DAJ CYNK

Dbamy o swoje smartfony jak mało kto w Europie

03.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4787

Ważne 8

1

Square Trade sprawdził jak Europejczycy dbają o swoje smartfony. Na 18 przebadanych krajów, Polska wypada najlepiej.

Square Trade sprawdził jak Europejczycy dbają o swoje smartfony. Na 18 przebadanych krajów, Polska wypada najlepiej.

Według badań Square Trade, Polska znalazła się na pierwszym miejscu rankingu najmniej "niezdarnych" krajów - w ciągu ostatnich dwóch lat tylko 24,3% z nas zniszczyło smartfon. Drugie miejsce po Polsce zajęła Belgia z wynikiem 24,9%, a trzecie Szwajcaria, gdzie 26,3% obywateli zniszczyło swój smartfon.

Z kolei niekwestionowanymi liderami w niszczeniu telefonów są Grecy - aż 40% z nich zniszczyło urządzenie w ciągu ostatnich dwóch lat. Niewiele lepsi są Włosi (39,8%) i Hiszpanie (38,9%).

W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych.

Źródło tekstu: Square Trade

Komentarze
Zaloguj się
30. ~
0

2014-11-04 22:08:03

Prawda taka jak #18 napisał, oprócz ostatniego zdania. Dbamy bo nie mamy na nowego. Tylko kretyn kupuje szklanego albo metalowego śmiecia z logo japka, by za rok kupić nowy. Ale oni tak lubią. Oni mają wszystkiego pod dostatkiem, w końcu ukradli kontynent dla samych siebie, zniszczyli kulturę i rozpanoszyli się jak króliki w Australii.

Odpowiedz

29. ~damian
0

2014-11-04 17:23:27

jeżeli szukacie tabletu czy smartfona to niekoniecznie kierujcie się modą, i kosmiczna specyfikacją tylko tym co tak naprawdę jest wam potrzebne, jak poczytacie testy i zobaczycie rankingi najpopularniejszych tabletów i smartfonów np. na tabletradar pl, to zobaczycie że nie potrzeba wcale wydawać całej wypłaty żeby mieć całkiem fajny sprzęt w 100% spełniający wasze oczekiwania.

Odpowiedz

28. ~
0

2014-11-04 11:31:12

jestem w szoku, ze 25% zniszczyło smartfonNO CHYBA ze chodzi o naprawy niedorobionego sprzetu, który SAM sie psuje - to coś innego niż zniszczyć z /''własnej woli/''

Odpowiedz

27. ~
1

2014-11-03 19:10:04

Muszę dac cała wypłatę na telefon lub wziąć na raty a potem chować do sejfu

Odpowiedz

24. Nomedaj
0

2014-11-03 17:31:02

@23 Dobre spostrzeżenie. Doskonale pokazuje, że wyniki badań publikowane przez komercyjne podmioty można między bajki wkładać. Każdemu wychodzi to, co ma wyjść.

Odpowiedz

23. wlo
0

2014-11-03 17:18:46

Zaraz... To w końcu dbamy czy nie dbamy? Telepolis podało całkiem niedawno, że Polacy są w grupie wydających NAJWIĘCEJ w Europie!!

Odpowiedz

22. ~Staszi
1

2014-11-03 17:18:32

@ 16 zgadzam się. Chodziło mi o to, że głównym czynnikiem jest kasa ( jej brak ). Tak czy siak nie dajemy zarobić jeszcze więcej tym gigantom i to jest piękne.

Odpowiedz

21. ~Cysia
1

2014-11-03 16:47:59

Małe zarobki drogie telefony wiadomo ,że przecietny Polak ciężko charuje żeby kupić sobie dobry telefon więc nie dziwi mnie to , że tak o nie dbamy za granicą mają duże zarobki tanie życie i tanie telefony porównując do nas. Ale Polska to Polska i nikogo to tu nie dziwi ;)

Odpowiedz

20. Nomedaj
1

2014-11-03 16:45:36

@16 Ty patrz, ja mam 27 lat i używam dopiero piątego telefonu (byłyby cztery, ale jeden zgubiłem i musiałem czymś szybko zastąpić). Też jestem dumny, że nie trwonię pieniędzy na nową zabawkę co pół roku :-D

Odpowiedz

19. ~
1

2014-11-03 16:38:49

Smartfony to tak naprawdę pieniądze w innej formie, więc nic dziwnego, że dbamy o pieniądze

Odpowiedz

18. ~andy pandy
-2

2014-11-03 16:28:16

Polak dziad dba o swój telefonik, nosi go w kondomie, poleruje, bo JEST BIEDNY I WIE, ŻE GO NIE STAĆ na nowy, gdyby obecny się zniszczył. Taka prawda. Gdyby cebulak jeden z drugim zarabial minimum 1600 ? a nie 1600 pln to by nie dbal, bo było by go stać. Polacy to ciemny naród, na dodatek dający walić sie żydkom

Odpowiedz

17. ~
1

2014-11-03 16:19:24

Najbiedniejszy kraj to najbardziej dbamy. Smutne ale prawdziwe :(

Odpowiedz

16. Lukasz88
0

2014-11-03 16:13:40

@14 Dla mnie ten wynik to powód do dumy. Może i mało zarabiamy ale przynajmniej smartfony szanujemy i głupio nie marnotarwimy pieniędzy. Jak mam 26 lat to z moich ponad 25 telefonów upadł mi (sam pojechał po nierównej powierzchni) tylko szklany Nexus 4.

Odpowiedz

15. Nomedaj
0

2014-11-03 15:09:16

@13 Nie bądź takim egocentrykiem. Zestawienie zrobiono dla 18 krajów. Ktoś musiał być pierwszy, a ktoś ostatni. Akurat nam się dostało ostatnie miejsce i to z naszej perspektywy LuiN redaguje newsa. Ta sama wiadomość komunikowana w Norwegii będzie miała inną wymowę. Ja piszę, że prawdopodobnie zawyżono odsetek zniszczeń dla WSZYSTKICH krajów.

Odpowiedz

14. ~Staszi
1

2014-11-03 15:07:54

To pokazuje jak jesteśmy biedni.

Odpowiedz