DAJ CYNK

Cztery nowe smartfony od LG

23.02.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8419

Ważne 1

2

Na tegorocznych targach MWC LG zaprezentuje nową linię smartfonów ze średniej półki, wyposażonych w funkcjonalności i design do tej pory zarezerwowany dla modeli klasy premium.

Na tegorocznych targach MWC LG zaprezentuje nową linię smartfonów ze średniej półki, wyposażonych w funkcjonalności i design do tej pory zarezerwowany dla modeli klasy premium.

W skład nowej linii wchodzą cztery smartfony - Magna, Spirit, Leon oraz Joy. Każdy z nich został zaprojektowany zgodnie z koncepcją wzorniczą LG znaną z wyższych modeli, jak miało to miejsce do tej pory, jak choćby w przypadku wizualnego podobieństwa LG F60 do LG G3. Wyświetlacze LG Magna i LG Spirit są lekko zakrzywione (promień krzywizny to 3000 mm), dzięki czemu mają lepiej leżeć w dłoni. Wszystkie debiutujące smartfony będą dostępne w wersjach LTE oraz 3G. Poszczególne modele w zależności od wybranej opcji różnią się wykończeniem tylnej obudowy: metalicznym w modelach LTE oraz z fakturą w modelach 3G.LG Magna posiada czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wbudowanej pamięci i 5-calowy wyświetlacz In-cell Touch o rozdzielczości 720p. Smartfon wyposażono w 8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy aparat przedni, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się autoportretami wysokiej jakości. W smartfonie zastosowano akumulator o pojemności 2540 mAh, co oznacza, że wystarczy co najmniej na cały dzień intensywnego użytkowania. Łączność z Internetem zapewni LTE kategorii 4 oraz HSPA+ (pobieranie do 21 Mb/s). Na polski rynek ma trafić wersja pozbawiona modułu LTE, a co za tym idzie, z plastikową obudową. Jej wymiary, to 139,7 x 69,9 x 10,2 mm.

LG Spirit wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Napędza go czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz w parze z 1 GB pamięci RAM. Zastosowanie przycisków Rear-Key pozwala na zminimalizowanie ramki i zwiększenie użytecznej powierzchni ekranu, co nadaje konstrukcji smuklejszy wygląd. Ponadto, wyświetlacz In-cell Touch składa się z mniejszej liczy warstw, dzięki czemu ma szybciej reagować na dotyk oraz zapewnić lepszą widoczność i ostrość obrazu przy silnym oświetleniu zewnętrznym. Smartfon zasila akumulator o pojemności 2100 mAh. Spirit będzie w Polsce dostępny w dwóch wersjach, z LTE oraz HSPA+. Wymiary obudowy, to 133,3 x 66,1 x 9,9 mm.

LG Leon wyposażony został w wygodny, 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 854 piksele. Tutaj również motorem napędowym jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Na Polski rynek trafi model wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz przed o rozdzielczości VGA. Smartfon został zamknięty w obudowie o wymiarach 129,9 x 64,9 x 10,9 mm, zasilany akumulatorem o pojemności 1900 mAh. Na wyposażeniu nie zabrakło również modułu LTE i HSPA+.

LG Joy, to najmniejszy z nowych modeli. Zamknięty w obudowie o wymiarach 122,7 x 64 x 11,9 mm, z 4-calowym ekranem o wymiarach 480 x 800 pikseli. Napędza go dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz w parze z 512 MB pamięci RAM. Zasila go akumulator o pojemności 1900 mAh. Na rynek europejski trafi wersja pozbawiona modułu LTE, wyposażona tylko w HSPA+.LG Joy jest jedynym smartfonem z nowej czwórki, który pracuje pod kontrolą Androida 4.4. Pozostałą trójką zarządza Android 5.0. Nową linię smartfonów LG wzbogacono o popularne funkcje, które do tej pory występowały głównie w wyższych modelach. Gesture Shot pozwala na łatwe wykonywanie autoportretów - wystarczy wykonać prosty ruch ręką, który włączy trzysekundowy samowyzwalacz. Dzięki Glance View, rozwiązania wprowadzonego po raz pierwszy w smartfonie LG G Flex 2, użytkownik może szybko sprawdzać kluczowe powiadomienia przez przesunięcie palcem po ekranie z góry na dół. Funkcja działa przy wygaszonym wyświetlaczu, więc wyświetlenie zegara, ostatnich wiadomości czy nieodebrane połączenia nie wymaga już odblokowania ekranu.

W Polsce model Spirit (w wersjach 3G oraz 4G LTE) pojawi się już od marca 2015, model LG Leon (w wersjach 3G oraz 4G LTE) od kwietnia, a LG Magna (w wersji 3G) od maja 2015. Termin pojawienia się modelu Joy na polskim rynku nie jest jeszcze potwierdzony. Ceny na polskim rynku zostaną podane w momencie wejścia telefonów na rynek.

Źródło tekstu: LG

Komentarze
Zaloguj się