DAJ CYNK

DxOMark: Aparat Samsunga Galaxy S6 Edge deklasuje cały rynek

28.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7871

Ważne 1

1

Samsung Galaxy S6 Edge, wyposażony w ten sam moduł fotograficzny co klasyczny S6, uzyskał rekordowe 86 punktów w fotograficznym rankingu DxOMark.

Samsung Galaxy S6 Edge, wyposażony w ten sam moduł fotograficzny co klasyczny S6, uzyskał rekordowe 86 punktów w fotograficznym rankingu DxOMark.

Zdaniem DxOMark, renomowanego serwisu testującego matryce aparatów i obiektywy, w segmencie mobilnym Samsung Galaxy S6 Edge nie ma obecnie sobie równych. Ocenę można rozszerzyć na model Galaxy S6, bo oba telefony korzystają z tego samego modułu fotograficznego bazującego na matrycy Sony Exmor RS IMX240 (1/2.6", 16 Mpix, piksele 1,2 mikrometra), jasnym (F/1.9), stabilizowanym optycznie obiektywie i pojedynczej diodzie doświetlającej.

Ocena ogólna DxOMark składa się z oceny pracy aparatu w trybie zdjęć (rekordowe 88 punktów) i wideo (również rekordowe 84 punkty). W kategorii zdjęć, laborantów DxOMark urzekł ekstremalnie szybki i celny autofocus, dobrze dobierana ekspozycja, właściwy balans bieli w każdych warunkach, rewelacyjna szczegółowość zdjęć, niski szum przy dobrym oświetleniu, duża szczegółowość przy słabym oświetleniu, a także świetne zdjęcia wykonane przy użyciu lampy - o dużej liczbie szczegółów, naturalnej kolorystyce i minimalnym poziomie szumu.

Na liście wad trybu zdjęć znalazł się szum zauważalny przy słabym oświetleniu, sporadyczne kolorowe obwódki (aberracje chromatyczne) i nieco zbyt żółto-zielona biel na zdjęciach z lampą przy jarzeniowym oświetleniu (tylko w tej specyficznej kombinacji).

Tryb wideo otrzymał pochwały za dużą szczegółowość nagrań zarówno przy niskim, jak i dobrym oświetleniu, celnie dobieraną ekspozycję, balans bieli i odwzorowanie kolorów, a także za bardzo niski poziom szumów i pracę autofocusu. Jednocześnie S6 Edge "oberwał" za rozedrgane filmy (stabilizacja obrazu nie jest dostępna przy najwyższych rozdzielczościach), lekką flarę przy pracy pod światło i utratę kolorów przy słabszych warunkach oświetleniowych.

Pierwsza dziesiątka telefonów w zestawieniu przedstawia się obecnie następująco (Nokia Lumia 1020 zajmuje dopiero 13. miejsce):

Model

Zdjęcia

Filmy

Ocena łączna

1

Samsung Galaxy S6 Edge

88

84

86

2

Samsung Galaxy Note 4

84

83

83

3

Apple iPhone 6 Plus

84

79

82

4

Apple iPhone 6

83

80

82

5

Samsung Galaxy S5

80

79

79

6

Sony Xperia Z3

81

76

79

7

Sony Xperia Z2

81

73

79

8

Motorola Nexus 6

81

74

78

9

Nokia 808 PureView

81

68

77

10

Sony Xperia Z1

77

74

76



Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce tylko Samsung Galaxy S5 (ISOCELL Samsunga), Nokia 808 PureView i Nexus 6 nie bazują na matrycach Sony. Możliwości aparatu zwycięskiego Galaxy S6 Edge można ocenić na bazie naszej galerii zdjęć na ostatniej stronie testu Galaxy S6.

