmem i rzetelnością ocen czuwa Laboratoria DxO - korpus ekspertów z branży, którzy wyznaczają jednolite kryteria jakości aparatów i obiektywów wraz z zasadami pomiaru i oceny.

Ocena na poziomie 79 punktów jest lepsza niż wynik 76 punktów osiągnięty przez Xperię Z1 w minionym roku. Aktualny ranking dziesięciu najwyżej ocenionych modeli prezentuje się następująco:


W odniesieniu do aparatu Xperii Z2 eksperci wysoko ocenili między innymi imponującą szczegółowość (zwłaszcza w warunkach zewnętrznych, rozsądny poziom szumów, szybki i czuły autofokus z ograniczonymi błędami, dobrą jakość ekspozycji, ładne kolory, dobrą wydajność lampy błyskowej. Jeśli chodzi o kamerę podkreślano dobrą stabilizację obrazu, odwzorowanie tekstury, niski poziom szumów.



Sony Xperia Z2 wyposażony jest w aparat Exmor RS 20,7 Mpix z matrycą o wielkości 1/2,3" i szerokokątnym obiektywie (w przeliczeniu 27 mm) o dużej jasności (F/2.0). Nad przetwarzaniem rejestrowanego obrazu czuwa mechanizm BIONZ for mobile. Aparat może być też wykorzystany do rejestrowania nagrań wideo o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli, 30 klatek na sekundę) i FullHD oraz HD przy 120 klatkach na potrzeby funkcji spowalniania obrazu Timeshift video. Nad jakością nagrań czuwa funkcja SteadtShot, która redukując kąt widzenia w filmach jest w stanie stabilizować obraz w czasie rzeczywistym.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, DxOMark, wł

Tagi: Sony xperia z2
Komentarze
Zaloguj się
35. ~HD
0

2014-04-12 12:49:43

Ciekawe jak wypadnie S5

Odpowiedz

34. ~gmo zabija
0

2014-04-11 05:12:27

dla mnie fon bez guzika dwustopniowego jak w sony to tandeta, co to im szkodzi guziczek dorobic za 2000 to chyba nie duze wymagania, sonowki za 500 zl maja, guzik wygoda niesamowita

Odpowiedz

33. ~Dell-Fi
0

2014-04-10 21:30:18

@28. To, że iPhone 5s i Z1 maja tyle samo punktów dodatkowo świadczy o braku profesjonalizmu ze strony tego DxOMark - w przypadku gdyby rzeczywiście iPhone 5s i Z1 miały identyczne "dokonania" w dziedzinie fotografii (w co szczerzę wątpię!) to Sony Z1 powinno dodatkowo dostać 1 lub chociaż 0,5 punktu więcej niż iPhone 5s - za fizyczny przycisk aparatu, którego jak wiadomo brak w 5s! Natomiast brak fizycznego przycisku spustu migawki to duża wada, obciach i kompromitacja - to mniej więcej tak jak samochód "terenowy" z napędem na jedna oś. Przyjedź takim na rajd Off-roadowy, a wywołasz salwy śmiechu i politowanie :-) Dla prawdziwych fotografów brak fizycznego przycisku spustu migawki to niemalże świętokradztwo, a tu jakiś tam DxOMark wynosi taki zabawkowy aparacik z iPhone 5s na piedestał - żenada!

Odpowiedz

32. marrcus
0

2014-04-10 21:08:21

29 808 ma xenon i diody

Odpowiedz

31. ~Dell-Fi
0

2014-04-10 20:30:43

@27. Moje lampki na choinkę mają natomiast nie dwie, a 100 diod LED o różnych barwach, czyli są 50 razy lepsze od iP5S :-) Do tego szybko migają i lepiej wychodzą na zdjęciach niż iP5S, szczególnie w nocy i w akcji :-) Maja tylko jedną wadę są Made in China - tak jak iP5S.

Odpowiedz

30. ~Darek
0

2014-04-10 18:00:23

A ja uważam że najlepsza jest Nokia 1520 i już. Szkoda tylko, ze nie wzięli jej do testów i tego zestawienia.

Odpowiedz

0

2014-04-10 14:22:42

@27 808 nie ma diody tylko Xenon więc w ciemnym zrobi lepsze zdjęcia. Wiem bo miałem n8 i też miała Xenon. Mam IP5s i nie daje rady i dalej odstaje od Nokii.

Odpowiedz

28. ~Adam
0

2014-04-10 11:19:45

26 zdjęcia iPhone 5s i Z1 są na równi nie widzisz ilości punktów ??? REMIS !!! 3 miejsce

Odpowiedz

27. applefan_
0

2014-04-10 10:34:02

Zgadzam się z przedmówcami że ten ranking to jakaś bzdura. Jak Nokia PV808 może być lepsza IP5S gdzie ten ma dwie diody led o róznych barwach, jest szybszy co za tym idzie robi lepsze zdjęcia szczególnie w nocy i chcąc zrobić zdjęcie w akcji szybciej to iPhonem zrobimy niż tą Nokią. Wracając to takich bzdur nie ma co brać pod uwagę.

Odpowiedz

26. ~Dell-Fi
0

2014-04-10 09:26:47

Według tego DxOMark aparat iPhone 5S ma być niby lepszy niż w Z1, czy też Nokii Lumia 1020 ?? !! Żenada! Szkoda czasu na takie bzdury. Oni są tak profesjonalni i obiektywni jak moja babcia słuchająca radia Ma-ryja w ocenie rządów Komorowskiego :)

Odpowiedz

25. ~tata
0

2014-04-10 07:21:57

Te Sony robiona tak troche w stylu prezydent wszystkich Polakow.Test bzdura.

Odpowiedz

24. ~Creative
0

2014-04-10 07:04:06

Bzdurne jest to porównanie. Sam korzystam z iPhone/''a ale nie oszukujmy się nie umywa się on do Lumii 1020 pod względem aparatu. GS4 też. Więc nie wiem kto robi te testy, ale to jakaś bzdura.

Odpowiedz

23. ~tomek
0

2014-04-10 03:40:10

powiem wam tak , sa telefony , zarowno 1020 ktory ma 40 mpx i robi fotki bardzo dobre, i z1 co ma 20mpx a z2 tez robi dobre i 808 tez robi dobre, poza tym ma lampe blyskowa inna . Rozdzielczosc sie liczy czym wieksza tym lepsza :)

Odpowiedz

22. LuiN
0

2014-04-10 02:47:07

21, MaciejM - nawet najtańszy telefon to wykorzystuje - od przełączamy rozdzielczość na np. VGA. To, co dają więcej Nokia i Sony, to bezstratny zoom cyfrowy oparty na wycinaniu fragmentu obrazu i bardziej rozbudowane silniki obróbki zdjęć przy ich pomniejszaniu w trybach PureView/Lepsza automatyka. Oprócz zmiany rozdzielczości poprawiany jest kontrast, przejścia tonalne etc. Niestety Lumia 1020 przy okazji zmienia nieco proporcje zdjęcia poprzez rozciąganie kadru, pogrubiając ludzi (no chyba, że robimy zdjęcia w pionie, wtedy efekt jest odwrotny). Z kolei w Xperiach problematyczne jest przeskoczenie z matrycy 4:3 do wynikowego zdjęcia 16:9 o rozdzielczości 8,3 Mpix. Na ostateczne 8,3 Mpix pracuje jedynie fragment matrycy o rozdzielczości 15,5 Mpix. Nie jest więc to prosty oversampling 1:1, tylko mocniejsze przetwarzanie... no i tego zoomu 3x za bardzo też nie ma z czego robić.

Odpowiedz