DAJ CYNK

Dropbox: Ponad 0,5 mld instalacji pod Androidem

26.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4029

Ważne 3

0

Dropbox, jeden z najpopularniejszych na świecie dostawców przestrzeni w chmurze, pochwalił się przekroczeniem pułapu 500 mln instalacji aplikacji dla Androida.

Dropbox, jeden z najpopularniejszych na świecie dostawców przestrzeni w chmurze, pochwalił się przekroczeniem pułapu 500 mln instalacji aplikacji dla Androida.

Lepsze statystyki ma Google Drive, który pokonał już 1 mld instalacji. A z racji, że chmura Google'a rzadko jest aplikacją preinstalowaną w urządzeniach z Androidem, wynik ten jest równie imponujący.

Nie wiemy niestety ilu użytkowników Androida realnie z chmury od Dropboksa korzysta. W czerwcu 2015 roku firma chwaliła się 400 mln zarejestrowanych użytkowników, sama jednak liczba kont niekoniecznie musi odzwierciedlać liczbę osób korzystających z Dropboksa każdego miesiąca.

Źródło tekstu: Dropbox, wł

Tagi: chmura dropbox
Komentarze
Zaloguj się
0

2016-01-26 13:37:02

@9 Microsoft przenosi /''europejskie/'' chmury do Holandii. Mam nadzieję, że znasz się na temacie... A NSA i inne to na pewno interesują moje dane. Przechwycenie sesji logowania poza tym nie jest takie proste. Office Business szyfruje wszystkie pliki innym kluczem. Good luck :)

Odpowiedz

9. ~
0

2016-01-26 13:21:54

@8: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest przeszkodą przy przechwyceniu sesji logowania.Także NSA/CIA/CBA "nie boją" się podwójnej autoryzacji.

Odpowiedz

0

2016-01-26 13:14:55

Ja wykupiłem Office 365. Na aukcji można tanio kupić subskrypcję roczną nawet za trochę ponad 200zł. Wtedy nie dość, że jest pełen pakiet Office na 5 komputerów oraz tabletów i innych to mam 10TB przestrzeni OneDrive. Oczywiście nie wykorzystuję. Dla tych co się boją piekielnie chmury można w locie szyfrować całą zawartość za pomocą odpowiedniego softu. Ale podwójna autoryzacja spokojnie wystarczy aby spać spokojnie...

Odpowiedz

7. ~tomek
0

2016-01-26 12:44:02

Kiedyś przyszła mi informacja że w związku z tym że długo jestem z dropboxem dostałem 50gb za darmo na zawsze. Takie kwiatki. To i korzystam.

Odpowiedz

6. ~Master Chief
0

2016-01-26 12:26:33

@5 pardon, umieściłem posta podwójnie - tu i pod ankietą.

Odpowiedz

5. ~Master Chief
0

2016-01-26 12:25:28

Nie korzystam z tego typu rozwiązań dla prywatnych plików-uważam, że są niekorzystne dla zachowania bezpieczeństwa danych oraz prywatności. Nie korzystam również z synchronizacji kalendarzy, kontaktów itp, jedynie e-mail poprzez protokół imap.Udostępniam parę plików na 4shared, ale to są ogólnodostępne pliki do gry zgromadzone w jednym miejscu.

Odpowiedz

4. ~
0

2016-01-26 11:54:53

Link do zachowania 15GB w OneDrive: >Artykuł na ten temat:

Odpowiedz

3. ~
0

2016-01-26 11:53:03

Dropbox i Google Drive to IMHO najlepsze usługi chmurowe, jednak Dropbox ma 2 wady: niska pojemność bezpłatnego konta oraz wysokie ceny płatnych pakietów.@1: MS niedługo zmniejszy pojemność bezpłatnego OneDrive do 5GB (chyba, że wejdziesz w specjalny link i potwierdzisz chęć korzystania z większej powierzchni).@2: 48GB w DB od Samsunga jest tylko na 2 lata i od jakiegoś czasu tylko dla nowych kont (przynajmniej wg oficjalnego FAQ DropBoksa).

Odpowiedz

2. ~
0

2016-01-26 11:42:41

z Samsungiem dostaje się dodatkowo 48GB na 2 lata

Odpowiedz

1. SACZI
0

2016-01-26 11:28:45

Ma konto, nie korzysta.2GB to za mało na starcie.Google i MS w standardzie "dają" 15GB, co również nie jest oszałamiającą wielkością - ale w porównaniu do DB ... ?

Odpowiedz