DAJ CYNK

Czekasz na polski Netflix? Być może Samsung będzie pierwszy

14.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3475

Ważne 1

2

Samsung chce wejść w nową kategorię usług, oferując subskrypcje na treści wideo dla urządzeń mobilnych. Nie jest to pierwsza tego typu próba koreańskiego giganta.

Samsung chce wejść w nową kategorię usług, oferując subskrypcje na treści wideo dla urządzeń mobilnych. Nie jest to pierwsza tego typu próba koreańskiego giganta.

W 2010 roku Samsung zaprezentował Media Hub, cyfrową wypożyczalnię filmów, która dostępna była na wybranych rynkach zarówno z poziomu smartfonów, jak i na telewizorach producenta. 31 czerwca tego roku firma z projektu wycofała się, a zakupione przez klientów usługi przeszły do M-GO, spółki joint venture tworzonej przez DreamWorks i Technicolor.

Wygląda jednak na to, że Samsung nie daje za wygraną i wkrótce ruszy z kolejną platformą wideo dla urządzeń mobilnych. Zamiast jednak wielkich kinowych produkcji, w projekcie Volt zobaczymy w pierwszej kolejności filmy krótkometrażowe, przygotowane specjalnie dla Samsunga. Oryginalne treści mają pomóc Samsungowi w sprzedaży sprzętu, ale nie należy spodziewać się tak spektakularnych i drogich produkcji jak House of Cards od Netfliksa.

Osoby zbliżone do sprawy twierdzą, że Samsung zainwestował w Volt dziesiątki milionów dolarów, a oprócz dostępu do filmów klienci dostaną prawdopodobnie również możliwość słuchania muzyki na zasadach podobnych do tych w Deezerze czy Spotify. Bez dużych inwestycji firmie może być jednak trudno stanąć w szranki z iTunes, Google Play czy wspomnianym wyżej Netfliksem.

Uwzględnić trzeba przy tym również młodszych graczy. Xiaomi, trzeci największy na świecie producent smartfonów i dostawca popularnych w Chinach przystawek telewizyjnych w zeszłym tygodniu ogłosił, że na ekskluzywne treści wideo przeznaczy 1 mld dolarów. Google na swoje produkcje oferowane na YouTube'ie zapłacił jak dotąd mniej niż połowę tej kwoty.

Źródło tekstu: androidcentral, wł

Komentarze
Zaloguj się
4. ~blanka
0

2014-11-23 13:38:19

a ja się nie zgadzam, bo biorąc pod uwagę, że zarabiam 1300 zł, z czego połowę wydaję na mieszkanie, a ćwierć na jedzenie i środki czystości, 10 zł to dla mnie majątek. i szczerze mówiąc wolę załapać się na promocję w kinie i nawet za te 13 zł pooglądać sobie z dobrym nagłośnieniem na wielkim ekranie. więc tak, jest tragedia.

Odpowiedz

3. Paweł
1

2014-11-14 12:51:02

@2 nie przesadzaj, 10 pln to śmieszna kwota zakładając że 10 nie płacisz za jakiegoś gniota z 2002 roku.. Za film z AppleTV płacę ok. 5 euro i też tragedii nie ma patrząc na koszty jakie generuje wyjście do kina z rodziną :)

Odpowiedz

2. ~uzytkownik dropssa
0

2014-11-14 12:34:21

Ktos, kto zna prawo, wie, iż ściągniecie utworu czy filmu z dowolnego serwera jest legalne. po co więc płacić ? Żeby nie było, jestem za wynagrodzeniem dla twórców, ale nie w tej wysokości, co aktualnie. Obejrzenie filmu przez vod na kablowce jednorazowo za 10pln? Za taką kwotę powinienem mieć dostęp do 3 wybranych nowych filmów przez rok, a nie jednorazowo!

Odpowiedz

1. Paweł
1

2014-11-14 12:29:35

No jeśli komuś z Samsunga wydaje się że jest w stanie skopiować Netflix to jest w dużym błędzie :)

Odpowiedz