DAJ CYNK

Duże zainteresowanie smartfonami z Ubuntu

12.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5282

Ważne 12

0

Prezes firmy Canonical w wywiadzie poinformował o dużym zainteresowaniu producentów smartfonów systemem Ubuntu.

Prezes firmy Canonical poinformował o dużym zainteresowaniu producentów smartfonów systemem Ubuntu.

Smarfony i tablety z systemem Ubuntu już od jakiegoś czasu znajdują się na rynku. Ich popularność nie rzuca na kolana, ponieważ są to urządzenia mało znanych producentów, takich jak np. BQ. Jedynymi z bardziej rozpoznawalnych partnerów Canonical są Meizu i Xiaomi, ale i ich urządzenia z Ubuntu nie zdobyły jeszcze dużej popularności. Ten stan rzeczy ma ulec zmianie.

Prezes Canonical w wywiadzie dla The Register powiedział, że producenci smartfonów z Androidem szukają alternatywy dla systemu Google'a. Nie padły żadne konkretne nazwy firmy, ale zainteresowanie jest podobno bardzo duże i już niedługo ma to być widoczne na rynku.

Źródło tekstu: The Register; wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~Darek
0

2016-02-16 09:35:33

No to ja czekam na fon z Ubuntu na naszym rynku.

Odpowiedz

21. Angemona
0

2016-02-15 09:55:36

@19 systemy robione są teraz tak żeby każdy trep sobie poradził. Geek zawsze znajdzie sobie coś do dłubania (stare windowsy, symbian, linuxy, androidy) a oficjalna wersja jest dla tych, co chcą sobie normalnie korzystać bez stresu, że coś nagrzebią. Jest jeszcze coś co nazywam roboczo nostalgią starych informatyków, czyli tęsknota za czasami gdy korzystanie z komputerów i umiejętność ich serwisowania były znane wąskiej grupie, a telefon służył tylko do dzwonienia.

Odpowiedz

20. ~Ks
0

2016-02-15 08:26:46

@15 a dla mnie to jest bdb rozwiazanie. Wole sudo apt get cos tam, i juz. A nie klikanina z omijaniem falszywych odnosnikow. Repo open, można zajrzeć w kod, i powiedzieć ok w porzadku. A Microsoftu miękkie rozwiązania zastrzeżone, a reverse engineering nielegalne. Daje do myślenia?

Odpowiedz

19. ~
0

2016-02-14 10:53:27

podejrzewam że win10 na komórki jest tak samo BEZNADZIEJNY jak na laptopy/komputery - więc to nie jest alternatywa (jak ktoś wspomniał), mam stary telefon z win6 bodaj i tam faktycznie można DECYDOWAĆ co ma być właczone jak w winXPniestety android jest pod tym wzgledem beznadziejny - totalny BRAK kontrolicywilizacja chyba zmierza w kierunku IDIOkracji, bo jest coraz gorzej zamiast lepiej

Odpowiedz

18. BUCKS
0

2016-02-13 23:31:19

Mnie nie rajcuje kupowanie telefonu na kazdy system z osobna.Byłbym zadowolony mając jeden smartfon aby móc sobie wybrać jaki system chcę mieć zainstalowany. Np. kupuję z Windowsem ale potem stwierdzam, że chce mieć Androida, albo Ubuntu, czy w innej kolejności. Kupowanie nowego smartfona, bo chcę zmienić system uważam za bezsensowne i niepotrzebne marnowanie kasy. Ale producenci sprzętu wychodzą z innego założenia.

Odpowiedz

17. ~lesnyczlowiek
0

2016-02-13 21:38:36

Do mnie bomba! Chętnie bym nabyl w naszym kraju u opa jakiś fajny telefon z ubunciakiem. Najwięcej do powiedzenia jak zwykle maja Ci co nawet nie widzieli tego systemu na oczy...

Odpowiedz

16. ~wiz
0

2016-02-13 20:41:47

Chętnie kupię smartfona z Ubuntu w cenie 300-400zł. Wątpię jednak abym za taka cenę otrzymał coś ciekawego sprzętowo. Trzeba poczekać aż dzisiejsze flagowce się zestarzeją. Linux zwykle dobrze chodził na starym sprzęcie. :)

Odpowiedz

15. ~
-2

2016-02-12 18:47:24

sudo sh aptitude laptitude chapajdzide &callnumber; &valuetype=number: &value=112;Osiągną taki market share, jaki ma zjebuntu na pecety.

Odpowiedz

14. ~Egon
-1

2016-02-12 17:06:27

wow , to coś dla mnie, wreszcie coś dla prawdziwego geeka... i to wybieranie numerów w konsoli ... komendy AT ... ech aż mi się mokro zrobiło

Odpowiedz

13. ~
0

2016-02-12 14:46:34

@12, prawda jest taka, że smartfony Blackberry zawsze kojarzyły mi się z poważnymi produktami, bardziej dla biznesmenów, dla poważnych osób etc. To świetny sprzęt, to świetny system, który nigdy nie był /''zabawką dla wszystkich/''. Przeciętny Kowalski ma inne priorytety. A Sailfish? Jakim cudem miał odnieść sukces? Gdyby nie internety, nawet nie słyszałbym o tym systemie, a co mówić o widziałbym. Jeszcze nigdzie go nie spotkałem w żadnym normalnie dostępnym sklepie. Ten telefon ograniczył się tylko do maniaków, dlatego tak smutna jest jego historia.

Odpowiedz

12. vonski
0

2016-02-12 13:33:47

Moim skromnym zdaniem na tak nasyconym rynku juz żaden nowy system się nie przebije. Najlepszym przykładem jest konający BB OS czy marginalny Sailfish. Świetne systemy, ale nie mają szans z gigantami pokroju Apple, Google czy nawet MS.

Odpowiedz

11. ~~
4

2016-02-12 13:05:53

Gdyby się udało byłoby super. W końcu czysty prawdziwy Linux z ekranem dotykowym. Plus działające aplikacje.

Odpowiedz

10. PLANET
0

2016-02-12 12:46:39

Szkoda Maemo (MeeGo), ale bardziej goły Linux jest bardzo dobrym pomysłem.Ten na którym opiera się Android nie przypomina specjalnie pierwowzoru.

Odpowiedz

0

2016-02-12 12:05:53

Mi5 w kolejnej wersji? :D

Odpowiedz

8. ~~~
0

2016-02-12 12:02:59

Maemo też był na linuxie, nie emulował jak android.

Odpowiedz