Źródło tekstu: DxOMark, wł

Komentarze
Zaloguj się
45. ~Lotussss
0

2016-01-01 15:05:06

Mi s6 edge czesto rozmazuje zdjecia. Ale jak juz uda sie zeobic czyste zdjecie to jest naprawde ladnie

Odpowiedz

44. ~gsz
0

2015-05-05 23:50:21

Nie we wszystkich s6 i s6 edge są matryce sony, co z tymi efzemplarzami które mają matryce isocell samsunga? Dlaczego ich nie ujęto w teście? Dlaczego w tekście piszecie "Ocenę można rozszerzyć na model Galaxy S6, bo oba telefony korzystają z tego samego modułu fotograficznego bazującego na matrycy Sony Exmor RS IMX240 (1/2.6", 16 Mpix, piksele 1,2 mikrometra), jasnym (F/1.9), stabilizowanym optycznie obiektywie i pojedynczej diodzie doświetlającej." Skoro to nie jest prawdą?

Odpowiedz

43. ~Laura19
-3

2015-05-01 19:07:44

Witajcie.Od kilkunastu dni w Polsce można kupić nowiuśki Samsung Galxy S6 Edge.Chyba każdy z nas chciałby taki mieć?No pewnie tyle że taki model kosztuje ok 2tyś... Myślałam że nici z tego , bo ani mama ani wujek nie chcieli mi dac pieniedzy. Ale za jakis czas kolezanka powiedziała mi że wygrała ten telefon w konkursie. Ja na to do niej: no ale jak to tak przeciez nikt za darmo by nie dał nowiuśkiego phona.Wyszło na to że koleżanka wygrała na tej oto stronce wypełniajac kilka pytan . Ja także spróbowałam i czekam na to czy wygrałam czy nie.Link do konkursu: P.S. Do zgarnięcia zostało ok. 150 egzemplarzy także warto spróbować ,gdyż widać po przykładziej mojej koleżanki ze mozna wygrać ;).

Odpowiedz

42. LuiN
0

2015-04-29 10:37:15

41, gorylla - niestety nie przetestowali jeszcze G3. Choć może mieli różne wpadki gdy chodzi o profesjonalny sprzęt fotograficzny, to już ich obserwacje w temacie telefonów są zbieżne z moimi. S5 robił i nadal robi niezłe zdjęcia, jednak w 2014 roku to G3 wygrał - takiej celności, szybkości i plastyki w S5 nie znalazłem.

Odpowiedz

41. ~gorylla
0

2015-04-29 10:22:00

A mnie dziwi jedno. W swoim czasie była zewsząd masa podjarki z powodu świetnych zdjęć z LG G3 z autofokusem wspomaganym "lejzerem" - samo telepolis nieraz o tym pisało. O ile dobrze pamiętam test G-trójki- to aparat w nim wykonywał nawet lepsze zdjęcia niż w S5. A w "teście" DxO o LG G3 nic nie ma, a S5 jest wysoko? Czyżby G3 to takie dno? Czy też LG nie załapało się do testów (bo nie mam czasu na sprawdzenie u źródła)?Testy testami, ale w tym szaleństwie ważniejszy jest zdrowy rozsądek czytających. Lata które przeżyłem nauczyły mnie odczytywać więcej treści testów "między wierszami", chociaż od jakichkolwiek oskarżeń jestem naprawdę daleko, a testy telepolis czytam z dużą przyjemnością.Nie łudzę się też, że redaktorzy tego typu portali rzetelnie "strzelą z ucha" na temat relacji z firmami, których sprzęt testują. Wiem jedno- każdy chce z czegoś żyć.

Odpowiedz

40. ~HD
-1

2015-04-28 21:29:43

NOO widziałem zdjęcia porównawcze z S5 którą posiadam- zdjęcia po zmierzchu/ w nocy po prostu miażdżą!

Odpowiedz

39. ~Ort
0

2015-04-28 18:53:29

Gdyby pojawił się kompakt o takich parametrach ten tej phone Samsunga to byłby przez DxOMark po prostu zmasakrowany. Ciekawy ile taki test kosztuje?

Odpowiedz

38. matteo
0

2015-04-28 18:27:44

Wiele razy były okazje do robienia zdjęć note/''m 4 lub iP 6/6Plus i zdecydowanie wygrywały te drugie. Te samsungowe zdjęcia faktycznie ładnie wyglądają w wizjerze, ale nic więcej. Jakieś takie rozmazane jakby farbkami malowane. Nie są złe, ale po prostu ładniejsze są z jabłek.

