DAJ CYNK

Czujniki w cegłach przykładem Internetu Rzeczy

19.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2889

Ważne 3

8

55% użytkowników smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat, domy w których mieszkają będą miały wbudowane czujniki sprawdzające wady konstrukcyjne, pojawiającą się pleśń lub problemy związane z instalacją elektryczną.

55% użytkowników smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat, domy w których mieszkają będą miały wbudowane czujniki sprawdzające wady konstrukcyjne, pojawiającą się pleśń lub problemy związane z instalacją elektryczną.

Według konsumentów biorących udział w badaniu Ericsson 10 Hot Consumer Trends 2016 przeprowadzonego przez Ericsson ConsumerLab, czujniki rozszerzające zakres działania Internetu Rzeczy mogą być w przyszłości umieszczone bezpośrednio w cegłach z których budowane są domy mieszkalne.

64% użytkowników smartfonów wierzy, że do roku 2021 budynki będą w stanie odwzorować we wnętrzu nasłonecznienie występujące na zewnątrz domu. Każda cegła wyposażona w czujniki będzie mogła przekazywać informacje dotyczące otoczenia zewnętrznego i adaptować je wewnątrz budynku.

Firmy budowalne zaczną zajmować się również budową infrastruktury sieciowej. Internet może nam służyć nawet do poprawy powietrza którym oddychamy przebywając w domu. Obecnie 54% użytkowników smartfonów jest zainteresowanych posiadaniem czujników optymalizujących jakość powietrza w domu.

Według 66% respondentów, w ciągu najbliższych pięciu lat, internet będzie powszechnie wykorzystywany do sterowania wentylacją i oknami w domu. W przyszłości czujniki w inteligentnych budynkach będą potrafiły odzwierciedlać warunki panujące poza domem.

Wszystko to powoduje, że internet stanie się nieodłączną częścią domu, tak jak instalacja wodno-kanalizacyjna czy instalacja elektryczna. Czeka nas opracowanie nowej definicji inteligentnych budynków.

Wnioski zawarte w raporcie "10 Hot Consumer Trends for 2016" pochodzą z ConsumerLab, globalnego program badawczego firmy Ericsson. Dotyczą szerokiego zakresu opinii konsumentów. Najszerzej reprezentowany, pierwszy z trendów odzwierciedla zdanie 1,1 miliarda ludzi z 24 krajów.

Źródło tekstu: Ericsson

Tagi: Ericsson IoT
Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2016-01-20 17:10:02

Cegła to popularna nazwa smartfona więc chodzi o czujniki w smartfonach a wy tu o budowlance...

Odpowiedz

15. ~jg
1

2016-01-20 07:05:40

To wszystko zmierza w jakąś coraz bardziej absurdalną stronę. Nawet cegły będą smart, tylko większość ludzi staje się coraz bardziej głupia, bo wszystko dookoła za nich myśli, tylko nie oni.

Odpowiedz

1

2016-01-19 23:39:37

Ale pierdoły. Już czujnik na pleśń i na zwarcia instalacji. Nawet pasywnych domów nie budujemy. Pompy cieplne to jeszcze science fiction w Polsce. A tu czujniczki w cegłach. Wybuduj dom na wsi w Polsce i módl się o Lte w tym dziesięcioleciu, a nie o inteligentne ściany.

Odpowiedz

13. ~Tyler
0

2016-01-19 22:23:39

Cegła waży 2 kg.

Odpowiedz

12. ~
0

2016-01-19 22:11:17

Ja wiem, ale nie powiem.

Odpowiedz

11. ~edek
1

2016-01-19 20:46:11

stara zagadka budowlańców: cegła waży kilo i pół cegły - ile waży cegła ? :)

Odpowiedz

10. ~
0

2016-01-19 19:53:53

NSA. Na 100%.

Odpowiedz

9. ~
1

2016-01-19 19:23:13

Ja poproszę o inteligentny dom, ale bez połączenia "inteligentnej" instalacji z internetem, tylko jako sieć wewnętrzna, sterowana przy pomocy centralki.

Odpowiedz

1

2016-01-19 18:45:50

Szklane domy...marzenia laików.

Odpowiedz

7. Hose
1

2016-01-19 17:45:37

Jeśli ładnie poprosisz cegły z których masz zbudowany dom to przeniosą się na nową działkę i ustawią zgodnie z nowym projektem, fajnie się zapowiada ;-)

Odpowiedz

6. ~
1

2016-01-19 16:48:18

no, to tera brakuje czujników-podsłuchów obywateli bezpośrednio w prywatnym miejscu zamieszkania. Co tam net, email, sms... prywatność? Gdy umrzesz... tam tylko pchły nie podczepią.

Odpowiedz

5. ~lolik
1

2016-01-19 16:38:04

A kiedy te cegły będą płacić w sklepach i wysyłać SMSy do domowników o przeciekającym dachu? Świat staje na głowie.. Po co człowiekowi mózg?

Odpowiedz

4. Nomedaj
3

2016-01-19 15:59:31

@3 Czy w ciągu dnia chciałbyś mieć więcej okazji do śmiechu?TAK: 87%; NIE: 6%; TRUDNO POWIEDZIEĆ: 7%;Przedstawiamy ROZWESELACZ! Nasze nowatorskie urządzenie automatycznie recytuje dowcipy, wnosząc wesołość i odprężenie do nudnego dnia pracy! Nowoczesna i stylowa obudowa pasuje do każdego wnętrza, a obszerna baza 1500 dowcipów* sprawi, że nigdy się znudzisz! ROZWESELACZ wyposażony jest moduł WiFi, a dzięki aplikacji na smartfona ustawisz godziny i częstotliwość recytowania dowcipów! Zamów już dziś! Cena w przedsprzedaży od 799 zł !!* Wszystkie dowcipy zostały zatwierdzone przez Radę ds. Tolerancji i Równouprawnienia, dzięki czemu masz gwarancję, że są wolne od treści rasistowskich, seksistowskich, wulgarnych lub w inny sposób obraźliwych.

Odpowiedz

3. Goral
5

2016-01-19 15:25:34

To mi wygląda na kreowanie popytu - jak wyglądały pytania ? /''Czy chciałbyś żeby coś sprawiało żeby powietrze było lepsze w twoim domu/'' ? Albo /''Czy WIERZYSZ że cośtam będzie możliwe ? /'' Proszę Was ..... z tekstu wynika że to nie były pytania o popyt. Może dodać /'' Czy wierzysz że Twój wózek widłowy w 2045 roku będzie głosowo odliczał ci czas do końca zmiany w magazynie Biedronki ?/'' ;P

Odpowiedz

-1

2016-01-19 14:57:13

Co do okien to jest to już dostępne, jak budowałem dom zainstalowałem okna dachowe Velux zamykane automatycznie. System jest dosyć elastyczny. Reaguje na nasłonecznienie, deszcz, warunki panujące na zew/wew uzbrajanie alarmu itd. Podobnie zachowują się rolety elektryczne okien zewnętrznych dachowych i zwykłych. Zwykłe ona jednak nie mają jeszcze możliwości automatycznego zamykania/otwierania. Ale patrząc co potrafi system inteligencji domowej jaki instalowałem podczas budowy 2 lata temu wszystko to co piszą powyżej jest możliwe. Co do powietrza wewnątrz to rekuperacja potrafi już bardzo dużo. Wpiąłem ją u siebie również do systemu i można tym wszystkim dowolnie sterować. Rynek inteligentnych domów jest potężny - sam też siedzę po części w tym biznesie i rozwija się to bardzo szybko.

Odpowiedz