DAJ CYNK

Czytnik linii papilarnych w Galaxy Note 4 taki sam jak w Galaxy S5

26.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6291

Ważne 1

1

O fakcie posiadania czytnika linii papilarnych przez Galaxy Note 4 wiadomo praktycznie od samego początku. Pozostaje pytanie, jak będzie on wyglądał?

O fakcie posiadania czytnika linii papilarnych przez Galaxy Note 4 wiadomo praktycznie od samego początku. Pozostaje pytanie, jak będzie on wyglądał?

Dzisiaj już wiadomo, że czytnik linii papilarnych w Samsungu Galaxy Note 4 będzie wykonany w tej samej technologii, jak ten który znalazł się w Galaxy S5. Synaptics' Natural ID sensor do rozpoznania linii papilarnych będzie wykorzystywał nie tylko powierzchnię przycisku Home, ale również dolną część ekranu. W przeciwieństwie do czytnika znanego ze smartfonów Apple, gdzie wystarczy przyłożyć palec do czujnika, w Samsungu będzie trzeba przesunąć palcem po czytniku. Przy wyświetlaczu o powierzchni ponad 5 cali może nie być to zbyt wygodne, ale dzięki temu, że ekran jest częścią czujnika, może to być trochę prostsze i przede wszystkim, dokładniejsze niż do tej pory. O problemach z dokładnością w reakcji czytnika linii papilarnych w Samsungu Galaxy S5 możecie przeczytać w naszym teście.

Czytnik linii papilarnych w Galaxy Note 4 ma pozwolić na uruchomienie niektórych aplikacji po odczytaniu odcisku palca, a także można będzie przypisać różne aplikacje do każdego z palców. Dodatkowo odcisk palca będzie można wykorzystać jako logowanie do serwisów internetowych, zastępując wpisywanie loginu i hasła.

Taki sam czujnik ma również trafić do Samsunga Galaxy Alpha.

Źródło tekstu: Sammobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2014-08-27 08:13:56

@6: Kup Galaxy s5 i zobacz ile działa, bateria jest nie do zajechania, u mnie trzymał od 8 rano do 2 w nocy a telefon mam w ręce cały dzień. To samo będzie w nowym note pewnie. Szkoda, że telefony robią z *** materiału system zamula i ma milion głupich funkcji. Obecnie czekam na HTC One m8 na nowego iPhone.

Odpowiedz

8. ~asusg53sw
0

2014-08-27 00:55:13

Jeśli samsung galaxy note 4 będzie miał tylko 16 GB pamięci wewnętrznej a nie 32gb to mnie mega zawiedzie i w 100% go nie kupę ale jeśli będzie miał to kupuję ! Nie może mu też zabraknąć niczego z galaxy s5.

Odpowiedz

7. ~plotki
0

2014-08-26 20:15:30

Plotki na lewo i prawo a 3 września tuż tuż :) . Mimo, że mam note 2 to tym razem z kupnem się wstzymam do połowy przyszłego roku z obawy, że te modele będą coraz gorszej jakości :) . Wbudowana bateria, brak microsd, mała ilość pamięci...plotki sieją, że 16GIGA! !!!

Odpowiedz

6. ~Punk
1

2014-08-26 16:42:13

Do "narkoman" to nie bzdury tylko fakty, Samsung i jego AMOLED oraz baterie to jakaś porażka, jak Galaxy Note z baterią 2500 mAh trzyma intensywnego używania ledwo dzień, a taki Monster z baterią 4100 mAh potrafi spokojnie 3 dni wytrzymać na baterii przy tych samych pracach to chyba coś znaczy.W tej chwili Galaxy Note od Samsunga służy mi tylko i wyłącznie jako tablet do puszczania bajek dla dziecka siostry jak bywa u mnie, a sam korzystam z Pentagram Monster bo bateria w Note mnie dobijała.Jakby dali baterie z 6000 mAh przy takim ekranie to może i trzymałby te 3 dni, a tak jest "du...a i kamieni kupa".

Odpowiedz

5. ~Calm7
-3

2014-08-26 15:28:42

Ten czytnik linii, to tak jak piąte koło u wozu :-D ja wolę kupić drugą Nokię 5230 niż cokolwiek innego z tak nieprzydatną funkcją. Bye , samsung.

Odpowiedz

4. ~xx
0

2014-08-26 15:20:52

NSA zapewne jest bardzo zadowolone z kolejnego urządzenia z czytnikiem linii papilarnych :)

Odpowiedz