Odpowiedz

37. ~Lumi
0

2015-04-28 18:25:46

do Halset (36.): Bzdury??! To zaglądnij sobie niedowiarku do tutejszego katalogu telefonów, wybierając opcję sortuj według oceny. Natomiast taka okupacja szczytu najlepiej ocenianych telefonów przez urządzenia Sony jest nieprzypadkowa i w zasadzie ciągła. Wcześniej podobna okupacja szczytu zestawień była prowadzona modelami SonyEricsson. Przypadek?! A może powiesz, że np. praktycznie niedostępny już w sprzedaży staroć typu Sony Xperia acro S (10 miejsce), albo badziewny smarkfonik "złotówkowy"Sony Xperia E3 (20 miejsce) są setki razy lepsze od flagowca typu Samsunga Galaxy S6, czy HTC One M8 (oba obecnie z zaniżonymi ocenami znajduj się poniżej 500 miejsca).

Odpowiedz

36. Halset
0

2015-04-28 17:45:19

@35 Dawno większej bzdury nie czytałem :) Już klakierzy Samsunga zaczynają działać.

Odpowiedz

35. ~Tech-nick
-1

2015-04-28 17:13:57

Na telepolis zaglądam (z różną częstotliwością) od mniej więcej 7 lat i w kwestii stronniczości, uprzywilejowania, czy też promowania jakiejś marki (niekoniecznie przez redakcję) najbardziej rzuca mi się w oczy - delikatnie mówiąc - faworyzowanie Sony (a wcześniej Sony-Ericssona). Praktycznie od zmiany szat (modernizacji strony) w katalogu telepolis pierwszą dwudziestkę najlepiej ocenianych telefonów/smartfonów okupują w zdecydowanej większości modele Sony. Telefonów innych marek w czołówce tego rankingu jest jak na lekarstwo, a gdy nawet na top trafi model jakiejkolwiek innej firmy niż Sony to bardzo szybko jest stamtąd usuwany i na czele ponownie zostają praktycznie tylko telefony Sony - tak od lat. Co więcej, mniej by mnie to dziwiło gdyby w czołówce najlepiej ocenianych telefonów/smartfonów były najnowsze lub chociaż aktualne modele flagowe Sony albo te z wyższej półki, natomiast znajduje się tam sporo wiekowych "Soniaków" (jak na tą branże), czy też tych z niższej półki, nie wybijających się, ani wyróżniających się jakoś specjalnie na tle konkurencji - ważne, że są marki Sony :-)Teraz pytanie: kto za tym stoi - jakaś grupa chorych maniaków i fanboy-ów marki Sony? Czy może wysłannicy działu marketingowego Sony Polska? A może po części jedni i drudzy?

Odpowiedz

34. ~tomek
0

2015-04-28 17:02:42

Jesli chodzi o braki aparatu w S6 to chyba najbardziej by sie przydaly reczne nastawy czasu naswietlenia. Jak jest naprawde ciemno to automat nie daje rady, dlatego licze, ze moze jednak dodadza to przy okazji jakiejs aktualizacji.

Odpowiedz

33. Michalos
0

2015-04-28 15:32:05

Ciekawe jest, że jak przeglądam zdjęcia porównawcze na portalu gsmarena_com, to LUMIA 930 czy SGS 4 robi lepsze zdjęcia od wszystkich tu podanych... chodzi mi o odwzorowanie kolorów porównując z lustrzanką CANON

Odpowiedz

32. ~Adam M.
1

2015-04-28 13:15:13

Nie ujmując absolutnie nic Samsungowi, ale warto pamiętać, że portal dxomark.com zaliczył już taka masę wpadek ze swoimi ocenami i testami, że to co piszą w nim trzeba brać ze sporym dystansem. A w mojej ocenie na pewno nie zasługuje on na określenie /''renomowany/''.

Odpowiedz

31. ~wiedza o żródłąch
0

2015-04-28 13:13:28

at 29. czy na tzw. świecie też jesteście najbradziej wiarygodnym zródełkiem i nie ma też wiarygodniejszego ?

Odpowiedz